Шпекулации

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
И ние ќе земаме :D Грујич е платен зимата 5 сега ќе се приклучи, Матип како слободен го земаме, Желински за 9, овој Кариус изгледа за испод 5 ќе се земи па ќе се земаат лев бек, стопер изгледа и Геце :D
10 мил. евра му е клаузулата на Кариус
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
10 мил. евра му е клаузулата на Кариус
Првично така се зборуваше. 8 милиони фунти односно 10 милиони евра. Сега има шпекулации дека за 4.7 ќе го земиме. 5 и нешто иди во евра.
Мене повеќе ќејф ми правеше Тимо Хорн ама што е тука е
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
Првично така се зборуваше. 8 милиони фунти односно 10 милиони евра. Сега има шпекулации дека за 4.7 ќе го земиме. 5 и нешто иди во евра.
И сеа ти кажувам информација од Билд дека се 10 мил. евра, ти ми кажуваш англиски шпекулации :D
И тие 10 се малку за таков топ млад голман. :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
И сеа ти кажувам информација од Билд дека се 10 мил. евра, ти ми кажуваш англиски шпекулации :D
И тие 10 се малку за таков топ млад голман. :)
Добро де можеби се толку јас само шпекулација ставив ете и линк погоре :D Ќе видиме. Повеќе бев за Хорн ама и Кариус не е лош
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
Добро де можеби се толку јас само шпекулација ставив ете и линк погоре :D Ќе видиме. Повеќе бев за Хорн ама и Кариус не е лош
Мене Кариус подобар впечаток ми има оставено. Не дека детално сум ги анализирал, ама кај Кариус повеќе се приметува голманското + има три години поминато во резервите на Сити. Значи учел од различни тренери за голмани. Во Сити некој жабар му бил тренер. Знае како е веќе отприлика во Англија. Нема да плаче за дома.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.097
Поени од реакции
9.695
Мене Кариус подобар впечаток ми има оставено. Не дека детално сум ги анализирал, ама кај Кариус повеќе се приметува голманското + има три години поминато во резервите на Сити. Знае како е веќе отприлика во Англија. Нема да плаче за дома.
Нема каде дома :D Баерн има голман, а не верувам да приплачи за во послаб клуб само за да биди во Германија. Во тој случај би бил фалш германец :D
Не го имам премногу гледано ама викаат дека нафрлените му биле послаба страна.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
Нема каде дома :D Баерн има голман, а не верувам да приплачи за во послаб клуб само за да биди во Германија. Во тој случај би бил фалш германец :D
Не го имам премногу гледано ама викаат дека нафрлените му биле послаба страна.
Со 22 години нормално дека ќе има слаби страни, но добивте супер голман за малку пари. Сигурно и Хорн бил тема, но на крај се одлучиле за Кариус, значи и Клоп и скаутите го имаат истото мислење дека е подобар. Под Клоп почнавте паметно да купувате иако за јавноста не е ништо спектакуларно имиња како Зиелински, Матип, Кариус за разлика од Бентековци :rolleyes:

GKs with best save % in the Bundesliga:
1- Manuel Neuer 81.6%
2- Oliver Baumann 75.3%
3- Loris Karius 75.2%
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.099
Поени од реакции
16.298
И ние ќе земаме :D Грујич е платен зимата 5 сега ќе се приклучи, Матип како слободен го земаме, Желински за 9, овој Кариус изгледа за испод 5 ќе се земи па ќе се земаат лев бек, стопер изгледа и Геце :D
Вие сте богати
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
Гаитан демек пред трансфер во Атлетико за околу 25 мил. евра
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
BREAKING: İlkay Gündoğan will join Manchester City for €26m. Deal will be announced in the next few days [Sport1]
Do oktomvri ke pauzira ama toa nema da go sprechi transferot
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
@Uli Hoeneß, а за Бенатија и Мктаријан има нешто од швабските медиуми?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Дo кaј се рaбoтите сo прoдaжбaтa нa Милaн?

Штo се шпекулирa?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Арсенал моментално се фаворити за Бенатија, постирав кај вас во фан клуб :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278
@Uli Hoeneß, а за Бенатија и Мктаријан има нешто од швабските медиуми?
Arsenal will make an offer for Mehdi Benatia this week. Chelsea and Man Utd are also interested [@mohamedbouhafsi]

Ova go najdov za Benatia. Po germ.mediumi nema nisto za Benatia, a za Mkhtaryan imase vcera na Bild procitav deka Chelsea se mnogu zagreani po nego i deka ima interes i od vas. No Watzke od Dortmund izjavil deka nema sansi i Mkhtaryan da go prodadat posle Hummels i Gundogan. Demek i da ne saka da go prodolzi dogovorot (koj go ima do 2017) ke ostanel vo Dortmund. Garantira Watzke deka nema sansi i Ermenecot da go prodadat no ke vidime dali ke popusti na kraj. Ako ima pritisok od nego i Rajola ne veruvam na sila da go zadrzat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom