Blink 182

Член од
3 декември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Што мислите за распаѓањето на групата Blink182 и кој е подобар +44 или Angels and Airwaves
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Што мислите за распаѓањето на групата Blink182 и кој е подобар +44 или Angels and Airwaves
За распагањето...трагедија за мене...а од овие...по мене ни едните ни другите...Блинк си се блинк:D:kez:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
Толку добар бенд беа а се распаднаа.. Можда едино шо не им вредеше беше то шо на секој втор спот трчаа голи али то е.. А сега новиве бендој +44 ми многу фејкерски бенд а анџелз и ервејс имет по некој добри песни. али сепак.. блинк си беше блинк
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
оваа Stay Together for the kids е најдобра од сите нивни песни...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Блинк 182, неизбежниот дел од животот на голем број средношколци...се шуткало на нив, лапања паѓале, пијанчења...
Опуштена група...штета што ги нема, но реално и стари се више,
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Па да, некои викаат дека ќе се соединат пак ама тие веќе се стари за тој стил на музика што они го правеа :toe:
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Па да, некои викаат дека ќе се соединат пак ама тие веќе се стари за тој стил на музика што они го правеа :toe:
Нема шанси да се вратат...после тоа том шо им го напраил...ако е точно тоа шо го викаат...:jaj:
 

ZACKY VENGEANCE

chuck SUCKScorey ROCKS
Член од
25 ноември 2008
Мислења
226
Поени од реакции
16
ДОБРИ БЕА НА ВРЕМЕТО И ИМАА ЗАКОН ПЕСНИЧКИ ,А +44 И Angels and Airwaves АМА ИЧ НЕ СЕ ДОБРИ.
ИЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧЧ
:nenene::nenene::nenene::nenene:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
има право ZACKY,ама кога веќе би одбирал од тие два бенда,би ги зел ејнџелс енд ервејвс....Tom DeLonge беше закон во Блинк,зошто се искара и ја распадна групата незнам....
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
Што мислите за распаѓањето на групата Blink182 и кој е подобар +44 или Angels and Airwaves
..ги обожавам!! некои дури и ми се смеат кога ќе речам дека ги слушам и дека се супер!! А за Распаѓањето....криво ми е ама тоа е!! Јаки спотчиња има :pos2:
..а за овја новиве групе..једино имам слушнато некои песне од + 44 и незнам..не се нешо нешо..а другиве ги немам слушнато...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
..ги обожавам!! некои дури и ми се смеат кога ќе речам дека ги слушам и дека се супер!! А за Распаѓањето....криво ми е ама тоа е!! Јаки спотчиња има :pos2:
..а за овја новиве групе..једино имам слушнато некои песне од + 44 и незнам..не се нешо нешо..а другиве ги немам слушнато...
имаат и "новиве" групи добри песни како:
+44 - when you heart stops beating или
Angels & Airwaves - The Adventure
- Everything's magic
меѓутоа,не можат со хитовите на 182:
-adam's song
-all the small things
-what's my age again......
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Мене blink-182 ми е сега засега омилен бенд и знам многу факти за нив =)
За распаѓањето, жал ми беше што се случи, ама бендови како блинк неможат да опстојат вечно и дури ако пак се соедниат нема да биди исто
Сеа откако почнаа пак да разговараат и да се дружат имаше многу шпекулации дека пак ќе се соединат ама Том и Тревис негираа, само Марк не рече ништо..
За споредба на +44 и AvA нема мегдан оти тие се два различни стилови на музика
+44 продолжи во стилот на блинк, а бидејќи Том сакаше нешто поинакво го основа Angels & Airwaves
Дури и Марк рече дека тука нема никаков натпревар
Тие погоре што рекоја дека не се добри +44 и AvA ни ги имат слушнато ни се потрудиле да ги слушнат.
Текстовите на АvA се многу инспиративни и напишани од срце, а на +44 му фали нов албум, па и зато ви се некако фејкерски.

А за тие шо не се запознати со распаѓањето :
Се почна со Boxcar Racer.... Том и Тревис го основаја овај бенд заедно со Дејвид Кенеди (сегашен гитарист на AvA). Тие го направија тоа без Марк да знае и првата искра беше забележана. Потоа Tом побара одмор за да биди со својата фамилија.Во февруари 2005 блинк го откажаа хуманитарниот концерт во Азија. После многу тензија менаџерот на Том му се јави на Марк и на Тревис и му кажа дека Том се откажува и дека има нов бенд на кој работел веќе 6 месеци.
Сега после смртта на Џери Фин (нивниот продуцент и близок пријател), несреќата на Тревис во кој загинаа Lil Chris и Che Марк Том и Тревис почнаа пак да зборуваат и целиот свет се запраша дали ова значи повторно враќање на блинк? Том и Тревис негираа, ама има уште надеж, барем за мене.

stefan_mk_oh напиша:
Можда едино шо не им вредеше беше то шо на секој втор спот трчаа голи али то е..
Дај жити се кажи поќе од 2 спота кај шо трчат голи
Во What's my age again не трчаа голи туку имаа гаќи
еве слика

Само во некои сцени беа голи....
Да во живо често свиреа голи ама Марк рече дека престанаа оти сите очекуваа да излезат голи, а тоа почнаа да го направат оти од нив тоа никој не го очекуваше.
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Пораснав со будаливе :) А најмногу го поштуем Тревис Баркер!
Иначе +44 ми се онака, можам да ги слушам... Lycantrope е добра песна...
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Auu bev zaljubena vo Travis na vremeto. So koj pamet :icon_lol:
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Нишо посебно не ми беа, така да и лесно го преживеав нивното распаѓање :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom