Bruno Mars

Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Дечкото е одличен! Веројатно повеќето го знаете во Just the way you are, Grenade и The lazy song кој беа огромни хитови.
Е сега, има нов албум кој излегува на 11 декември. Насловниот сингл е Locked Out of Heaven.Објави и три промо синглови Young Girls, Moonshine и When I Was Your Man.
Албумот кој не е типичен поп албум и е совршен може да го преслушате овде. :cuc:

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е овој човек органски не можам да го смислам. Единствена песна која ми беше ОК беше Just the way you are. Grenade не можам да ја смислам, пред се заради текстот, а и општо е една од песните кои највеќе ме иритира. Овој ми е барабан заедно со Бибер. Не можам, мењам канал секад кога ќе видам негов спот, мењам станица кога и да му го чујам гласот. Ме иритира некако, лигав ми е.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Е овој човек органски не можам да го смислам. Единствена песна која ми беше ОК беше Just the way you are. Grenade не можам да ја смислам, пред се заради текстот, а и општо е една од песните кои највеќе ме иритира. Овој ми е барабан заедно со Бибер. Не можам, мењам канал секад кога ќе видам негов спот, мењам станица кога и да му го чујам гласот. Ме иритира некако, лигав ми е.
Хмм, мислев дека баш тебе ќе ти беше „симпатичен“ и „срцка“ :love:.
Ама заедно со Бибер!? :unsure:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Хмм, мислев дека баш тебе ќе ти беше „симпатичен“ и „срцка“ :love:.
Ама заедно со Бибер!? :unsure:
Од каде тој впечаток дека мене баш ќе ми се свиѓа? Брееееј, овој мој ник очигледно многу луѓе ги прелажува и измамува...:icon_mrgr:
Ок, добро де на Бибер една песна не можам да му смислам, на овој барем една ми е ОК. Може една нијанса е погоре, али тука ми се по лигавост.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Има интересен глас али ужасно ме иритира неговата фризура и нормално Grenade. Текстот е крш, исто ко You Don't Know You're Beautiful од 1D
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
78
Поени од реакции
196
Не сум некој фан, ама има чат пат убави песници.
Омилена, а воедно и единствена што стварно ми се свиѓа:

 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Е овој човек органски не можам да го смислам. Единствена песна која ми беше ОК беше Just the way you are. Grenade не можам да ја смислам, пред се заради текстот, а и општо е една од песните кои највеќе ме иритира. Овој ми е барабан заедно со Бибер. Не можам, мењам канал секад кога ќе видам негов спот, мењам станица кога и да му го чујам гласот. Ме иритира некако, лигав ми е.
Внимание:Crazy in Love, шо би рекле Кавадарчани - се наапа!:cuc:
Bелиш твојот ник ги лажел луѓето...вистина изненади со речников, обично CIL е толерантниот one.:)
Он-топик, мислењето на CIL нека е некоја дипломатска верзија на моето мислење за Бруно Марс.Не бива...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Внимание:Crazy in Love, шо би рекле Кавадарчани - се наапа!:cuc:
Bелиш твојот ник ги лажел луѓето...вистина изненади со речников, обично CIL е толерантниот one.:)
Он-топик, мислењето на CIL нека е некоја дипломатска верзија на моето мислење за Бруно Марс.Не бива...
Внимание: Crazy in Love, шо би рекле жените ширум светот - е во ПМС!:icon_mrgr:

Иначе толерантна сум јас, не го свиѓам, мењам канали и станица кога ќе го чујам, не го пцујам или слично, али кога сум прашана за мое мислење, си одговарам што мислам. :) Не ми е намерата да ги убедувам другите, кој сака да си го слуша нека го слуша, право на избор. :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ако не беше нежново бате, немаше да му текни на народов дека при излегување в чаршија можат да комбинираат со облеката и некакви си шеширчиња (или едноставно кажано им даде идеја). Е сега финтата е шо истите тие шеширчиња се толку нежни, никакви и шарени, што ја рушат смислата на шеширот како додаток за курназлак порано, мислам да речиме за Шерлок Холмс пример во то време.

Иначе уште кога се појави таа првата песна која цело време на пукотеа на фејсбук реков, ах........еве го новиот идол, на ионака забаталатената ни младина.

Немам намера да го навредам креаторов на темава(бидејќи има многу јак аватар од човек кој претерано го поштувам) но вака неако ми е мислењето за Бруно од Марс.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Таргетна група на Bruno Mars се напалени тинејџерки кои си ги влажнат пичињата ко ќе гледаат спот негов. Не гледам ниту една разумна причина зошто би го сакал и слушал.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Таргетна група на Bruno Mars се напалени тинејџерки кои си ги влажнат пичињата ко ќе гледаат спот негов. Не гледам ниту една разумна причина зошто би го сакал и слушал.
Aj слушни му го новиот албуm, па види за тинејџерките. ;) Тогаш и на Мајкл Џексон тоа му била таргетната група.
пс. Moonshine:(
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Aj слушни му го новиот албуm, па види за тинејџерките. ;) Тогаш и на Мајкл Џексон тоа му била таргетната група.
пс. Moonshine:(
Добро сега, да го споредуваш Мајкл Џексон со Бруно Марс е... не можам дури ни да најдам соодветен пример. Крал и поп ѕвезденце, не се споредува. ОК е тоа што ти се свиѓа, ама беспотребно го убацуваш Мајкл Џексон у муабетов, пошто него го слушаа луѓе од сите возрасни групи. Мајка ми пример го обожава Мајкл Џексон, а за овој не ни чула, а не верувам ни дека ќе сака да чуе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom