Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Со Воланд мајки ебавав на Фифа 2014. После го продадов и земав еден низоземец, нема шанси името да му го напишам, немогуче е тоа. :D
А Фирмињо да, одличен играч е, го имам гледано у неколку наврати, баш добар впечаток ми остави.
 
C

Castiel

Гостин
Џабе ,Фирмино нема намера да игра во пропадната лига а и кај имаат пари жабарите.Пет чекори наназад ќе се врати ако прифати таков трансфер.Кога ќе биде при крај на кариерата може да одигра една-две сезони во Јуве.
значи ти со фримано си праиш муабет цело време па си знаеш какви намери има? koга можеа рибери и робен да дојдат во пропадната лига зашто и овој да не дојде?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
значи ти со фримано си праиш муабет цело време па си знаеш какви намери има? koга можеа рибери и робен да дојдат во пропадната лига зашто и овој да не дојде?
Greota e da gi sporeduvas indirektno italijanskite klubovi so Baern.
Ти ги нема другарчињата да ти мавнат лајкче :oops:
Јбг, кај може играчиште како Фирмино да се изрезили па да отиде у Италија...:notworthy:
Koj klub ima 15-20 milioni da plati za Firmino ? :icon_lol:

Koj glup bi otisol da igra vo Titanik ligata?

Samo tretorazredni igraci.:notworthy:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Како бе греота, Баерн тогаш од Волфзбург по 5 комада јадеше. :pos:
Врска си нема лигата, ако му даде некој клуб асална паричка ќе отиде без проблеми. Зошто би му било проблем да игра во Јувентус на пример? Топ тим, играат ЛШ, имаат добри амбиции...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Dzabe imaat ambicii,koga se slabi.
Ke im se padne nekoj klub od nivni rang kako Galata i ke si otpadnat.
 
C

Castiel

Гостин
Greota e da gi sporeduvas indirektno italijanskite klubovi so Baern.


Koj klub ima 15-20 milioni da plati za Firmino ? :icon_lol:

Koj glup bi otisol da igra vo Titanik ligata?

Samo tretorazredni igraci.:notworthy:
Зашто да е греота ? кај беше баерн бе до 2009-10 ? не беа ништо подобори од италијанските клубови сега што се...редовни пациенти на милан си бевте си знаеш и сам..2007/08 ни во группи не бевтге и сеа ќе ми збориш греота е да се споредува? дај ти се молам...во ништо подобра ситуација тој период не беше ни баерн ниту па бундесот во споредба со сегашната ситуација во италија и клубовите.....
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Со Воланд мајки ебавав на Фифа 2014. После го продадов и земав еден низоземец, нема шанси името да му го напишам, немогуче е тоа. :D
А Фирмињо да, одличен играч е, го имам гледано у неколку наврати, баш добар впечаток ми остави.
за Воланд имам прочитано дека има клаузула од 15М, како никој не го купил до сеа ? :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
FC Bayern: Neuer - Badstuber, Dante, Alaba - Robben, Lahm, Gaudino, Bernat - Müller, Götze - Lewandowski

Wolfsburg: Grün, Jung, Naldo, Knoche, Rodriguez - Luiz Gustavo, Guilavogui - De Bruyne, Hunt, Vieirinha - Olic[DOUBLEPOST=1408732451][/DOUBLEPOST] Untitled.jpg
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
за Воланд имам прочитано дека има клаузула од 15М, како никој не го купил до сеа ? :)
Не знам стварно, ама солиден напаѓач е, вака што го имам гледано неколку пати. Кој знае може очекуваат подобри игри и уште да му рипне цената...

П.с. Баерновци, стварно Алаба игра задњи везни на утакмицава или резултати.ком се мрднува од време на време?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
hahahahahahahaha kral :pos::pos::pos::pos::pos:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Аииии што пропушти овој белгијанецов... :tapp:
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Маланда човече :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: ЗА ИСТОРИЈА!
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.190
Поени од реакции
21.334
Sto promasi ovoj lelelee, Lewa si e odlicen napagjac no ostava dosta sansi

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom