Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Ke bide interesna godina. Baern sekako najjaki i ke si bidat pak prvi. Dortmund vo preodna sezona ali so mnogu golem potencijal. Me plasi samo malce odbranata, ke vidime. Tuchel lani vo vtoriot del od sezonata go resi toj problem mnogu dobro, se nadevam i sega ke uspee. Bürki napravi cekor napred po toa sto pokaza na pripremite.

Leverkuzen definitivno so mnogu soliden tim i nisto cudno da mu se doblizat na Dortmund. Eden problem imaat sekoja godina: imaat eden slab period kade sto gubat vazni poeni.

Schalke i Gladbach gi gledam kako 4-5 i na dvata timovi im zaminaa vazni igraci ama imaat sepak dobar tim. Wolfsburg nekako ne me raduva i Hamburg ima potencijal za gore ama Hamburg si e Hamburg. Sve drugo e nedefinirano i pola liga ke se bori za opstanok.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275

Играат утре Дортмунд - Баерн од 20:30. Ќе има пренос на Еуроспорт 2.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Нема шанси Дортмунд вака да игра, ќе биде интересно Тухел кого ќе стави оти има многу варианти.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.570
Па не е елка, Рибери е крило а не 10ка.
Доле на терен класика 4-4-2. :D
Па олд скул речено елка е да ја ебам, 4-3-2-1, Лева шпиЅ, позади него лево и десно Рибери и Мула, а тројката у средина Видал ЧаВи Алонсо и Тиаго. :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па олд скул речено елка е да ја ебам, 4-3-2-1, Лева шпиЅ, позади него лево и десно Рибери и Мула, а тројката у средина Видал ЧаВи Алонсо и Тиаго. :D
Не е елка. 4-3-2-1 е елка и таму нема крила. ;)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
#FCBayern line-up: Neuer, Hummels, Thiago, Ribéry, Martínez, Lewandowski, Alonso, Lahm, Vidal, Müller, Alaba.

#BVB: Bürki, Passlack, Sokratis, Bartra, Schmelzer, Castro, Rode, Dembele, Kagawa, Ramos, Aubameyang
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Da ne go podrecam, ama od Passlack ke bide igraciste, sleden desen bek za Germanija.[DOUBLEPOST=1471202297][/DOUBLEPOST]Sudijata :tapp:
 
Последно уредено:
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Туу Пашлак ко да го глеам Карвахал слична игра трча ко коњ има техника, се надевам ќе го биде како десен бек пошто Германија и така и така е многу тенка на тие позиции. Хумелс се посра од свиреживе му бега топка од нога башка незнам што игра централен бек од десна страна коа во Дортмунд играше од лева.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom