Што очекувате од животот?

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.959
Очекувам кога-тогаш кога ќе се умори од мене да клекне и да рече - Александаре грешев, што сакаш од мене?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Што очекувам ОД животот не знам. Премногу е апстрактен за да го поврзам или замислам како личност, како објект кој нешто би ми дарил, наградил, заебал, изневерил и така натака.

А шо очекувам ВО животот исто не знам. Ваљда Бамбер Бриџ да освои лига на шампиони.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Пред 5 години сум пишувала на долго и широко, а сега ќе кажам нешто сосема накусо.

Не очекувам ништо од животот, но очекувам многу од самата себе. Највеќе очекувам (повеќе би рекла се надевам) дека кога ќе подостарам и кога ќе се сеќавам на животот што сум го водела, нема да се сеќавам на каења и разочарувања, туку со задоволство ќе заклучам дека сум го остварила она за кое што сум се борела. Само толку. Ни повеќе, ни помалку.
 
M

Muranyi

Гостин
Да дознаам само една работа која има врска со човековата егзистенција, се друго ми е ирелевантно. Да не беше ова,е ќе бев нихилист во срж, али среќа сеуште не сум.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Да станам Time Lord....тука влегува трансфер на меморија кроз смрт и слични заебанции :LOL:
Со други зборови да не умрам како тиква, ако ништо друго за инает на опресорите мајку им јебем.
Хахахахахах колку смешно изгледа.....што е индикатор до каде отишла работата:tapp:

Се зазам бе, сакам да умрам во убава куќа, богат и внуци да трчаат околу мене додека за последен пат гледам бел ден.
 
Член од
21 јануари 2014
Мислења
210
Поени од реакции
444
Среќа.

Но среќата сами си ја правиме. Така да, очекувам од мене, многу.
И од судбината.
 

Femme fatale

Љубената на Гаро
Член од
13 јуни 2016
Мислења
231
Поени од реакции
183
Некогаш премногу, некогаш премалку очекувања, најдобро е да немаш превисоки за да не се разочараш ептен и да западнеш во депресија.
Би било убаво се да е како што си замислуваме, а за тоа да е така сами треба да си го направиме и да се потрудиме повеќе.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Во Македонија тешко да се очекува нешто убаво...
 
S

SpaceTraveler

Гостин
За почеток сакам да си направам библиотека дома и тоа да ми го овозможи животот, ама за тоа би било потребно барем едно работно место нека е и скромна платата нема проблем само да не ми се дере некој над главата и да ме остава преку времено, минимална плата ама човечки работни услови! На љубовен план не се замарам за тоа сега за сега најдобро нека остане status quo. Малку повеќе во фрижидерот јадење нека има добро ќе ми дојде тоа пример по 5 пати да си јадам на ден различна храна... другото е се ок, очекувам и да ми се врати мачето го нема веќе една недела не знам дали ми е луто или се навреди нешто или пак отиде на парење и не се враќа...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Интересна тема, не знам зошто е мртва, башка има и сеуште активни членови кои пишувале што очекуваат, можеби ќе прочитам дали дел од тие очекувања им се исполниле. :)

Мојата животна желба е да имам големо семејство, затоа тоа е моето најголемо очекување од/во животот. Останатите работи се пропратни во животот, како работата и дружбата. :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom