Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја со постот не ни имав намера да посочам на фанови на Јунајтед, не знам што се вие мешате ко да сум тагирал некој овде од вас што се надева на титула. Значи убаво пишав дека се однесува на Јунајтед како клуб и Мурињо, ја прочитав изјавата на Мурињо како е сигурен дека ќе донесе ПЛ титула уште во прва година со тимов. Отсекогаш бил луд и имал ненормални изјави ама сега ептен е забеган изгледа за да се докаже после фијаското со Челзи, зошто? Затоа што со Челзи првин имаше мали јајциња што треба да се испилат, па Ферари и Фиќо и не знам какви компарации за во трета сезона да тврди дека единствена цел му е да освои ПЛ затоа што има спремен тим, и така се деси. Ама тимов на Јунајтед нема шанси да бидне шампион ако го донесат само Погба како рекордно засилување. Единствено ако тактиката на Мурињо и главна филозофија на игра му е дај гол повеќе отколку ќе примиш. Зошто? Бејли е нов играч, кој знае како ќе се адаптира и развива, тури му голем прашалник. Дармијан е просек у најдобри денови и во одбрана остануваат со Смолинг кој одигра солидна сезона ама не знам колку би бил кадарен да биде лидер и предводник на таа одбрана. Шо е веќе друга прича, за него и ја сакам да се врати добар пошто ми е интересен бек. Другово кој ќе биде у одбрана? Одбранава у најдобри денови, у најака форма да ги ставиш не е ни приближно блиска со таа на Челзи што ја имаше Моу во најдобри денови, има да дува промаја многу и сеуште се чудам зошто идат на коцка со Погба а немаат лидер во одбрана. Друга работа е среден ред, офанзивно се покриено максимално квалитетно и Мики им беше одличен потег ама како што реков, ќе дува промаја многу, во Челзи и Матиќ и Микел и Рамирес, имаше многу играчи што играа дефанзивно и покриваа и за Фабрегас и за сите, во Јунајтед кој ќе игра? Фелаини дефанзивно и на позиција како ЦДМ каде што треба ИНТЕЛИГЕНТНО да сече топки, да покрива зона или играч знаеме дека е квантна физика. Шнајдерлин е добар играч ама нема шанси да ги игра Мурињо заедно затоа што не му се вколпуваат во тим. Било кој од овие двајца, му давам предност на Шнајдерлин, со кој ќе бидне партнер во средина за да покрива дефанзивно како што захтева Мурињо? Нема кој.
Значи ова е само дел и мојот пост не се однесуваше на никој од фан клуб Мурињо какви очекувања има, ова е еден мој поглед и мислење за ова франтично купување играчи на Јунајтед само со цел што побрзо да се врати на врвот и изгледа многу неплански и избрзано затоа што многу дупки тимот има и мислам дека овој тим на Јунајтед е далеку послаб од тој на Челзи кога Мурињо беше шампион или претходните две сезони.
Е кај уверен дека ќе ја освои во првата сезона жити се? :)

Еве што кажа:

"I want to be champion," Mourinho said in The Sun on Sunday. "To say before the season starts that the top four is the target? The top four is not the target. We want to play to be champions.

"If during the season we realise the points difference doesn't allow us to fight for the title, we are going to establish a new title, and when you can't be champion the next target is to finish top four.

"But day one, I don't want to hide behind a bad season or no Champions League football to say we want to finish top four."

Нормално дека ќе прикаже амбиции да ја освои и ќе проба да ја освои, сепак е менаџер на Манчестер Јунајтед не на ФК Огражден.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Мое скромно мислење е дека Јунајтед АКО го донесе Погба, се освен борба за титула треба да е нивни неуспех. Значи не велам да ја освојат, ама со скоро 200 потрошени милиони во еден преоден рок, срамота е тим да не се бори за титула.

П.С. Дај отварајте нова тема, уште нецели 3 недели има до почеток на нова сезона!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Мене ми е страв ако го донесат и шокрос со еден потег го реши за цела сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Стариов сака да го здипли Лаказет за кикирики :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Која средовечна копиљана го водит клубов...
Имаш само еден полунапаѓач, двајца шахисти и еден параолимпиец во шпиц и даваш понуда од 35м евра за Лаказет!?
Па да ви е. ам се низкуќа бе со кој памет бе за шпиц во 2016 таква понуда? Еден да имат што не страдат од мултиплекс во клубов досега Баерн Минхен ќе бевме ви е. ам то педофилите
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Која средовечна копиљана го водит клубов...
Имаш само еден полунапаѓач, двајца шахисти и еден параолимпиец во шпиц и даваш понуда од 35м евра за Лаказет!?
Па да ви е. ам се низкуќа бе со кој памет бе за шпиц во 2016 таква понуда? Еден да имат што не страдат од мултиплекс во клубов досега Баерн Минхен ќе бевме ви е. ам то педофилите
Мене ме насмеа тоа што повеќе пари им одбија на Вест Хем а Арсенал сакаат со помалце да го земат.. :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Мене ме насмеа тоа што повеќе пари им одбија на Вест Хем а Арсенал сакаат со помалце да го земат.. :)
Абе еден нема нормален. Ти се сеќаваш пред 2 години ко се тепав во фан клуб со 95% од колегиве заради Венгер чоек тепаа за него, македонец7 посебно сеа им иде умот
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Мене ме насмеа тоа што повеќе пари им одбија на Вест Хем а Арсенал сакаат со помалце да го земат.. :)
Прва беше понудата на Арсенал.
Потоа Вест Хем влегле со поголема понуда.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Понудата од Арсенал била во јуни уште.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Нова тема е отворена, Фросе стави еден клуч на оваа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom