варирање на странските валути

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Ај некој поупатен да ми каже мислење за доларот, дали уште ќе расте? Треба да уплатам поголема сума на долари во следниов месец и не знам дали уште да чекам или да уплаќам одма, чекајќи месецов изгубив скоро 6000 денари :/
Денес ~57,5, вчера ~56,9...пред некој ден 53...ама доста му е 58.Трендот е тој.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Доларов е лудница, ќе го помине и еврото ама најдобро е да не се чека, мислам дека нема да стои многу вака, ќе падне пак под 50 и нема да вреди ништо, шиткајте што имате сеа, никогаш не бил волку висок.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Do 1.2 EUR ke stigne dollarot :) glavni faktori: americkata stabilna ekonomija, bailout na evroto sto napravija sega, situacijava so grcija a plus ova e pogodno za Evropa oti sega ke se namali importot od US, China etc zaradi povisokite ceni i ke se stimulira domasniot produkt.

2015 is the year of the dollar. Ja bi vi preporacal da si gi cuvate dollarite uste nekoj den :)
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Во 2001-ва достигна 73 денари, така да бил доларот и многу повисоко а и многу пониско.
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
349
Поени од реакции
181
Ima nekoj nekakvo razmisluvanje za situacijata i na Irackiot dinar, ima li sansi vo dogledna idnina da stane svetski trguvan, da mu se promeni vrednosta mozebi....do dostignuvanje na pred-voenoto vreme na dinarot od 3.45 USD=1IQD?
pozz
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас мислам дека ти имаш постирано најголем број на идиотски линкови од сите членови на форумот. Убедливо водиш во таа категорија.
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Јас мислам дека ти имаш постирано најголем број на идиотски линкови од сите членови на форумот. Убедливо водиш во таа категорија.
Те поздрави Владимир Путин и те советува да отидеш кај твојот матичен лекар за да ти даде упат или кај ДР Сашо Стојчев или кај ДР Миодраг Милутиновиќ.
 

Raynor

Mr.Terrible
Член од
16 април 2014
Мислења
384
Поени од реакции
583
Што да се прави со доларов,вчера 56.5,денес 56.3,следува пад или да се почека да се врати накај 58?
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Do 1.2 EUR ke stigne dollarot :) glavni faktori: americkata stabilna ekonomija, bailout na evroto sto napravija sega, situacijava so grcija a plus ova e pogodno za Evropa oti sega ke se namali importot od US, China etc zaradi povisokite ceni i ke se stimulira domasniot produkt.

2015 is the year of the dollar. Ja bi vi preporacal da si gi cuvate dollarite uste nekoj den :)
Се надевам дека си во право, заработките ми се во долари
Го следам доларот од летоска, беше околу 45 ден јули
сега деновиве отиде накај 59 па гледам денес пак се враќа средниот курс надолу 56,33
И ова покачување од летото до сега ми значи многу а не пак повеќе од евро.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Се надевам дека си во право, заработките ми се во долари
Го следам доларот од летоска, беше околу 45 ден јули
сега деновиве отиде накај 59 па гледам денес пак се враќа средниот курс надолу 56,33
И ова покачување од летото до сега ми значи многу а не пак повеќе од евро.
Се очекува да крени над еврото Април- Мај , но тоа ќе трае само неколку денови или една недела макс и потоа пак ќе почни да оди надолу 45-50 .
 

Raynor

Mr.Terrible
Член од
16 април 2014
Мислења
384
Поени од реакции
583
Се надевам дека си во право, заработките ми се во долари
Го следам доларот од летоска, беше околу 45 ден јули
сега деновиве отиде накај 59 па гледам денес пак се враќа средниот курс надолу 56,33
И ова покачување од летото до сега ми значи многу а не пак повеќе од евро.
Направивме грешка што не ги разменивме кога беше 58,по она што истражував падот се должи на сега со ова објавите на Federal reserve во врска со растот на американската економија во првиот квартал на 2015 и за каматните стапки
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Што мислите по 7 дена како ќе е доларот дали има шанси нешто нагло да отстапи од овој среден курс денес 56

Ако ја симнам платата денес стигнува по 5 - 7 дена, и автоматски се претвора во денар по среден курс. Се надевам дека нема да падне, во изминативе два три дена паѓаше по малку
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Што мислите по 7 дена како ќе е доларот дали има шанси нешто нагло да отстапи од овој среден курс денес 56

Ако ја симнам платата денес стигнува по 5 - 7 дена, и автоматски се претвора во денар по среден курс. Се надевам дека нема да падне, во изминативе два три дена паѓаше по малку
Не би требало да има драстични промени во наредните 2-3 месеци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom