Што ако вашето момче е мамино галениче?

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.639
Поени од реакции
11.611
Зошто никој не го признава ова? Туку се префарбува во почит?
Затоа што сите до еден сме инфицирани со хипокризија.
Признавањето ќе предизвика колапс на социјалната маска наречена персона и бенефитот кој го носи тој статусен симбол кој толку внимателно бил граден од страна на извесното општество.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Зошто никој не го признава ова? Туку се префарбува во почит?
Затоа што ќе ни се повреди егото(имаш цела тема за нашето его и знаеш колку е ранливо), затоа што во вашите очи нема да бидеме прави мужи. Ако ја или било кој признае вакво нешто, онда имам ја етикета "оштетен" и ни паѓа вредност на пазарот, онда вие идете кај некој друг кој нема да признае(а и он го мисли тоа) и афтоматски он е бољи. И врти сучи пак вие жените криви за се'...:cool:
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Зошто толку многу ги навредивте мамините миленичиња(и јас спаѓам во тие), да ја слушам мајка ми како ми зборува тоа никако, но баш ми е убаво кога ми носи јадење пред компјутер кога ми носи вода кога гледам телевизор, кога ми ја пегла облеката пред да излезам, кога ми го средува креветот или пак кога ми дават пари за кафе или за излегување, инаку јас сум повеќе бабинамаза отколку мамина затоа што овие работи што ги набројав 60% ги средува баба ми, искрено имам 16години немам работено еден ден како човек само одам вежбам во теретана јадам, и излегувам, баш ми е убаво вака, секогаш ми викаат не добиваш пари ако не и помогнеш на продавачките со робата(имаме дуќани), никогаш не сум им помогнал и секогаш на крајот добивам пари, понекогаш се загрижувам кога гледам некој од децата на мој години како прават фасади работат како келнери и така натаму.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.718
Најдете си вистински маж.
 

Mr.Bear

"The prince of darkness is a gentleman!"
Член од
14 декември 2010
Мислења
128
Поени од реакции
118
Може некој да ми дефинира што конкретно подразбирате под „мамина маза„? Вајда не мислите на машко што ја сака, почитува и слуша што ина да каже мајка му?
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Зошто толку многу ги навредивте мамините миленичиња(и јас спаѓам во тие), да ја слушам мајка ми како ми зборува тоа никако, но баш ми е убаво кога ми носи јадење пред компјутер кога ми носи вода кога гледам телевизор, кога ми ја пегла облеката пред да излезам, кога ми го средува креветот или пак кога ми дават пари за кафе или за излегување, инаку јас сум повеќе бабинамаза отколку мамина затоа што овие работи што ги набројав 60% ги средува баба ми, искрено имам 16години немам работено еден ден како човек само одам вежбам во теретана јадам, и излегувам, баш ми е убаво вака, секогаш ми викаат не добиваш пари ако не и помогнеш на продавачките со робата(имаме дуќани), никогаш не сум им помогнал и секогаш на крајот добивам пари, понекогаш се загрижувам кога гледам некој од децата на мој години како прават фасади работат како келнери и така натаму.
snob
 

Kajgana Shop

На врв Bottom