Bundesliga 2014/15

Кој ќе биде шампион во Бундеслигата?


  • Вкупно гласачи
    152
Статус
Затворена за нови мислења.
H

Harry Callahan

Гостин
Хамбургер реално и нема да биде изненадување ако испаднат во втора лига . Ланската сезона низ иглени уши се провлекоа и не испаднаа иако и лани играа слабо . Не знам што и очекуваат луѓето од Хамбургер кога не се засилија со некои значајни фудбалери , пример вчера коментаторот на Евроспорт го прочита поразот на Хамбургер како некоја огромна сензација . Од стара слава и стари денови не се живее .
 
M

Mario Gómez

Гостин
Хамбургер реално и нема да биде изненадување ако испаднат во втора лига . Ланската сезона низ иглени уши се провлекоа и не испаднаа иако и лани играа слабо . Не знам што и очекуваат луѓето од Хамбургер кога не се засилија со некои значајни фудбалери , пример вчера коментаторот на Евроспорт го прочита поразот на Хамбургер како некоја огромна сензација . Од стара слава и стари денови не се живее .
У финансиска криза се Хамбург иако беа втор најбогат клуб у Германија до пред некоја година. И ракометниот клуб им пропадна.
 
C

Creating.

Гостин
У финансиска криза се Хамбург иако беа втор најбогат клуб у Германија до пред некоја година. И ракометниот клуб им пропадна.
Хамбургер според мене и заслужува да испадне од лига без разлика колку тежи тоа име во Германија. Секоја сезона се спасуваат за влакно, плус за никаде се. Понеизвесна и никаква екипа немам во живот гледано последниве 3-4 сезони.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Хамбургер го продадоа Милан Бадељ, а претходно Ринкорн и Чаканоглу. Ако не купат некој асален на средина одат директно во цвајте. Лош менаџмент.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Хамбургер го продадоа Милан Бадељ, а претходно Ринкорн и Чаканоглу. Ако не купат некој асален на средина одат директно во цвајте. Лош менаџмент.
Џулиан Грин ќе им го позајмиме и Луис Холтби од Тотенхем исто
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Џулиан Грин ќе им го позајмиме и Луис Холтби од Тотенхем исто
Холтби е добро засилување за нив, а за Грин не сум сигурен толку. Талентиран е , добро се ''претстави"' на СП ама незнам колку можат да се потпрат на него. Повеќе се коцкаат и надеваат дека ке го биде.

Сега читам дека Тах ке оди во Дизелдорф, а Скељберг ке се враќа во Херта. Исто и Ласе Собиех ги напушта. Бехрами-Милер-Толгај-Ван дер Варт-Качар-Холтби??? Ако дојде Холтби тоа ке им биде средината за првиот дел од сезоната.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Готово е, го земаа Холтби официјално во Хамбургер
 
H

Harry Callahan

Гостин
Од Ван дер Варт и Качар помина најдоброто во нивните кариери . Ќе треба да си набават некој напаѓач во јануари бидејќи вака не оди , немаат уште ни гол дадено во првенство Хамбургер . Јак среден ред нив нема да ги вади па да играат со лажна деветка како репрезентација на Шпанија .
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.158
Поени од реакции
107.589
Леле како играат Леверкузен :cuc::cuc:
Плетат дечките, алал да им е.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
@Uli Hoeneß сите утакмици ги изгледа во живо во Германија, одмори малку...:D
6 гола паднаа супер голови, посебно тие на Једвај, Сон и Чаланоглу (новиот Озил). Јако беше денес, до 15:30 бев на работа, во 16ч. тргнав за Леверкузен со воз за да стигнам побрзо да купам карта поевтина. неиспланирано беше и супер испадна. Сабајлето ми текна онака да проверам дали се распродадени и не беа за среќа. Ајде вторник уште појако ќе биде ЛШ во Дортмунд :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Шо јака работа, станувам, ми текнува ми се оди на утакмица, гледам што има денеска на репертоар, фаќам воз после работа и гледам голови.

Тука, станувам, ми текнува ми се оди на утакмица...и се сецнуваш од старт со оглед на нивото на фудбалот во Македонија. Ама еве баш се погодува играат Вардар - Пелистер па демек дерби ќе гледам.. Купуваш О2 од Кантер и се молиш да не ти се деси нешто :D

Ај бар нема потреба да чекаш воз после работа, оти нели за да чекаш воз после работа треба да си вработен. :D
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
"ЈА мислим да би Лајка од свемирско летало видела овај пенал" - Коментаторот на Еуроспорт :pos:

Ваква ситуација у Македонска лига не сум видел, за кој кур се 6 судии ? Смешно
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom