Што е тоа што ве тера наутро да станете од кревет?

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Што е тоа? Кои ви се првите мисли наутро кога станувате од кревет?

Традиционално, оној што почнува тема треба да даде свое мислење. Еве, ќе почнам прв.
Мене не ме буди ништо. Тотално сум изгубен, понекогаш се обидувам да се вратам во сонот во којшто сум бил пред да се разбудам, ама ова не е тема на разговор така да можам да кажам дека немам некои позитивни-оптимистички мисли. Продолжувам да спијам, додека ептен не претерам па ме мачат мисли дека денот поминал и ете морам да станам.

Што е тоа што вас ве тера наутро да го фрлите прекривачот и да застанете на нозе?
Дали е претходно поминатиот ден, планови за тековниот, едноставно обврските кои ги имате спрема вас или оние околу вас и слично.

Доколку сте од оние кои ги мрзи да станат и да одат да се измијат, наведете си го мислењето ама не одете премногу надвор од темата. :)
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
пцујам дека морам да одам на работа.... ебати животот :)
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Тоа што ме тера да станам сабајле е тоа што треба да гледам некоја хумористчна серија на а2 фокс лајф или б92 на тие 3 обично има, а ако нема се разочарувам паѓам депресија цел ден
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лабораториските на факултет највише (n) А на лето, праксата :coffee: Мада ноќна птица сум јас, со малку сон преживувам, го имам некако навикнато организмов со физичка активност да се одмора и после еден тренинг на базен ко нова сум. :)
 
I

indigo child

Гостин
Јас уживам додека живеам.
Станувам за да се измијам со ладна вода.
Станувам за да јадам нутела на парче леб.
Станувам за да ја гушнам мајка ми.
Станувам за да идам до продавница у 12 на пладне.
Станувам за да му напишам порака на љубениот.
Станувам за да дишам бе !
Станувам за да проверам фејс.
Станувам за да гледам вести.
Станувам за да прилегнам на тераса на зајдисонце.
За се <3
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Летово ме будат следните работи :
1.Сонцено од сабајле и 28-те степени в соба;
2.Броење рани од комарци;
3.Физиолошки потреби;
3.Езероно шо ми пушчат ишарет за плажа.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Што е тоа? Кои ви се првите мисли наутро кога станувате од кревет?

Традиционално, оној што почнува тема треба да даде свое мислење. Еве, ќе почнам прв.
Мене не ме буди ништо. Тотално сум изгубен, понекогаш се обидувам да се вратам во сонот во којшто сум бил пред да се разбудам, ама ова не е тема на разговор така да можам да кажам дека немам некои позитивни-оптимистички мисли. Продолжувам да спијам, додека ептен не претерам па ме мачат мисли дека денот поминал и ете морам да станам.

Што е тоа што вас ве тера наутро да го фрлите прекривачот и да застанете на нозе?
Дали е претходно поминатиот ден, планови за тековниот, едноставно обврските кои ги имате спрема вас или оние околу вас и слично.

Доколку сте од оние кои ги мрзи да станат и да одат да се измијат, наведете си го мислењето ама не одете премногу надвор од темата. :)
ме2, али скоро никогаш не ми успеало -.-
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Рутината и најдосадното копче snooze
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ух... шо ме тера да станам? Отворам очи и си викам, е да имаше едно кафе да шмркнам сега од кревет. Ама ништо, морам да станам, па си прам едно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom