Abraham Mateo

Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832


Абрахам Матео е млад шпански пејач, има 14 години, а неговата музичка кариера ја започнува со само 7 години. Има издадено и албум (4 Декември 2009). Еве го неговиот прв поголем настап (7 години):


Потоа во 2009 година почнува да се појавува во шоуто Menuda Noche. Еве некои негови настапи:



Настап со Caroline Costa:


Covers:



Повеќе за него можете да најдете на неговиот фејсбук профил и повеќе видеа на неговиот јутјуб канал.

Кое е вашето мислење за ова талентирано момче?
Мене многу ми се допаѓа како пее и дефинитивно ќе има одлична кариера. Вакви таленти ретко се раѓаат, а Шпанците се прваци со талентиве. :P
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Латинскиот Џастин Бибер...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Нека сними уште некој албум, оти кога ќе му паднат јајцата и расипе гласот ќе треба у сендвичара да работи.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Не ми се верува, само да се критикувало, па не е важно дали критиката е основана. Зарем мора да се мрчи на се што е убаво, па дури и за едно 14 годишно дете? Ова дете ќе има таква иднина, што некои можат само да ја сонуваат.
Нека сними уште некој албум, оти кога ќе му паднат јајцата и расипе гласот ќе треба у сендвичара да работи.
Како може да му се расипе гласот? Или си талентиран од мал, или не си. Ако си вака талентиран како мал, тогаш со текот на годините гласот ќе ти станува се подлабок и поубав. Погледнете ги видеата и погледнете го позитивниот фидбек (лајкови и коментари). Ова дете не е како Џастин Бибер, гласот му е многу поразличен, патем, што има лошо кај Џастин Бибер? Си има глас, си пее, си врти пари, женски итн итн ... а тие што мрчат што добиваат со тоа? :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Не ми се верува, само да се критикувало, па не е важно дали критиката е основана. Зарем мора да се мрчи на се што е убаво, па дури и за едно 14 годишно дете? Ова дете ќе има таква иднина, што некои можат само да ја сонуваат.
Како може да му се расипе гласот? Или си талентиран од мал, или не си. Ако си вака талентиран како мал, тогаш со текот на годините гласот ќе ти станува се подлабок и поубав. Погледнете ги видеата и погледнете го позитивниот фидбек (лајкови и коментари). Ова дете не е како Џастин Бибер, гласот му е многу поразличен, патем, што има лошо кај Џастин Бибер? Си има глас, си пее, си врти пари, женски итн итн ... а тие што мрчат што добиваат со тоа? :)
а тие шо не мрчат шо добивет ? Неквалитет...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom