Alice Cooper!

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Ова ми е прв пост,и поводот да го напишам е следнава работа.Форумов го читам редовно особено овој дел,музика.И си ја трескам главата од земја за тоа колку музички неписмени идиотчиња се шетаат на форумов и се караат за никакви бендови како Нирана и ГНР.Никој не стана да каже кој беше човекот сто го превтри рокенролот на гз.Никој не кажа кој ја измисли темната страна на музиката,никој не го спомна човекот кој постави стандард за тоа што значи рокенрол шоу.Ако уште не ви светна сијаличката во минијатурните ви мозоци,прашајте ги вашите идоли:Guns n Roses,Elton John,Rolling Stones,Ozzy,Kurt Kobein,David Bowie,Kiss,Metallica,Sex Pistols,Aerosmith и многу други чија музика ги натера да се занимаваат со рок.Едно име ALICE COOPER!

Срам да ви е,никој не го спомна типот што имаше муда да си го смени името во Alice и да го покори музичкиот свет.Alice беше првиот што не му беше гајле сто ке речат другите ако тој стави маскара,се облекува како вампир,прави театарски шоуа на концертите,ствари на кој сега вие се восхитувате гледајки ги вашите ништожни миленичиња како го копираат маестрото,ALice Cooper.песни како schools out,Killer,Smoking in the boys room,Caught In A Dream,Blue Turk,No More Mr Nice Guy....и ред други.
Ми иде да утепам некој кога ќе ми речат дека Poison ја направиле оние клошари Grove Goverage,како ли се викаа.Престанете да се осакатувате музички палејки се на три акорда на пе..рон Курт или на гласот на Axl.
Сакате да слушате прав рок?Alice Cooper!
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
лелеее па стварно го забравивме човекот!
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
ме погоди у срце, у тој момент ја слушаф poison :icon_roll
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
И јас го заборавив типот без разлика шо го почитувам како музичар и шо poison ја сакам ненормално
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Пцујте ме, кршете ми кичма, тепајте ме, ама мене алис купер ми смрди...
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Само poison ја поштовам од alice cooper
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
G e G o напиша:
Само poison ја поштовам од alice cooper
Тогаш друже ти не ја познаваш музиката на Alice.Poison му е најкомерцијална(иако маестрална)песна.Преслушај го Killer,според Johnny Rotten(немој некој да каже кој е овој)албумот на столетието,па после пиши што мислиш за Alice.
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
I jas ja znam samo Poison, toa mi e edna od omilenite pesni u zivotov... aj koa ke slusnam neso drugo od nego ke postiram pak :)
 
Член од
8 мај 2006
Мислења
358
Поени од реакции
11
Mora da ja znajte i School's Out ako nisto drugo. Inaku dobar e tipot, ima dobra muzika a i mnogu zgoden e. :pos2::pos2::pos2:
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Chains напиша:
Ова ми е прв пост,и поводот да го напишам е следнава работа.Форумов го читам редовно особено овој дел,музика.И си ја трескам главата од земја за тоа колку музички неписмени идиотчиња се шетаат на форумов и се караат за никакви бендови како Нирана и ГНР.Никој не стана да каже кој беше човекот сто го превтри рокенролот на гз.Никој не кажа кој ја измисли темната страна на музиката,никој не го спомна човекот кој постави стандард за тоа што значи рокенрол шоу.Ако уште не ви светна сијаличката во минијатурните ви мозоци,прашајте ги вашите идоли :Guns n Roses,Elton John,Rolling Stones,Ozzy,Kurt Kobein,David Bowie,Kiss,Metallica,Sex Pistols,Aerosmith и многу други чија музика ги натера да се занимаваат со рок.Едно име ALICE COOPER!
Не си нормален бе...само да знаеш колку контрадикторности имаш у постов, Алис Купер итселф би ти стегнал неколку ластици само да не го "промовираш" више на ваков начин.
За музичка писменост не знам од кај ти идеја ти да учиш некого?
Пази ROLLING STONES биле инспирирани од Алис Купер да свират?!? Кога Стоунси почнале да жарат и палат Алис сеуште се борел со први пубертетски бубуљици!
DAvid Bowie?? Ај кажи ми у кој период тоа Боуви бил инспириран до Алис Купер? Пред него почнал со кариера, да не спомнувам дека Боуви кога Алис Купер бил у подем веќе бил супер-славен продуцент (името Lou Reed сигурно мислиш дека ништо не ни значи нам овде)
Како можеш да дојдеш и да истресеш таква глупост да го прашаме Курт Кобеин да ли му бил идол Алис Купер?! Па уште Елтон Џон најде да го спомне...ц,ц,ц,ц....АЛООООО ЕЛТОН ЏОН!!!! Чоекот пеел по Евровизии бе у тоа време, пее лимунадици! Ај да не го коментирам и долниот дел од постов, доста ти е...тебе треба да ти е срам доколку не дојдеш и не им се извиниш на децава што си се изглупирал вака!

ПС. bottom line, Alice Cooper е легенда, и не му требаат вакви "промотери"!
 
T

tino097

Гостин
Love is loaded gun закон песна.
Ми се допаѓа неговата музика,знај многу да забега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom