BucketHead

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Кој е бакет хед( Brian Carrol)... никој досега не го има видено без маска... тој има 25 албуми... од 2000-2004 беше во Guns n' Roses !потоа го напушти бендод поради несогласувања со аксл роуз! дали некој има идеа кој може да биде бакет хед... некои викаат дека e Paul Gilbert, а некои дека тој е само неговиот учител . И да... некои викаат ја носи маската дека има некоја гадна зараза на лицето... некои пак викаат само за да го скрие вистинскиот идентитет..


 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
A може типот сака да му е скриен идентитетот за да не го следат секакви папараци и да си живее нормален живот со многу пари, најпаметно е вака. Иначе типов на гитара е како робот РАСТУРА.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Баш робот, ама ненормален е мајке ми :pos: а муабетите дека бил жена, или Пол Гилберт или не знам кој, ми се онака, тиње :)
Треба само малце повеќе да внесе емоции при свирење, не е само брзина и рутина ова она :wink:
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
ова брат антика е.... а и голема е можноста да има некоја зараза на лицето как шо слушав... иначе... лом прајт вистина... соотсејер WTF
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
нокт е брат :) ! и ја прво бев WTF ... ама видов нокт е... за да може појче акорди да фаќа најверојатно :)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Робот во секоја смисла на зборот. Му се восхитувам на техниката и брзината како и на тоа што е мајстор и на други инструменти освен гитара, ама и ми е премногу морбиден:). Ептен језива маска.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Робот во секоја смисла на зборот. Му се восхитувам на техниката и брзината како и на тоа што е мајстор и на други инструменти освен гитара, ама и ми е премногу морбиден:). Ептен језива маска.
Дел од неговиот сценски настап, од кај знаеш можеби во вистински живот е некој нормален човек или пак социопатски психопатен серизки самоубиец...не се знае хаха
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
мн е фрики немат тука шо ... али сепак голем уметник ...
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Пер еве ви го без маска кај нема зараза па и лепотанче си е...погуглајте малце пред да донесувате вакви одлуки...:)
 

TheSunCries

фак.......i am dead!
Член од
16 јули 2008
Мислења
194
Поени од реакции
5
што знам?вакви епитети како најмистериозна личност во рок музиката баш и не му одговораат,нели?the residents свират од 60 и некоја ии уште свират,а имаат непознати идентитети.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom