Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Исто прават и со тенисот, играат Надал-Ѓоковиќ а они даваат Радванска-Цепелова зашо жените имале предност нели. Ти ебам тоа мртвата телевизија.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Штo ги реклaмирaaт Реaл нa Алиaнц бе ? :D
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Неможам да ги сфатам овие од eurosport, место да даваат утакмица што се игра за во Европа, Дортмунд - Вердер, они ми го даваат Баерн што ја освои титулава уште пред 12 месеци. Па ако им е за прославата нека се префрлат пред крај ти ебам куртоните..
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Nemozam da stavam drug link momentalno
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Неможам да ги сфатам овие од eurosport, место да даваат утакмица што се игра за во Европа, Дортмунд - Вердер, они ми го даваат Баерн што ја освои титулава уште пред 12 месеци. Па ако им е за прославата нека се префрлат пред крај ти ебам куртоните..
Борусија има обезбедено место во Европа.
Логично би било да даваат комбиниран пренос од Падерборн-Штудгарт/ХСВ-Шалке.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Борусија има обезбедено место во Европа.
Логично би било да даваат комбиниран пренос од Падерборн-Штудгарт/ХСВ-Шалке.
http://www.flashscore.com/standings/M1VFOdWr/pYi5cMuA/#table;overall

Како има обезбедено? Преку купот мислиш бате? Иначе како и да е, зборот ми беше дека напнаа со Баерн, ваљда знаат дека во Бундеслига се играат и други натпревари..
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.942
Поени од реакции
25.212
Untitled.jpg

Аугзбург директно во групите ЛЕ. Шалке во плеј-оф, Дортмунд доколку го загуби Купот ќе почнат од 3-то квалификациско коло.

Хамбург мислам дека ќе опстанат во баражот Противникот ќе се знае утре. Карлсруе, Дармштат или Кајзерслаутерн.

Ќе биде интересно утре и во 2-та Бундеслига. Ќе играат Карлсруе - 1860 Минхен и Дармштат - Ст. Паули. Домакините кои се борат за влез во Бундеслигата против гостите кои се борат за опстанок.


Себастиан Кел се пензионира

[DOUBLEPOST=1432407278][/DOUBLEPOST]

Kevin Volland has extended his contract with TSG by another two years. The 22-year-old Germany international signed a new deal on Friday that will keep him in Sinsheim until 2019.
"The fact that we can keep a player who has generated such interest from other teams, not only proves that we are an attractive club, but also it shows how much we have developed,” said Alexander Rosen, current director of football.

For Rosen, the extension of Volland’s contract is “proof of his loyalty to TSG. The constant speculation of his future never unsettled him and, at the end of the day, he made the correct decision.”

Coach Markus Gisdol sees the decision as “a showing of faith in our project. It pleases me that Kevin wants to stay here and work on his career, as well as the development of the team in general.” The Germany U21 international, who was selected as captain for the European Championship in the Czech Republic, is “on the way to becoming a leader”.

“My journey with TSG is not over yet. I feel very happy and comfortable here. On top of that, I am happy to end all the absurd speculation that I have been confronted with,” said Kevin Volland. “Hoffenheim are still a top club and we still have a bit of work to do.”

Born in the Bavarian town of Marktoberdorf, Volland has been with TSG since July 2012. He has scored 25 goals in 99 Bundesliga matches.

Кевин Воланд останува во Хофенхајм и покрај тоа што беа заинтересирани Дортмунд, Гладбах, Леверкузен и Волфзбург, а и имаше клаузула вредна 15 милиони евра. Бразилецот Роберто Фирмињо најверојатно ќе си замине од Хофенхајм.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
сум приметил дека последниве 3-4 сезони во последното бундеслигашко коло 99% утакмиците завршуваат ГГ3+
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Епа и ја не рече дека знам праша го шо не кажал дека приметил порано
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom