Amy Winehouse

Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Шо мислите за Amy Winehouse....мислам гром е во пеење ама она со дрога.....:toe:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Жив доказ шо можи дрога да му напрај на чоекот. Инаку не слушам многу таква музика, ама ми се чини Valerie му е добра песна..
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Жив доказ шо можи дрога да му напрај на чоекот. Инаку не слушам многу таква музика, ама ми се чини Valerie му е добра песна..

"И"е женско е бе....абе и јас не слушам баш таква музика ама ми се допаѓат многу нејзини песни....REHAB.....закон песна
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Па да бидеме реални има некој невообичаен латино глас кој што можела многу подобро да го искористи на други места , а не во Поп музиката. Повеќе би и одговарало Соул и Џез пеењето.
Би коментирал и негативно во однос на изгледот , меѓутоа сепак ова е подфорум „Музика“.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Се согласувам со BliND дека нејзините вокални способности можат да дојдат подобро до израз во Џез.И без коментари за тоа колку и штетела дрогата, изглед и сл. оти подфорум Музика е, има шо да се коментира за нејнината музичка кариера.Инаку ме фасцинира нејзината интересна боја на гласот и способностите, се двои од останатите со текстот, мелодијата, посебно сум заразена со неа деновиве.Не слушам таков вид на музика ама ете, правам исклучок за неа :).
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.507
Поени од реакции
1.722
Amy Winehouse е една од ретките пеачки чиј пат до конечното блескање и славата е исполнет со многу трња преку кои мора да се помине. Да се издржи товар каков што е дрогата, рехабилитацијата, притисокот од медиумите а покрај тоа нели и да се опстане на музичката сцена како една од најпопуларните ѕвезди е навистина нешто со кое не можат да се пофалат сите.
За нејзините гласовни можности не би можел да кажам ништо повеќе од тоа дека пее совршено и дека слободно може да се пофали дека е далеку подобра од многу други пејачки на денешницата.
Иако со првиот албум "Back To Black" го направи најголемиот бум во нејзината кариера, нејзините хитови и понатаму се револуција во музиката на 21 век:)
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
аииии а бе обожаам го тај глас... огромен талент за пишувањње на текстови и музика... уникатна е ... ако сака нека биде прва наркоманка пак ќе и го обожавам трудот, у приватен живот шо сака може да прае, мене не ме занима, другарка да не ми е? :toe: респект за музиката, од мене има 5+
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Колку и да е добра,дрогата ја уништува.
На настап ида надрогирана целана се треси...морав да менам канал.
Иначе има убави песни и специфичен глас,ама дрогата не и треба..
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
одлично пее. морам да ја споменам You Know I'm No Good.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Па да бидеме реални има некој невообичаен латино глас кој што можела многу подобро да го искористи на други места , а не во Поп музиката. Повеќе би и одговарало Соул и Џез пеењето.
Би коментирал и негативно во однос на изгледот , меѓутоа сепак ова е подфорум „Музика“.
...а јас пак мислев оти таа пее соул-џез.... како да пее и рапува....многу емотивна музика нема што да се каже....:toe:

аииии а бе обожаам го тај глас... огромен талент за пишувањње на текстови и музика... уникатна е ... ако сака нека биде прва наркоманка пак ќе и го обожавам трудот, у приватен живот шо сака може да прае, мене не ме занима, другарка да не ми е? :toe: респект за музиката, од мене има 5+
нај добрите текстови....се е поврзано со нејзиниот приватен живот....а нај многу ми дава јака слика за женскиот свет рефренот на Back to black.....така една многу силна јака слика кога го слушам....емоции да гуша....нема што да се каже друго
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ауууу Back to black rules. Али ќе се упропасти со она дрогана. Кај се видело тоа, иде на настап и на сред пеење од косата си вади дрога. Штета.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Прво нешто што ми доаѓа на памет кога ќе ми се спомне нејзиното име ми е косата нејзина,а не песните.:jaj:
Можеби има некои познати,ама со самото тоа што се дрогира и што се уништува самата себе одбивна ми е некако,па немам ни желба една песна да и слушнам.:toe:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
музиката е песна на душата, не на косата и аутфитот
слушаш ноти, акорди, тонови ... сплет од чувства.
и џими хендрикс се дрогирал, и џенис џоплин, и елвис присли и многу други...
останува музиката, а не нивното понашање или изгледот.
вие кога слушате музика по дома, го замислувате артистот како ви пее на увце?
тие песни не се напишани за само да ја подарат душата на слушателот, а и да им дадат можност самите да се пронајдат во нив...
јас се внесувам во нејзините песни. а не во косата бе....
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Јас кажав само дека самата нејзина појава ми е одбивна и дека не ни сакам да и слушнам некоја песна и кажав што ми е еден вид на асоцијација кога ќе ми се спомне нејзиното име.Чим сум и ја запамтила косата од самото нејзино појавување тоа покажува дека баш тоа ми оставило најголем впечаток,а не песните.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
музиката е песна на душата, не на косата и аутфитот
слушаш ноти, акорди, тонови ... сплет од чувства.
и џими хендрикс се дрогирал, и џенис џоплин, и елвис присли и многу други...
останува музиката, а не нивното понашање или изгледот.
вие кога слушате музика по дома, го замислувате артистот како ви пее на увце?
тие песни не се напишани за само да ја подарат душата на слушателот, а и да им дадат можност самите да се пронајдат во нив...
јас се внесувам во нејзините песни. а не во косата бе....
Многу точно....јас сум сретнал и други луѓе шо не слушаат одредени изведувачи зариди ова...приватен живот и разни глупости ама го заборават она најважното...музиката :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom