Big S Adrenaline

Член од
27 август 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Big S adrenalin е името на групата се нема сеуште појавено во јавност, прв пат ќе се случи тоа на макфест како дебитанти. Еве линк да слушнете една нивна песна се вика ангел чувар.

 

koleee

Убер Македонче
Член од
6 јули 2008
Мислења
643
Поени од реакции
42
Како Нон-Стоп да ги слушам!
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Ако продолжат со вакви песни ке нема ко нив! Добра песна и само напред, песнава е зверска :wink:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Песнава е топови ама пејачов е Бени?
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
И мене вокалот ме подсеќа на Бени ама не е он сигурно:) Добра група, убаво рок песниче, и у целост групава ме асоцира на Нон-Стоп:)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
- Вокал сум јас Перо Балџиев досега се немаме појавено во јавност никој од групата, меѓутоа се занимаваме со музика од ко знаеме за себе, имаме повеќе песни меѓутоа сега ни е приоритет Макфест каде што ќе настапиме со лично наша авторска песна, аранжман Дарко Тасев, а во иднина ќе следи и myspace и face book кадешто ќе може да дознаете подетални информации за нас и да ги слушнете сите наши песни што сме ги сработиле. Ви благодариме за позитивните критики и ви посакуваме се најдобро.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
- Долго време свириме и сакаме јавноста да го слушне тоа што го твориме, зошто внесуваме душа и енергија во секое сегментче од песните. Сето тоа мислиме дека вреди да го подариме на јавноста.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
- Долго време свириме и сакаме јавноста да го слушне тоа што го твориме, зошто внесуваме душа и енергија во секое сегментче од песните. Сето тоа мислиме дека вреди да го подариме на јавноста.
не ме сфаќај погрешно како да те напаѓам,баш сакам повеќе како вас да има прибидејќи не сум воопшто задоволен од нашиве идиоти попут врчак,јован,елвир. Само не сте морале тоа да го подарувате баш на Макфест. Не вреди. Не е тој Макфест тоа што бил порано=)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
- Не во ред, не те сфатив погрешно, меѓутоа ние наидовме на одлична соработка и голема поддршка од страна на Дарко Тасев и Кристијан Габровски и едноставно сакавме на тој начин да се промовираме, зошто оној другиот пат е доста потрнлив, поготово за рок музиката во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom