Avicii (Tim Berg)

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Гледам не се отворило тема за еден од најдобрите Диџеи во Светот. Доаѓа од Шведска(Домот на Хаусот). Роден како Tim Bergling (роден 8 September 1989), а познат како Avicii, Tim Berg, Tom Hangs

На само 18 годишна возраст, го издал првиот ремикс. Веднаш големите ''Куќи'' го забележале овој млад талент и го пратиле во водите на Хаусот

"I’ve always been into music and growing up with older siblings. I’ve also had loads of different influences when it comes to my music taste. There are loads of other people that have influenced me but I think the biggest inspirations I’ve had aside from my manager has been the Swedish House Mafia guys and Eric Prydz, they were the ones who first got me into house!" Avicii - April 2011

Има работено и со повеќето познати DJ како на пример :

Laidback Luke, Sebastian Ingrosso, Steve Angello, Axwell, Eric Prydz и Daft Punk.

Според мене нема лоша песна Avicii, па ќе ги пуштам повеќето :)


Се само дел од песните и ремиксовите на Avicii :)
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.656
Поени од реакции
4.713
Добар си е Тим Берг , али ако отвараме теми за DJs , реално ќе треба уште 100 да отвориме , барем толку има за кои би кажале некој збор повеќе ;)

Поубаво е да се стават негови траки во соодветните теми за електронска музика , или бар тема да има .. пример ако гостува во Мк.

Вака незнам шо би се дискутирало за него ?
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
bromance беше број 1 на антена за 2010 год
до денес ми е рингтон на мобилен и една од најдобрите траки воопшто
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Многу ќе бидам среќен ако некој го донесе Avicii во скоро време во Македонија. Ми се свиѓа музикава што ја прави. Иначе еве и еден мал мој придонес кон плејлистава со негови песни :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ајде летово мора со овој диџеј да го поминеме :D
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Не го слушам тој вид на хаус што го пушта Авичи али добар е, има интересни траки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom