Call of Duty 4 - Modern Warfare 1 - Multiplayer

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
разлистав на брзинка ...нема... Има ли некој што игра ? колку долго ,мислења ,совети да размениме..па и да се договориме да се стаиме ако не има поише :D ???
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Stara e ova, barem MW2 da recese
зашто стара...па мн ја играат, ја и оваа само ја играм .Над mw1 ги неам играно другите делови ...глупи ми се (знам дека е чудно али ств)оваа ми е најреална и најдобра...
 
B

Beck's

Гостин
[to konfiguracija bara?

Минимални:

OS: Microsoft Windows XP, Windows Vista and Windows 7 (Windows 95/98/ME/2000 are unsupported)
Processor: Intel Pentium 4 3.2 GHz or AMD Athlon 64 3200+ processor or better supported
Memory: 1 GB RAM
Graphics: 256 MB NVIDIA GeForce 6600GT or better or ATI Radeon 1600XT or better
DirectX: Microsoft DirectX(R) 9.0c
Hard Drive: 12GB of free hard drive space
Sound: 100% DirectX 9.0c compatible sound card
Internet: Broadband connection required for Multiplayer Connectivity. Internet Connection required for activation.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
mw2 e najjaka online

Имам поминато огромни часови играјќи ја онлајн, ми беше ненормално јака игра. Ја имав инсталирано и дома и на работа, пукав по 14 часа дневно. Си ја купив оригинал од ибеј за 10 долари ама ја немам повеќе го изгубив CD-то. Инаку да, за мене досега најдобрата онлајн игра од COD серијалите.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
мене како помал значи пред 2-3 години ми киснеше у компјутер.Играв само синглеплеер секоја мисиија можда по 50 пати ја иам свртено :cuc: :D Летово 2-3 другари ја инсталираа и мулти да играле па ај и ја викам ке ја инсталирам. И од тогаш еве дваипол месеци само COD играм мултиплеер ...прејакаааа :D :vozbud: xD

p.s више они престанаа да играат уште пред месец дена...само ја продолжив да пукам се заразив :D
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Јас ја играв mw 2 на alterIW 70 бев, а сега ја играм Black Ops, 50 левел. Пробајте ја и BO интересна е, поразичен гејмплеј има од овие на Инфинити вард, и според мене е некако поинтересна.
П.С Дајте линк за спуштање на mw 1 можно е да поиграм понекогаш.:)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
Јас ја играв mw 2 на alterIW 70 бев, а сега ја играм Black Ops, 50 левел. Пробајте ја и BO интересна е, поразичен гејмплеј има од овие на Инфинити вард, и според мене е некако поинтересна.
П.С Дајте линк за спуштање на mw 1 можно е да поиграм понекогаш.:)
јас сум на мв 1 53 левел иначе за линкот ќе ми треба цела вечност да го најдам ... али да побарам :)
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
И јас се истурав MW2 на alterIW, штета што прекинаа со работа.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
temava e katastrofa. Mw necinela a mw2 bila podobra a black ops bila najdobra. Mislite podobro nasminkana da ali podobra u drug smisol ne definitivno. Decko igraj cod 4 tuka imas kraknati serveri i se za nea a ne kako mw2 koja nema ni konzola da vklucis na nea.
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Ако сака некој нека каже сервер за MW и MW2, да се испуцаме малце, иначе сум среден играч (k/d ratio 1, некад повеќе, некад помалце)...

што конфугурации бара мв 2 ???
Исто како и MW, немај гајле ќе ја тераш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom