Children Of Bodom

NIght_Elf

High Priestess
Член од
15 јуни 2007
Мислења
479
Поени од реакции
13
Children of bodom според мене се еден од најдобрите метал бендови
Нивното име е инспирирано од убиството на езерото Бодом. Бендот го формирале гитаристот и вокалот - Alexi Laiho, и бубњарот Jaska Raatikainen
Follow The Reapper ми е омилен албум

баш ме интересира ваше мислење за нив
 
А

Александра Д.

Гостин
Mи се свиѓаат и мене...имаат многу добри песни....што знам..Иако јас не ги пратам многу, мислам дека заслужуваат внимание. :)
Според мене највеќе ми се свиѓаат : Hate me, Are you dead yet?, Follow the reaper...И многу други :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Добри се ... најомилена ми е

 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Омилена песна од нив Silent Night Bodom Night :D Така ми звони мобилниот :)
 

BoogieMan

#%$!
Член од
24 август 2006
Мислења
364
Поени од реакции
19
ми се свиѓа piste 18
Не беше тоа Norther???

Aaaany way... врло добри се најмногу ми се свиѓаат првите 3 албума и последниов така така, а нај лош мислам дека им е Are You Dead Yet?. Не за друго.. почнале како некој микс на неокласичен и дет/блек... сеа ептен не се тоа. Али јебига тоа ти е коа сакаш хитови.

Омилена песна... шознам има многу али ептен ги сакам Red Light In My Eyes, Lake Bodom, Bodom Beach Terror, Bodom After Midnight, Needled 24/7 и уште неколку што не ми текнуваат у моментов.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Мене па не ми се свиѓаат многу,барем од тоа што имам слушнато,само неколку песни така ми останале да ги слушам одреден период,ама само толку.

Типичен женски коментар: Визуелно чиста 10ка,особено басистот и клавијатуристот.Уште да не беа Children of Gaydom :(
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па , добри се , некој песни ми се фаќаат на уво , ама не се баш по мој вкус.
Oops I did it Again мислам дека им е преработка за пофалба :helou:.
Како и да е , респекат за вокалот . Одличен е .
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
OMILENA RABOTA MI SEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!
ko so znam za niv za mene neznam:P
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
749
Поени од реакции
54
Никогаш не сум ги слушал премногу. Тоа не значи дека според мене не се добри, супер се и би ги издвоил Needled 24/7 и Touch like angel of death.
 

antitalent

idiotizam i renesansa....
Член од
22 јануари 2009
Мислења
182
Поени од реакции
6
a da i zaboraiv da napomenam jas nauciv od deckive da sviram toes se nakaniv da go ucam alexi i ete me...:D:D
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Мене супер ми се, ги обожавам...Омилени ми се Kissing the shadows, everytime i die, Children of decadence, Follow the reaper, сите од овој албум. :pipi:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Одлични се.Феноменални.Свака му част.Вокалот рулз.Гитаристот рулз.Басистот рулз.
Клавијатура рулз.Бубњар рулз.Се рулз.Бендов е страва...Малце се понашаат...ама на музички план се страва бенд
 

Пуци

Somewhere in time
Член од
16 август 2008
Мислења
571
Поени од реакции
13
Не ги пратам нешо многу,али си слушам песници од нив.Кој најдобра би има ја издвоил Lil' Bloodred Ridin' Hood.mp3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom