Bundesliga

Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Коста 1 на 1 99% го поминува играчот вчера Шмелцер 2,3 пати со раката мавташе накај крилото на Дортмунд да се врати пошто коста два три пати го помина искреира шанса.

Проблемот со Коста е што веќе го научија противничките тимови и прават тактика да го затворат со 2,3ца играчи пред него. СО атлетико мадрид а идеше топката накај Коста они одма Луис му се лепеше цврсто и до него увек имаше уште еден двајца , додека вчера а и со атлетико Лам го оставаат милион пати сам со по 20 метра простор пред него али тотално безопасен е станат.

МНогу сум разочаран од дуото Милер,левандовски против БЛ тимови топ се си газат али против јакиве тимови се тотално безопасни во креирање на акции цел товар паѓа на крилата многу се слични станати немаат некоја техника со топка да трчаат да дрибнат некој се прави голема дупка меѓу средината и они двајца. Левандовски со јакиве тимови апсулутно ништо не покажа само го гураат паѓа на меки дуели бара фаули, коа ќе фати топка на прием му бега топката на 2,3 метра ко да го глеам Марио Гомез во Баерн тотално друг играч од тој Левандовски во Дортмунд.

Дефинитивно во ЛШ со јаки тимови еден од Левандовски и Милер е вишак и место еден од нив мора да влезе некој што знае да напраи нешто со топка во средината а не цел товар да паѓа на крилата.


Коа се брка резултат тогаш може двајцата за да се нафрла ко против јуве реваншот.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Па добро, со јаките тимови не можеш да очекуваш, дека ќе добиеш многу простор. Лева има проблеми ама мислам не е до него туку едноставно многу е покриен. А Милер вчера исто така не доби многу простор, затоа према нив не би бил толку строг. ОД друга страна Обамејанг имаше 2 одлични шанси, посебно таа при крај мораше да ја погоди.[DOUBLEPOST=1463928159][/DOUBLEPOST]Не виде судијата:

 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Si dobi zolt zasluzeno.Crven prestrogo ke bese.

A i Castro ne se bunese,toj prvo so dzon mu otide i posle odpozadi go zakaci.Si go barase so borince.

A i taa sansata na kraj na Auba bese ofsajd,pa nema sto da se zalis za propustenata sansa.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Si dobi zolt zasluzeno.Crven prestrogo ke bese.

A i Castro ne se bunese,toj prvo so dzon mu otide i posle odpozadi go zakaci.Si go barase so borince.

A i taa sansata na kraj na Auba bese ofsajd,pa nema sto da se zalis za propustenata sansa.
Дечко ај ако не ги знаеш правилата не коментирај..она е чист црвен бе,страмота е онака да реагира па и судијата да го гледа и да му даде жолт..па ако сака и финале на светско првенство нека е она е чист црвен и по сите можни правила и во сите можни натпревари она е црвен..Дортмунд е страшно оштетен за тоа и Рибери сељакот се надевам дека ќе му наплати некој брзо за онаков мизерен потег од негова страна..идиот
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Чист црвен, брцање у око ти е исто ко да си го плукнал у фаца, да му залепиш шамар или бокс. Мораше да му залепи црвен на Рибери, нека не се понаша ко некој шериф му ебам тоа фацата изгребана, земал на стари години се тепа со сите, порано по мирен беше, сеа си земал многу голема слобода, штета нема веќе такви играчи ко Матераци или Гатузо да му влезе без респект и да му стресе снага малце.

Играчина е Рибс, еден од поомилените крила ми е ама страшно ме нервираат вакви ниски потези, кое ти е тоа шамарање и тепање бе дечко, не си му татко.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.187
Поени од реакции
21.329
Si dobi zolt zasluzeno.Crven prestrogo ke bese.

A i Castro ne se bunese,toj prvo so dzon mu otide i posle odpozadi go zakaci.Si go barase so borince.

A i taa sansata na kraj na Auba bese ofsajd,pa nema sto da se zalis za propustenata sansa.



Ако се буните, ја цело време кажувам дека судиите им помагаат на Баерн. Без Рибери поинаква ќе беше приказната. Ама не е прв пат, и пред 2 години голот на Хумелс во финалето не беше даден, иако цел стадион виде дека влезе топката.

 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Дечко ај ако не ги знаеш правилата не коментирај
Бруко, па ти не знаеше дека играчите и сега можат да потпишуваат договори пред да почне трансфер периодот. Седи покриј се таму, ебате срамот, иди суди карлинг.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682



Ако се буните, ја цело време кажувам дека судиите им помагаат на Баерн. Без Рибери поинаква ќе беше приказната. Ама не е прв пат, и пред 2 години голот на Хумелс во финалето не беше даден, иако цел стадион виде дека влезе топката.

Pa Ribery specijalno okoto ne mu go pikirase,ete i nosot mu go fati.Crven za nosot.

A Castro sto otide so otvoren dzon na kolenoto od Ribery pred da se sluci ova ?

I na Dortmund im pomagaat sudiite,ama Aubameyang ne e dovolno kadaren gol da stavi.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Бруко, па ти не знаеше дека играчите и сега можат да потпишуваат договори пред да почне трансфер периодот. Седи покриј се таму, ебате срамот, иди суди карлинг.
А што има врска тоа со фудбалските правила што се на теренот оо ти голем стручњакот..како можиш вакви глупости да тресиш за зрел чоек од 25+ години...јас колку години што сум во фудбалот ти толку влакна немаш на косата и ти мене најде да ми објаснуваш за фудбал бе резил еден..знаеш дека пикање прст во очи ти е исто како шамар,тупајнца или плукање?..

Објасни ми..ете за трансферите не знаев бидејќи ми беше битно дали Санчез ќе игра за Бенфика во последните 2 натпревари па затоа прашав,а тоа што се случува на теренот нема никаква врска со трансферите па затоа те замолувам однесувајсе соодветно за годините што ги имаш бидејќи страмота е да те читаат луѓето и да се смеат со тебе.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
А што има врска тоа со фудбалските правила што се на теренот оо ти голем стручњакот..како можиш вакви глупости да тресиш за зрел чоек од 25+ години...јас колку години што сум во фудбалот ти толку влакна немаш на косата и ти мене најде да ми објаснуваш за фудбал бе резил еден..знаеш дека пикање прст во очи ти е исто како шамар,тупајнца или плукање?..

Објасни ми..ете за трансферите не знаев бидејќи ми беше битно дали Санчез ќе игра за Бенфика во последните 2 натпревари па затоа прашав,а тоа што се случува на теренот нема никаква врска со трансферите па затоа те замолувам однесувајсе соодветно за годините што ги имаш бидејќи страмота е да те читаат луѓето и да се смеат со тебе.
Ало бруко, уште и се фалиш колку години си во фудбалот, а не знаеш работи што ги знаат и деца од прво одделение.
Иди запали ја судиската свирка и се поврзано со фудбал што имаш, ти си за грев, а богами и тие што си им судел. Жалосно за нив со такви незналици што им суделе ццц
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Џони како го кара Стелт хахахахаха абе земи ко човек распцуј му мајка и собери му све на куп, земал го советува да се однесува соодветно да не се смеат луѓето со него. :pos::pos:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275


Ајнтрахт се спасија преку баражот по победата во Нирнберг.
Мијат Гачиновиќ кој беше светски првак со младата репрезентација на Србја постигна гол на првиот натпревар, а денеска асистираше за голот на Шеферовиќ.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom