Што кога ништо не ви оди во животот ?

Член од
29 декември 2012
Мислења
275
Поени од реакции
480
Кога немате среќа се е против вас.. ??
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
ништо чекај само, најискрен совет и онака не си во состојба да промениш нешто ..
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Pesimist: Od ova ne moze poloso.
Optimist: Moze.Moze.

Bidi optimist i razberi deka situacijata vo koja se naogjas e smesna vo odnos na ona sto te ceka vo idnina.

Ili sto bi kazal Mile Panika - Podobro da padnes vo depresija otkolku vo septicka jama.
 
P

parvati

Гостин
Кога немате среќа се е против вас.. ??
Па не е среќа сфе у жиwot и зшто да има нешто протиф тебе,некој
не биди луд, кур да не те боли, само глеај ноге да ти одиф : )
луд : )
И не слушај такфи од Куку Леле, Стамбол со се цело Скопје од Благица П : )
А пробај и некои од овија погоре што ти пишасфа
можда ке е јако :ROFLMAO:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Па не може на сите да им оди ,мора да постои некој баланс
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
здрав си прав си? онда уживај си за се има лек на светот, освен за смрта.

п.с. не те тролам :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Престануваш да се самосожалуваш и да кукаш и почнуваш да си ја создаваш сам среќата, макар одел и против цел свет. Најлесен избор е самосожалувањето. Паѓаш, стануваш, се тресеш и продолжуваш да одиш. Правиш план, замижуваш, се залетуваш и скокаш кон тоа што го сакаш. Или ќе го дофатиш или пак ќе паднеш. Ако паднеш, пак го повторуваш истото, само со друг план се додека не ти се оствари.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Престануваш да се самосожалуваш и да кукаш и почнуваш да си ја создаваш сам среќата, макар одел и против цел свет. Најлесен избор е самосожалувањето. Паѓаш, стануваш, се тресеш и продолжуваш да одиш. Правиш план, замижуваш, се залетуваш и скокаш кон тоа што го сакаш. Или ќе го дофатиш или пак ќе паднеш. Ако паднеш, пак го повторуваш истото, само со друг план се додека не ти се оствари.

Колку само теориски! Уште машна му фали од шо е убаво спакувано. Дој живеј да те видам!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знам дека не сме сите исти на светов и не сме сите исто психички стабилни, но земаш време колку и да ти треба, стануваш и продолжуваш напред. Најлесно е да се откажеш. Пробувај, ќе го најдеш излезот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Колку само теориски! Уште машна му фали од шо е убаво спакувано. Дој живеј да те видам!
Живеам, затоа и го кажувам. И јас сум имала фази на сожалување и после падовите исто посилно сум паѓала во депресии. Меланхолик сум по карактер, тоа нешто значи. Но, со тек на времето, најјаката лекција која ја научив е дека мозокот може да ти биде најсилен сојузник и најдобар пријател или најголем непријател. Сам си бираш. На кожа искусено и потврдено. Среќата е избор. Исто како и депресијата. Колку повеќе се самосожалува човек, толку потешко му е да излезе од летаргијата. Се фаќаш за она што те води (сите имаме некоја водилка, макар тоа било и обична идеја) и се буткаш сам себе.
Бебето кога почнува да проодува, паѓа 100 пати, ама се труди и станува, се додека не застане цврсто на нозе и почне да оди само. Имаме многу што да научиме од бебињата, колку и смешно тоа да звучи.
Најчесто сами на себе сме си најголеми непријатели, иако не мора и не треба да биде така, но тоа зависи од самиот човек.
Човек мора да научи да зависи исклучиво сам од себе. Но, прво треба да почне да се почитува себе. Тогаш ќе почне и да се бори за себе.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Колку и да е лошо ќе помине. Бар еднаш ќе ти се насмевне среќата, но ти не одминувај ја, прифати ја и напредувај.

Едноставно ЖИВЕЈ ГО ЖИВОТОТ :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Депресија најчесто иде коа мислеш дека нема дека, дека си далеку од сите, метафорички наравно, дека ти си таа особа, баш таа, шо е најбедна у моменто, дека на сите други им е подобро и дека на тебе не може полошо да ти биде. Заеби тоа, за некое време ќе ти се раскара. Ако е нешто ептен озбило, среќно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom