Bundesliga

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.343
Овие Хофенхајм врска немаат кај тераат. Секоје година со нови идеи и промени во концептот. Од релативно модерен тренер Гиздол одат со антички тренер Стевенс. Плус ги продаваат најдобрите играчи и не земаат замена, па се чудат дека се долу во табелата. Трасферот на Курањи уште не го разбирам. Клубот ми делува хаотично како Шалке али за Хофенхајм и нивното село никој не се интересира, затоа и нема многу артикли во медиумите.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Овие Хофенхајм врска немаат кај тераат. Секоје година со нови идеи и промени во концептот. Од релативно модерен тренер Гиздол одат со антички тренер Стевенс. Плус ги продаваат најдобрите играчи и не земаат замена, па се чудат дека се долу во табелата. Трасферот на Курањи уште не го разбирам. Клубот ми делува хаотично како Шалке али за Хофенхајм и нивното село никој не се интересира, затоа и нема многу артикли во медиумите.
Стевенс да не беше лани, Штутгарт ќе играше во 2 Бундеслига. Играа многу убав фудбал под негово водство и извади добри резултати. Сега пак играат убав фудбал, но без резултати. А инаку Хофенхајм ги земаа Варгас и Шмид кои одлично играат или ти очекуваше да земат еден играч од парите (40 мил. евра) што го продадоа Фирмино? Добри играчи имаат и им фалеше некој добар тренер како Стевенс. Курани слабо го пуштаат. ќе видиме сега под Стевенс како ќе биде.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Interesna ideja definitivno,bidejki tie poveke se orientiraat na razvivanje mladi igraci,otkolku gotovi igraci.Znaci tie gi delkaat.:icon_mrgr:Sigurno ke ubaci nekoj od mladite.So ovoj ja osvoile mladinskata liga.

Imaat izvadeno dosta dobri,mladi a voedno i nepoznati fudbaleri,sto da ne i trener/i?:)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.343
Стевенс да не беше лани, Штутгарт ќе играше во 2 Бундеслига. Играа многу убав фудбал под негово водство и извади добри резултати. Сега пак играат убав фудбал, но без резултати. А инаку Хофенхајм ги земаа Варгас и Шмид кои одлично играат или ти очекуваше да земат еден играч од парите (40 мил. евра) што го продадоа Фирмино? Добри играчи имаат и им фалеше некој добар тренер како Стевенс. Курани слабо го пуштаат. ќе видиме сега под Стевенс како ќе биде.
Стевенс ги спаси Штутгарт при крајот на сезоната ама и со други тренер добри шанси имаа за спас. Овие од Хофенхајм веќе во 10. коло зедоа тренер за спас. Стварно немаат амбиции и испаничија. Со оној состав нема шанси да одпаднат и не требаше толку брзо да се испаничат.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.277
Добар голман, но не секој може да биде добар како Ноер. :kafence:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.343
Бурки е уште млад и има несигурности али се гледа потенцијалот. Нојер порано какви киксови има правено ама ете до каде стигна. Малце ми падна жал што Вајденфелер не играше, мислам дека тој требаше во куповите ама не знам што се деси вчера.
 

tander123

God save the queen!
Член од
5 октомври 2015
Мислења
715
Поени од реакции
363
Бурки е уште млад и има несигурности али се гледа потенцијалот. Нојер порано какви киксови има правено ама ете до каде стигна. Малце ми падна жал што Вајденфелер не играше, мислам дека тој требаше во куповите ама не знам што се деси вчера.
Супер голман е Бурки, неслучајно му го зеде првото место на Вајденфелер. А и се разбира дојде нов тренер и сакаше промени.
Во средата и Ромеро ќе примаше пацерски гол ама имаше среќа за разлика од Бурки, што не значи дека е слаб голман.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Кој го измисли ова очоболов од дефанзивен фудбал, Рибери на свадба да му игра. :mad:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.343
Епа што сакаш Франкфурт да прави? Да глуми сериозен противник и да му спопикаат десет?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кој го измисли ова очоболов од дефанзивен фудбал, Рибери на свадба да му игра. :mad:
Сериозно?..еве во хипотетичка ситуација ти да си тренер на Франфуркт со каков пристап ќе излезиш против Баерн?..односно како ќе ги поставиш играчите ?..кога веќе сметаш дека тоа е очобол фудбал дај објасни како требаше според тебе Франфуркт да игра?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па вака се игра против Баерн..во спротивно 0-4 ќе завршеше,не се будали тренерите на другите екипи да одат на победа кога знае што ги чека..
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Сериозно?..еве во хипотетичка ситуација ти да си тренер на Франфуркт со каков пристап ќе излезиш против Баерн?..односно како ќе ги поставиш играчите ?..кога веќе сметаш дека тоа е очобол фудбал дај објасни како требаше според тебе Франфуркт да игра?
Кога веќе се нарекуваш фудбалски клуб, играј фудбал, а не ко некое пиче напикан в ќош.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom