Barclays Premier League Season 2013 - 2014

Кој ќе ја освои Премиер Лигата?


  • Вкупно гласачи
    289
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Зашто нема да му дадат од лигата, што правиме ако рече имам 10 повредени играчи?:eek: За Абрамович не се секирај он да може би направил цела сезона Челзи лига шампиони да игра.:D[/quote]

И тоа што викаш,Абрамович знам дека е заљубен во ЛШ али ипак мислам дека нема да биде втор состав баш пуштен. Ќе има измени сигурен сум али да изгуби со 4-5 гола нема да дозволи.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Зашто нема да му дадат од лигата, што правиме ако рече имам 10 повредени играчи?:eek: За Абрамович не се секирај он да може би направил цела сезона Челзи лига шампиони да игра.:D
И тоа што викаш,Абрамович знам дека е заљубен во ЛШ али ипак мислам дека нема да биде втор состав баш пуштен. Ќе има измени сигурен сум али да изгуби со 4-5 гола нема да дозволи.[/quote]
Па не мора толку голови да дадете доста е само да тепате тогаш 99% посто освојувате.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Мое мислење за Мојес е дека требаше да му дадат уште една сезона и да се види дали ќе има напредок. Сепак, се работи за клуб од највисок ранг кој веројатно не сака/може да си дозволи таков рејтинг и се реагира на време.

Од друга страна пак, ја оправдувам одлуката од аспект што човекот делуваше изгубено како на пресови, така и на натпревари (замени, тактики), проблеми во соблекувална, 14 порази ако не се лажам што е многу за Јунајтед, дури и нашиот Арсенал со сите пропусти нема толку.

Најверојатно и следната сезона нема да се бори за титула Јунајтед, сепак она што ги снајде со заминувањето на Фергусон е тешко да се надокнари и санира за така кус период и навистина се докажа тоа дека кога Фергусон ќе го напушти Јунајтед истиот ќе падне доста. Искрено, лично не очекував дека то толку ќе падне, ама ете, се бива.

Со среќа за понатаму и во потрага по нов менаџер и се надевам ќе ни оставите простор да се порадуваме на некој поголем успех во ваше отсуство, а со наше големо залагање и вложување.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Да да ,него зборот ми е дали ќе би му било него сеедно да губи така.Иначе што е до нас и икс ни одговара. Само победа би било премија.
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Да да ,него зборот ми е дали ќе би му било него сеедно да губи така.Иначе што е до нас и икс ни одговара. Само победа би било премија.
Кога освоивме ЛШ знам дека со Ливерпул игравме утакмица пред финалето и тогаш не тепавте 4-1 и искочивме со тапа состав. Мене не ми смета тоа пак да се деси, плус сега срамот ќе биде намален, ќе изгубиме од шампионот на Англија.:P
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
587
Поени од реакции
478
I so 16 sostav I so prv da izleze Murinjo igrata ke mu bide postavena kako vcera, se zavisi od toa kolku Liverpul ke saka da pobedi i kolku ke gi iskoristi svoite sansi koi sigurno ke gi ima.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Ок де, не дека ќе биде скроз резерви. Рачунајте ќе играат Ба, Микел, Лампарс (овие двајцава се суспендирани за втората со Атлетико), Матиќ, Салах, можеби Шурле, во одбрана ќе биде тенко, ништо чудно Калаш да го пушти, Ивановиќ ќе игра затоа што претпоставувам во среда ќе игра централен бек, Цезар ваљда ќе добие одмор, Кол му требаат утакмици, можда ќе игра, Шварци на голот. Очекувајте го и Аке да игра, ама поверојатно да влезе како измена.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Нема да има тема за дербито ? :D
 
2

~2A

Гостин
Кога освоивме ЛШ знам дека со Ливерпул игравме утакмица пред финалето и тогаш не тепавте 4-1 и искочивме со тапа состав. Мене не ми смета тоа пак да се деси, плус сега срамот ќе биде намален, ќе изгубиме од шампионот на Англија.:P
Шампионот на Англија... тоа в година можеш да го зборуваш како актуелен шампион и да не ти е срам да изгубиш од него, туку храбро да го примиш. :)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
само 5 милиони оштета, наводно имало клаузула од Евреите да ако не игра клубот ЛШ и ако го отпуштат, да не му исплатат огромна сума. Затоа чекале и официјално да се изгубат шансите за ЛШ и да го кикнат а според Огден од Телеграф веќе месец дена и повеќе се контактира со Анчелоти и ван Гал.
Зашо Анчелоти би го напуштил Реал ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зашо Анчелоти би го напуштил Реал ?
Ае сите прашуваат ова :D

Although Ancelotti could yet guide Real – who face Bayern Munich in a Champions League semi-final on Wednesday night – to their 10th European Cup this season, the Italian has struggled to settle at the Bernabéu and has concerns over the security of his position, regardless of whether the Spanish giants win the Champions League in Lisbon next month. United are aware of Ancelotti’s issues in Spain and while the former Chelsea and AC Milan coach would prove difficult to lure from Real if his employers resist attempts to prise him from his three-year contract, there is a determination at Old Trafford to aim high and land the best possible candidate to succeed Moyes.

може ради истите причини поради кои и Мурињо го напушти.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Не верувам исто да игра Челзи како против Атлетико, оти само услуга ќе му направи на Ливерпул на кој му одговара и нерешено. Мора да оди на победа Челзи, освен се разбира ако не им е прежалена веќе титулата во ПЛ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom