Што е тоа што ве тера наутро да станете од кревет?

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Најчесто мајка ми, некогаш телефонот што звони а не сум го оставил до кревет.
Покрај тоа кога ќе се доспијам - добра воља .
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Желбата да се прифати предзивикот на новиот ден кој е пред нас.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Секоја вечер сонувам и речиси секогаш си ги памтам соништата (секако, не целосно). Најчесто ми се случува додека сонувам да си речам „Абе ајде, сон е ова“......Бууум од креветот:D
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Што е тоа што ве тера наутро да станете од кревет?
Последниов период најчесто мајка ми, мобилниот телефон или физиолошки потреби :giggle:. Ништо друго. :D
 
S

smexy

Гостин
Гадно прашање...бар за мене...
А некое време се токмам да пишам на темава.
А не знам што да пишам.
Ваљда затоа што морам,сите мораме нели?
 
T

Tetro

Гостин

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
1. Гладна сум
2. Ако не станам ќе ме станат :mad:
 
A

Antigona

Гостин
Што е тоа? Кои ви се првите мисли наутро кога станувате од кревет?
Hahahahhaa temava ke mi posluzi kako potsetkin.......prvite zborovi mi se" kaj mi e fenot za kosa" ...utre treba da stanam vo 6 sabajle,da se banjam, da se feniram ( zatoa ke si go spremam fenot uste od vecer da me ceka) i da se namestam da izgledam sredeno.

Ne mi e problem stanuvanjeto, no moram da priznaam deka alarmot e onoj koj me budi nasabajle , ali za saat vreme sum tip top :)
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Па просто кажано..секое сабајле кога станувам и тоа одвај..1-во на ум ми идат дека морам да одам на работа за да опстанам...нема работа нема леб..
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Епа сега ништо не ме буди, станувам кога ќе ми се отворат очите, не е битно кое време е, ама од понеделник почиња факс па така да насабајле ќе ме будат мојте вечни непријатели: алармот на едниот телефон, алармот на другиот телефон и последен но не и најмалце важен, саатот кој се наоѓа на една висока полица и е невозможно да не станеш да го исклучиш пошо пишти ко некој да го коле. Иначе ама баш ич не ми се станува ама јбг, тоа е :(
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Желбата да ги сменам работите околу мене и желбата лично да уживам во таа промена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom