55 метарски крст во Бутел

C

Castiel

Гостин
Моето мислење за албанските споменици од Скопје 2014 сум го кажал, 25% од парите наменети за споменици во проектот Скопје 2014 да им се дадат на албанските општини, и тие да си ја подобрат инфраструктурата, а македонците со своите пари ако сакаат на секој чекор нека постават споменици, мене дефинитивно не ми пречат, ама не сакам со албански пари тоа да го направат.
Aлбански пари ќе бидат коа ќе се изгубите сите во албанија и од таму ќе земате пари.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Прво се буниш зошто на плоштад, во Центар (македонска општина), немало албански споменици. После викаш дека не ни сакаш албански споменици, сакаш пари за албанските општини. Не ја бива вака, стануваш неконзистентен. Порано беше прецизен. Сега и сам ко да не знаеш што сакаш. Бетер од Ермира си со премислувањава...
Треба да докажат дека успеале да обезбедат согласност за поставување на тие споменици, но дека нема да ги постават истите, туку парите ќе ги пренаменат за инфраструктурни проекти.

Aлбански пари ќе бидат коа ќе се изгубите сите во албанија и од таму ќе земате пари.
Уште ќе се задолжите за споменици? Мислам дека е доста, сега е време да се инвестира во Источна Македонија, каде @Inglourious Basterd рече дека имало сиромаштија.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Треба да докажат дека успеале да обезбедат согласност за поставување на тие споменици, но дека нема да ги постават истите, туку парите ќе ги пренаменат за инфраструктурни проекти.
Како во старите добри времиња кога Садула Дураку му викал на Владо Бучковски „мене Ахмети ме направи министер, и само тој може да ме смени“ нели? Знам дека тоа те боли, не мораш да кажеш. Ама умреа тие времиња. Сега мора компромиси, преговори, заеднички решенија.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Како во старите добри времиња кога Садула Дураку му викал на Владо Бучковски „мене Ахмети ме направи министер, и само тој може да ме смени“ нели? Знам дека тоа те боли, не мораш да кажеш. Ама умреа тие времиња. Сега мора компромиси, преговори, заеднички решенија.
Министрите-Албанци и натаму не одговараат пред премиерот
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=911295526&id=9&setIzdanie=22669

2012 година
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Затоа ти во 2012та беше најсилен поддржувач на командантите. Ама после излегоа телефонски разговори и отиде се у курац. :(
Проблемот е што ти и после тел. разговори си подржувач на власта....
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Проблемот е што ти и после тел. разговори си подржувач на власта....
За да ми се смени став, требаше нешто неочекувано да слушнам. За разлика од Дарданија, јас такво нешто не слушнав.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Затоа ти во 2012та беше најсилен поддржувач на командантите. Ама после излегоа телефонски разговори и отиде се у курац. :(
Јас најсилен подржувач :) Со самото тоа што секогаш сум пишувал за положбата на албанците јас сум бил нивна опозиција ... едно нешто сум бил во право, а тоа е дека ДПА секогаш ми била сомнителна, и во тоа се уверив.[DOUBLEPOST=1458309673][/DOUBLEPOST]
За да ми се смени став, требаше нешто неочекувано да слушнам. За разлика од Дарданија, јас такво нешто не слушнав.
Ова кажува за тебе.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.241
Поени од реакции
78.861
Ти уште не си отиден?
Па не можам на сто места у исто време да бидам!
Институциите кој ќе ги брани од соросоидите?
Дој ти овде пред суд седи, а ја место тебе ќе идам да го зашрафам тоа.

P.S. кажи таму дека овде снема сенф[DOUBLEPOST=1458310491][/DOUBLEPOST]
...а тоа е дека ДПА секогаш ми била сомнителна, и во тоа се уверив...
Точно. А ДУИ па ти се ептен на линија. Остај се.

Дента коа Али идеше да сведочи за Космос, се организираа да идат на крстот.
Нема зашто Суљо од Чаир, коа дошол од работа, на вести да гледа да се чуди, што бара Али да сведочи за Космос. Не е тоа негова работа, Суљо треба да иде да руши каурски знаци, а не да се мисли што има везе Али со играриите на Грујо. Суљо треба да го носи у срцето Скендербег, а не да го интересира тендербег у џепот на Али.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Јас најсилен подржувач :) Со самото тоа што секогаш сум пишувал за положбата на албанците јас сум бил нивна опозиција ... едно нешто сум бил во право, а тоа е дека ДПА секогаш ми била сомнителна, и во тоа се уверив.[DOUBLEPOST=1458309673][/DOUBLEPOST]

Ова кажува за тебе.
Сега ќе стануваш бесист?

Кажува, фала богу.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.241
Поени од реакции
78.861
Сега ќе стануваш бесист?
Така иде тоа.
Искрените националисти коа ќе видат како некој го брише газот со каузата се тргаат, пошто ваљда за каузата се таму кај што потоа останува само шљам кој везе нема со неа, туку само со бришење газови.
 
B

Bonux

Гостин
За да ми се смени став, требаше нешто неочекувано да слушнам. За разлика од Дарданија, јас такво нешто не слушнав.
" И идиот има неки какав такав психолошки профил а ово што сада видимо је потпуно нека маса у глави коју не можемо да дефинишемо " Љубодраг Дуци Симоновиќ
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Сега ќе стануваш бесист?

Кажува, фала богу.
Не сум бил и не сум слеп следбеник на ниедна партија.
Слепите следбеници се склони кон големи разочарувања, колкумина сега плукаат кон Лубчо Георгиевски? Кон брат Лубе? Кон Стојанче Ангелов? Ќе плукате и по Никола Груевски, ама последиците се веќе настанати од слепото следење на неговите политики ... но изгубените години не се враќаат.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
За да ми се смени став, требаше нешто неочекувано да слушнам. За разлика од Дарданија, јас такво нешто не слушнав.
Сето ова си го знаел и претходно? тогаш си полош случај.


Продаден гз не значи дека имаш став...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.149
Поени од реакции
25.591
Така иде тоа.
Искрените националисти коа ќе видат како некој го брише газот со каузата се тргаат, пошто ваљда за каузата се таму кај што потоа останува само шљам кој везе нема со неа, туку само со бришење газови.
Баш така. Затоа искрените националисти имаат неверојатни историски успеси. Заради нивната доследност.
" И идиот има неки какав такав психолошки профил а ово што сада видимо је потпуно нека маса у глави коју не можемо да дефинишемо " Љубодраг Дуци Симоновиќ
Кој е овој побогу?
Не сум бил и не сум слеп следбеник на ниедна партија.
Слепите следбеници се склони кон големи разочарувања, колкумина сега плукаат кон Лубчо Георгиевски? Кон брат Лубе? Кон Стојанче Ангелов? Ќе плукате и по Никола Груевски, ама последиците се веќе настанати од слепото следење на неговите политики ... но изгубените години не се враќаат.
Се слагам де. Ти си пример за тоа. Слепо веруваше во командантите, ги идеализираше, слушна дека не се такви какви што си мислел и скроз сврте плоча. Разликата помеѓу мене и тебе е што јас секогаш знаев дека Никола Груевски стои зад амнестијата, не сум глуп па да треба Заев да ми го предочи тоа со некои ретардирани снимки. Ти од друга страна, не веруваше дека Али слуша ко попче. :icon_lol:
Сето ова си го знаел и претходно? тогаш си полош случај.


Продаден гз не значи дека имаш став...
Што тоа толку тајно презентира Заев во снимките, па треба да сум шокиран? Дај посочи некој случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom