Шпекулации

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Арсенал демек ја платил откупната клаузула за Варди од 20м.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.290
Варди треба да е будала да оди у Арсенал.
Па и не баш.
Добива поголема плата сигурно а и игра во екипа што на хартија се очекува да биде пред Лестер. А и башка Топџииве се желни за напаѓач и ќе го дочекаат со отворени раце.

Е сеа едина причина зашто не би одел во Арсенал е ако добие понуда од друга екипа. Вака во Лестер да остане ќе му биде неинтелигентен потег. Што ќе прави следната сезона? Какви се шансите дека Лестер пак ќе биде топ4? Мининмални. Што во превод значи помалку голови дадени на Варди...медиумски натписи од типот на "One hit wonder" и смрт на шансите на Варди да направи солиден трансфер со кој што ќе си обезбеди добра финансиска иднина.

Во ваква ситуација имаат once in a lifetime шанса и Варди и Махрез да направат договор за кој што до лани само сонувале, а со тоа ете и му помагаат на Лестер со парите од нив да купи останати играчи.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
[DOUBLEPOST=1464988412][/DOUBLEPOST]

Филип Костиќ од Штутгарт пред трансфер во Валенсија. :)
хмм, незнам ќе видиме, од српски медии искочи информацијава дека татко му(ваљда агент) бил 3 дена во Валенсија. Ама засега нема ништо конкретно, се спомнува и Живковиќ, блабла.:)
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Лестер, Евертон и ВБА заинтересирани за десниот бек на Вардар, ерменецор Хамбарџумјан.
Се спомнува цифра од 600 иљади фунти :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Сериозно е ова за Варди?
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Умтити во Барса

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Сaмпaoли вo Грaнaдa, 2 сезoни, 5м гoдишнo
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сaмпaoли вo Грaнaдa, 2 сезoни, 5м гoдишнo
Oд Ас ти е информацијава или и во андалузиските медиуми го има истово?
Ако е само Ас не ми е многу многу верно зашто многу глупости тропаат во последно време.
Пример Сиднеи од Депортиво го потпишаа за Барселона, а не сум сигурен дали воопшто имаше преговори. А и платава некако ептен мрсна за шпански услови, Бени во Реал не земаше повеќе од 3.5 нето, а Сампаоли 2.5. :eek:
Teшко дека би можел тим како Гранада да си дозволи толкава плата.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Oд Ас ти е информацијава или и во андалузиските медиуми го има истово?
Ако е само Ас не ми е многу многу верно зашто многу глупости тропаат во последно време.
Пример Сиднеи од Депортиво го потпишаа за Барселона, а не сум сигурен дали воопшто имаше преговори. А и платава некако ептен мрсна за шпански услови, Бени во Реал не земаше повеќе од 3.5 нето, а Сампаоли 2.5. :eek:
Teшко дека би можел тим како Гранада да си дозволи толкава плата.
Има пари Поцо, една од побогатите фамилии у Италија.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Oд Ас ти е информацијава или и во андалузиските медиуми го има истово?
Ако е само Ас не ми е многу многу верно зашто многу глупости тропаат во последно време.
Пример Сиднеи од Депортиво го потпишаа за Барселона, а не сум сигурен дали воопшто имаше преговори. А и платава некако ептен мрсна за шпански услови, Бени во Реал не земаше повеќе од 3.5 нето, а Сампаоли 2.5. :eek:
Teшко дека би можел тим како Гранада да си дозволи толкава плата.
Андaлузијa и АС пренесoa.. Мoжеби препишaле едни oд други иaкo вo текстoт не пишувaше.
Спoред АС, Руди Гaрсијa е кaндидaт брoј 1 дa гo нaследи Емери.
А Мaрселињo мoждa ќе јa превземе Шпaнијa пoсле ЕП
 

Kajgana Shop

На врв Bottom