24 часовна достава на пица во Скопје?

Дискусија во форумот 'Гурманско катче' започната од Raul Duke, 4 јуни 2008.

 1. Raul Duke

  Raul Duke *Mostly Harmless*

  Член од:
  5 април 2008
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  2
  Саатот е 12 и кусур, пред мене стои цела вечер учење , а ко за беља ми се јави ненормална желба за пица.

  Прашањето е : Дали знаете пицерија која работи 24 часа во Скопјево и која доставува до дома, или друго чаре како да се дограбам до пица во ситниве сати без да морам да пешачам до најблиската пицерија.

  Веќе барав на интернет, па ми текна дека живејам во Македонија, па ми текна на Кајгана и ако некој може да поможи....

  :wink:
 2. kpbKENGUR

  kpbKENGUR Devil's Advocate

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  5.133
  Допаѓања:
  191
  јас се израдував, реков ти ќе дадеш линкче или штобило.
  јас знам само www.telepica.com.mk ама мислам дека до кај 22 или 24 достава прават. не сум сигурен. провери си =)
  На Raul Duke му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Word$haker

  Word$haker

  Член од:
  21 ноември 2005
  Мислења:
  4.576
  Допаѓања:
  211
  Не верувам да постои после 23:00 часот. Инаку ме интересира некој што веќе нарачувал преку интернет или телефон пица да му донесат до дома, на која основа ти пресметуваат доплата кон цената на пицата? Километри? :)
 4. \m/arko

  \m/arko A place where the beer flows like wine...

  Член од:
  15 јануари 2008
  Мислења:
  6.304
  Допаѓања:
  718
  Мислам дека не идат од другата страна на Вардарот. педери
 5. kpbKENGUR

  kpbKENGUR Devil's Advocate

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  5.133
  Допаѓања:
  191
  од телепица не наплатија(можда затоа што беа близу од кај што нарачувавме(во близина на апче)). а можда цената им е пресметана од прилика во храната =))
  иначе хинт - купи си од оние готовите пици, од немачките. бап у рерна/микробранова и воала. фини се.
 6. Ashley

  Ashley بين الحياة والموت

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  1.045
  Допаѓања:
  33
  Costarica има бесплатна достава. А и пиците им се преубави. Само незнам дали после 12 работат.
 7. party bracker

  party bracker

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  1
  А вие што би сакале?Да воведат трета смена за вас?Или да работат цела ноќ за една пица-две?Убаво ти кажа човекот,накалапи си во замрзнувач од тие готовите и бркај работа кога ќе дојде зорт!:jaj:А тек кога ќе дојде некој :drk: у 23 и 29 да порача ,а ти почнуваш да ја чистиш кујната во 23 30 абе ми иде тоа пицата у глава:angry3:!Размислувајте малку на вакви работи!
 8. Овердрајв

  Овердрајв Модератор

  Член од:
  5 ноември 2005
  Мислења:
  4.243
  Допаѓања:
  533
  Да, баш тоа сакам. Ќе си вработат уште еден пица-мајстор и еден-двајца доставувачи, и ќе работат и трета смена. Знаеш колку луѓе работат/остануваат будни до сабајле, па им се пријадува, а немаат од кај да земат нешто? Далеку од тоа дека би имало само една-две нарачки..
 9. Bacillus gagous

  Bacillus gagous Biohazardous

  Член од:
  21 јануари 2006
  Мислења:
  7.417
  Допаѓања:
  156
  Има доста невработени во државава, а со малку добра реклама, ќе се изненадиш како профитабилно може да биде 24 часа пица достава, а за да не биде еднолично може уз тоа малку и да се напраи можност и да има покрај тоа и 24 часа достава на бурек и други печива.
 10. party bracker

  party bracker

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  1
  Па нели имаше едно време како се викаше до зоил па нешто го нема гледам...Вие само мислите дека е така а у ствари и не е баш!
 11. Raul Duke

  Raul Duke *Mostly Harmless*

  Член од:
  5 април 2008
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  2
  Фала ти за линков, иако работат до 24 мислам дека ќе се најде.

  Иначе пролистав низ онлајн верзијата на Yellow Pages , зирнав и на гугл, ваму таму не постои ваков сервис сеуште. Или барем немаат реклама на нет.

  Потрагата по пица за нас вампирите продолжува.
 12. Raul Duke

  Raul Duke *Mostly Harmless*

  Член од:
  5 април 2008
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  2
  Апдејт, денес порачав првпат пица од Телепица што ми ја препорача кпбКенгур, и сум доста задоволен во секој поглед, и од брзина на достава и од реалност на цена и квалитетот на пицата.

  Хинт, ако нарачувате двајца или повеќе подобро земете си Џамбо верзија, дефинитивно се исплати.

  Сеа уште да можев некако во 1 и кусур да порачувам, тамам би ми дошла за кога се врткам на форумов.

  Ах, бајдавеј доставата до Маџир Маало беше вклучена во цената така да тоа е едно гајле помалку.
 13. party bracker

  party bracker

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  1
 14. Litajko

  Litajko

  Член од:
  9 април 2008
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  285
  Не верувам дека има во Скопје 24 часовна достава на пица.
 15. Bacillus gagous

  Bacillus gagous Biohazardous

  Член од:
  21 јануари 2006
  Мислења:
  7.417
  Допаѓања:
  156
  Партибрејкер достава на пица не е здравствена организација, туку тие бизнис, едноставно кога има побарувачка има и бизнис за тоа што ќе понуди, само добар маркетинг е потребен.
  Инаку да не е здраво да се јаде навечер многу ама еднаш двапати во 2-3 месеци нема гајле, а скопје е голем град со многу жители. Па во градов јас кај што сум има две пицерии за нарачка и достава 24 часа а градов е трипати помал од скопје.

Сподели преку: