Backstreet boys

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Момчињата кои направија бум. Кои беа најслушана поп група насекаде низ светот и чии песни сеуште се слушаат.
Што мислите за нив..? Која ви е омилена песна?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ај уште од старт да пресечам да не земе некој од копиљациве wannabe металци да пишуваат работи кој што не ги знаат.

Backstreet boys се легенди на некој начин. Иако и пред нив имаше популарни бојбендови сепак тие го однеасо терминот бојбенд на друго ниво. Станаа свестка мега атракција, тинејџерките низ светот буквално сечеа вени за нив...БУКВАЛНО.

Но највеќе што ми се допаѓа е што зад нив стои една одлична музичка продукција и екипа. Секој албум им беше подобар и позрел од претходниот, сега веќе песните навистина им се прекрасни за слушање, немаат веќе граница на тинејџерки сега се бенд за сите.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Првиот бојбенд. За жал не беше ни последен. :)

Озбилно, имаат талент, но плус имаат огромна продукција позади нив и затоа станаа толку успешни. Сега целата таа работа испари и бој бендовите не се веќе толку популарни. (јес :)) Освен Токио Хотел и US5, тие на секоја кривина ги има, ама пак не се фактор во музичката сцена.

А за Бекстрит Бојс некој огромен риспект и немам баш, пошто целата работа беше за пари... а која пак не е? :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.692
Поени од реакции
21.971
Ај уште од старт да пресечам да не земе некој од копиљациве wannabe металци да пишуваат работи кој што не ги знаат.

Backstreet boys се легенди на некој начин. Иако и пред нив имаше популарни бојбендови сепак тие го однеасо терминот бојбенд на друго ниво. Станаа свестка мега атракција, тинејџерките низ светот буквално сечеа вени за нив...БУКВАЛНО.

Но највеќе што ми се допаѓа е што зад нив стои една одлична музичка продукција и екипа. Секој албум им беше подобар и позрел од претходниот, сега веќе песните навистина им се прекрасни за слушање, немаат веќе граница на тинејџерки сега се бенд за сите.
Сине барем од тебе не очекував ваков пост. Песните им се прекрасни за слушање? Иначе за момциве шчо да речам? Рандом момци на коишто им рекле Абе вие сакате пари, голи жени и слава? И овие рекле важи бе. 3 ноти текст како пените од М2 продукција тинејџерки од 12 до 17 мастурбираат и вриштат. Нешто како New Kids on The Block на времето. Не оставија некоја трајна вредност или некој хит за памтење.

еве една од ако добро памтам 96 негде беше хит. Ако ги сакавте Магија на времето ќе ви фати уво песнава
[media]http://www.youtube.com/watch?v=YcWngQVAMHc[/media]
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ја само се сеќавам дека на времето девојчињата од маало купуваа списание Bravo поради постерите од Бекстрит Бојс, а кога возбудени седејќи на клупи ги гледаа постерите им ги крадевме, им ги киневме и плачеа :vozbud:
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
:pov::tapp: :violent1:Backstreet boys бе...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
лигавење!музика за девојчиња до 12 годинки!никаква трага не оставија во музиката!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Сине барем од тебе не очекував ваков пост. Песните им се прекрасни за слушање? Иначе за момциве шчо да речам? Рандом момци на коишто им рекле Абе вие сакате пари, голи жени и слава? И овие рекле важи бе. 3 ноти текст како пените од М2 продукција тинејџерки од 12 до 17 мастурбираат и вриштат. Нешто како New Kids on The Block на времето. Не оставија некоја трајна вредност или некој хит за памтење.

еве една од ако добро памтам 96 негде беше хит. Ако ги сакавте Магија на времето ќе ви фати уво песнава
Сусаро јас не се обидувам слепо да го бранам рокенролот. Ако е нешто квалитетно според мене јас ќе го кажам тоа. Ти за пример даде една од нивните први песни, ама еве една од последните да погледнеме и ќе ја видите разликата. Можеме да се збори до утре ама песната е добра.
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=R_UFb_ddVmM[/MEDIA]
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ко помала ги сакав..ми беа интерсни за слушање и плус Ник ми беше многу сладок.:pipi:
Брзите песни не им се нешто посебно,ама затоа баладите...Омилени песни ми беа(а некои од нив и ден денeс си ги слушам):
As long as you love me
Spanish eyes
The shape of my heart
Quit playing games with my heart

Имаше и уште 2-3,ама не ми текнуваат во моментов...Од новиот албум што им излезе пред две години ми се свиѓаат Never gone и Incomplete.

Мислам дека не се сега тоа што беа,ама си оставија трага во музичката индустрија и секој нареден бој-бенд,беше само нивна неуспешна копија.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Дефинитивно најубава песна од Backstreet Boys ми е Tell me why. :helou:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Никогаш не ме привлекуваа, ниту им` обрнував внимание. Ги заслушав малку Incomplete кога излезе, ми беше хит две недели и толку, не ми се нешто посебно.
Не знам, бој бендовите не ми се омилени.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Првиот бојбенд. За жал не беше ни последен. :)

Озбилно, имаат талент, но плус имаат огромна продукција позади нив и затоа станаа толку успешни. Сега целата таа работа испари и бој бендовите не се веќе толку популарни. (јес :)) Освен Токио Хотел и US5, тие на секоја кривина ги има, ама пак не се фактор во музичката сцена.

А за Бекстрит Бојс некој огромен риспект и немам баш, пошто целата работа беше за пари... а која пак не е? :)

Сепак тоа не беше првиот бојбент од тој тип , немој да ги заборавете
New Kids on the Block

кои и текако направија бум своевремено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom