Barclays Premier League - Season 2015/2016

Кој ќе биде новиот шампион во Премиер лигата?


  • Вкупно гласачи
    465
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
There's Barca, Juve/Bayern/Real... La Liga, PL, everyone else .... Gary Neville's Valencia and then there is United. We are an accounting firm pretending to run an amateur sports organisation.

Навивач на Манчестер Јунајтед го напиша ова предмалку.

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Ќе ги среди Мурињо не бригајте. Сезонава како на Челзи така и на нив одамна е отидена у курац, на почеток само Ван Геј веруваше у себе, сега и он дигна руки.:ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Другар, ме викна да гледам како Њукасл го тепа Челзи
Ми заличе на еден ист мој познаник што навива за Њукасл ама сега гледам на ФБ во домашна атмосфера гледал xD
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 брат немој со статистики те молам, барем ти знаеш колку може да лаже статистиката. Еве колку за споредба Руни има 7 голови и 5 асистенции, Марсијал има 6 голови и 3 асистенции.
Паје дели на теренот, барем за една класа е подобар од сите други фудбалери на ВХ. А сигурно ќе имаше и подобра статистика да не паузираше поради повреда.
И сеа @Peja989 брате, што праиме со Пајет? :D
Брат, не се добива 125к после 6 добри изиграни месеци. Јас никаде не кажав дека играчот не е добар туку дека не заслужува 8.5 милиони евра годишно. Следна сезона ова време ако има дадено 2 гола и нема асистенција нема да биде брука да зима 125к плата?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Брат, не се добива 125к после 6 добри изиграни месеци. Јас никаде не кажав дека играчот не е добар туку дека не заслужува 8.5 милиони евра годишно. Следна сезона ова време ако има дадено 2 гола и нема асистенција нема да биде брука да зима 125к плата?
Знам, знам ти кажав и во претходниот пост дека разбирам што сакаш да ми кажеш. :)
На заебанција те тагирав. :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Паје е за греота. Па на Норвич само еден гол и една асистенција му направи. А зема 125.000. Ццццц кај му се очите на тие во Вест Хем.

Добро пиша некој, Паје е еден од најдобрите играчи во Премиер Лигата, најдобро засилување сезонава и новиот Ди Канио на Вест Хем. Од одамна се немам восхитувано на некој играч како на Паје. Буквално има се шо треба да има едно крило, и шо би рекол Ферги, само центаршутите од прекин му вредат 12 милиони. :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.960
Паје е во моментов над сите играчи што се на негова позиција во Премиер лига !
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брат, не се добива 125к после 6 добри изиграни месеци. Јас никаде не кажав дека играчот не е добар туку дека не заслужува 8.5 милиони евра годишно. Следна сезона ова време ако има дадено 2 гола и нема асистенција нема да биде брука да зима 125к плата?
Постот повеќе е наменет за реддевил4евр ама дека си ме тагирал и ти, те цитирав, да не испадне дека те одбегнувам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom