A Perfect Circle

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Што мислите за бендовите? Мене искрено аРС по кејф ми се некако порафинирана, еволуирана верзија на тул. Не се лоши ни овие, но аРС ми се позакон. Скоро почнав да ги слушам (благодарение на Гримчо :wink: ) и двете групи и ептен ми напраиа кејф. Ај ако може повеќе инфо за групите?
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
A Perfect Circle is an alternative rock band, formed by guitarist Billy Howerdel. Howerdel had worked as a guitar tech for bands such as Nine Inch Nails, The Smashing Pumpkins, Fishbone, Guns N' Roses and Tool.
Алтернатив метал....
Колку шо знам имаат издадено неколку албуми...Emotive, Mer the Noms, Thirteenth Step(којзнае дали го напишаф правилно) ja иам слушнато неколку песни од тие. Генерално мислење.....добри се :)
Meне Tool ми се позакон...Undertow :music3:

Пази ја реченицава...Tool's greatest breakthrough was to introduce dark, vaguely underground metal to the preening pretentiousness of art rock.:icon_roll

Let's rock :cheeky1: :cheeky1:
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Goddess of Chaos напиша:
A Perfect Circle is an alternative rock band, formed by guitarist Billy Howerdel. Howerdel had worked as a guitar tech for bands such as Nine Inch Nails, The Smashing Pumpkins, Fishbone, Guns N' Roses and Tool.
Алтернатив метал....
Колку шо знам имаат издадено неколку албуми...Emotive, Mer the Noms, Thirteenth Step(којзнае дали го напишаф правилно) ja иам слушнато неколку песни од тие. Генерално мислење.....добри се :)
Meне Tool ми се позакон...Undertow :music3:

Пази ја реченицава...Tool's greatest breakthrough was to introduce dark, vaguely underground metal to the preening pretentiousness of art rock.:icon_roll

Let's rock :cheeky1: :cheeky1:
Da da....ama spotovite na tool mi se sick...barem poveketo. :P
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Goddess of Chaos напиша:
А знаејќи каков вкус имаш ти.....мора да се ептен морбидни.
odi na videocodezone.com za da vidish nekoi od spotovite. Go preporacuvam shism ili shizm. Dobra e pesnata ama spotot e... :icon_eek:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
тул повеќе ми одговараат, ама па ни нив не сум ги засакал сеуште, така да немам никакво мислење ни за едните ни за другите
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Tool НЕ се лоши ми се свига Hush ili pak имам една кантер страјк верзија Парабола се викаше ми се свигаат
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Toreador напиша:
Ептен морбидни...премногу за мојот вкус...

A be videte sea....za morbidni mene ne mi se bas nekoi morbidni nego poveke kako nevoobicaeni i cudni ama na morbiden nacin i preku nekoja metafora e pretstaven sekojdnevniot zivot i dosta skrieni poraki se krijat vo spotovite....samo treba da gi gledate dobro....ima na primer na Schism spotceto eden tip so zasiena usta i od polovinata nadolu se stesnuva i zavrsuva kako kabel i e priklucen vo steker...potoa doagja edna tipka so zasieni oci i go faka kabelot i ne znaejki sto, e od ljubopitnost go izvlekuva....tipot so zasienata usta celo vreme mavta so racete (taa ne go gleda) i odednas samo se strupoluva na zemja.....MNOGU LUD SPOT!!!:icon_eek:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
a ne kazav za temata.....(redno vreme bese TORCE, da ja otvoris) i TOOL i aPC si imaat svoi ubavini razlicni a sepak slicni ako malku poubavo gi zaslusas....Goddess respect za Undertow stvarno zakon albumce...ali mene poveke mi se svigjaat Lateralus i Opiate....Tool ustvari pravea muabet za temnina, za stradanje, za propaganje na coveckata komunikacija i svest i opsto za coveckiot zivot (mracen)...a aPC se svrtea pak na temnina, stradanje, i slicni raboti ama vo ljubovta....mislam poveke pravat sporedba pomegu temnata i svetlata strana na ljubovta i gi iznesuvaat site prednosti i negativnosti i na ednata i na drugata....taka da i dvata benda gi postuem nenormalno....
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The_Grim напиша:
A be videte sea....za morbidni mene ne mi se bas nekoi morbidni nego poveke kako nevoobicaeni i cudni ama na morbiden nacin i preku nekoja metafora e pretstaven sekojdnevniot zivot i dosta skrieni poraki se krijat vo spotovite....samo treba da gi gledate dobro....ima na primer na Schism spotceto eden tip so zasiena usta i od polovinata nadolu se stesnuva i zavrsuva kako kabel i e priklucen vo steker...potoa doagja edna tipka so zasieni oci i go faka kabelot i ne znaejki sto, e od ljubopitnost go izvlekuva....tipot so zasienata usta celo vreme mavta so racete (taa ne go gleda) i odednas samo se strupoluva na zemja.....MNOGU LUD SPOT!!!:icon_eek:

E тој е закон :music3:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The_Grim напиша:
a ne kazav za temata.....(redno vreme bese TORCE, da ja otvoris) i TOOL i aPC si imaat svoi ubavini razlicni a sepak slicni ako malku poubavo gi zaslusas....Goddess respect za Undertow stvarno zakon albumce...ali mene poveke mi se svigjaat Lateralus i Opiate....Tool ustvari pravea muabet za temnina, za stradanje, za propaganje na coveckata komunikacija i svest i opsto za coveckiot zivot (mracen)...a aPC se svrtea pak na temnina, stradanje, i slicni raboti ama vo ljubovta....mislam poveke pravat sporedba pomegu temnata i svetlata strana na ljubovta i gi iznesuvaat site prednosti i negativnosti i na ednata i na drugata....taka da i dvata benda gi postuem nenormalno....

Не се лоши ни тие ама мене Undertow онака највише ми остаил впечаток....а иначе според твоево објаснување мене повише ми одговараат идеаливе на Tool, можам и сама да си ги спротиставам темната и светлата страна на љубовта :wink:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Goddess of Chaos напиша:
Не се лоши ни тие ама мене Undertow онака највише ми остаил впечаток....а иначе според твоево објаснување мене повише ми одговараат идеаливе на Tool, можам и сама да си ги спротиставам темната и светлата страна на љубовта :wink:
Ne e fintata da si gi sprotivstavis tie dve raboti nego da gi svatis prednostite i negativnostite na tie dve....e togas ke znaes sto e ljubov
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The_Grim напиша:
Ne e fintata da si gi sprotivstavis tie dve raboti nego da gi svatis prednostite i negativnostite na tie dve....e togas ke znaes sto e ljubov

Не ми ја сфаќаш баш поентата али нема веза се согласуваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom