Шо би напрајле или промениле вие да бевте Госпот Исус?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Oва тема е за вашите идеи и мислења што би напраиле вие да бевте госпот Исус, како би се појавиле на земјата меѓу луѓето, што би направиле или не направиле, како би изгледало вашето појавување на земјата пред 2000 години како госпот.

Знаеме Исус како и што направил, решил да се роди во еврејско семејство, живеел анонимно во мало место и после 30 (по некои извори 40) години му се објавил на луѓето дека е нешо надприродно (на една свадба претворил вода во вино) и после почнал да шета наоколу проповедајќи, и правејќи чуда како одење по вода или оздравување на болни луѓе за на крај да го фатат Римјаните и распнат а тој по 3 дена се појави пак жив и по некое време замина на небото

Е сега јас кога би ги имал сите моќи и потенцијали на еден госпот би сакал поинаку да се појавам и поинаку би ги средил работите овде на земјата, прво не би сакал да се раѓам во некоја штала во некое село Јудејско па да ми сечат папочни врвци па да ме сунетат на година дена да ми менват пелени, да јадам блутави кашички па да живеам притаено по некои забити и селендри со деценни.

Јас би се појавил во сета слава и величанственост, како возрасен убааво развиен маж (не како билдерите пренапумпани) со златна кожа која блешти на сонцето и која истовремено е и оклоп така да штити од мечови стрели камења.... од сите повреди и од киселина и од оган. И тоа би се појавил сите да ме видат и занемат од чудење, негде кај шо има најмногу луѓе. И небото би го напраил специфична боја, пример гримизна или пурпурна да дојди до израз златната боја. Би ја прошетал целата земјина топка од крај до крај сегде каде живеат луѓе, не само низ Јудеја туку низ сите континенти, и тоа на некој огромен орел или змеј и тоа направени од метал а очите од рубини. Би кружел на нив над андите, би летал преку килиманџаро, гоби, австралија, мексико, америка германија, русија, јапонија... добро да ме видат сите и да знат дека не сум обичен чоек туку нешо посебно и специјално.

Од чуда Исус излекувал неолку слепи неколу лепрозни истерал лоши демони во крдо свињи одел по вода и наранил луѓе со леб и риба, е да и претворил вода во вино.

Тие се чуда но не се ни оддалеку доволни да убедат народ дека си стварно супериорно битие. На крај само грст луѓе поверваа во него, значи треба нешо поубедливо, не знам оти Исус шкртареше со чудата пошо тој се можеше да напраи шо ќе посака, и палати и плодни земји место пустини и реки вино и да излекува сите болни а не само неколкумина и да нахрани цел народ на планета не само грст луѓе, јас би дал јасни и несомнени знаци дека јас сум најглавен така да нема ни абер од некои неверувања или сомнежи, и то се јавно и транспарентно би праел, во некоја долина ил пустина би собрал милиони луѓе преставници од сите народи од сите континенти и би покажал сите чуда и да лечам и да прорекувам и погодувам кој која боја или карта замислил, и да лебдеам и да одам по вода и да пијам течна лава од вулкан и со еден збор да скротувам гладни тигрој и лавови и да се тркам со ној или газела и да ги победам и да се борам со гризли и под вода полсат без да изнуркам да седам..... и башка ќе ги напраев сите народи да живеат лагодно удобно богато и мирно, ни глад ни војни ни болести да знат, лошите ќе ги спалам со огнен меч и на крај ко ќе дојде време да си ом на небото ќе биде невиден настан, еден куп комети и метеори ќе согоруваат на небото, молњи ќе испишуваат мое име на небото а грмотрвиците ќе го грмат моето име ЛЕЕТТТТ ТРРИИИИИ небото ќе се отвори и ќе слезат по златни скали еден куп ангели сите во свила облечени кој со харфи со лири гитари труби... и ќе татни некоја пригодна музика додека јас полека се издигнувам кон небото преливајќи се во сите бои и ко ќе влезам во небото ќе почне еден светски огномет невиден до тогаш по боји по аранжмани, и сите родени на тој ден ќе добијат некој пригоден поклон, кој живот долг 500 години, кој палати и богатства, кој непресушни извори на најубо јадење и пиење... а родителите мои стари и изнемоштени место да ги остам така сами и тажни ќе ги преселам на најубај остров на свет да уживаат пензионерски денови покрај океан најадени напиени згрижени...

е така праи еден госпот свеможен
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Abe seto to arno ama go zaborai najub`to ... zenska kamo?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Abe seto to arno ama go zaborai najub`to ... zenska kamo?
напиши ти шо би праел да си госпот, ја женски не спомнав пошто то се попатни ситници и неќев некој да се побуни да рече ами ако некој геј сака да е Исус, значи да им остам и ним простор да се изјаснат зато исклучив секс од пишењето
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
..па ти опиша она што јас ќе напраам кога ќе дипломирам :D
 
F

Flatter

Гостин
Јас кога би бил исус би побарал милијарда долара и би претворил жена во секс.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Јас кога би бил исус би побарал милијарда долара и би претворил жена во секс.
What?[DOUBLEPOST=1449674718][/DOUBLEPOST]Па првично би се родил како албанец......:LOL:
Не, нема врска местото, туку што би направил после...
Па немаше да ја напуштам земјата, ќе стоев тука се до крајот на овој свет, ќе воведев ред, на врвот на пирамидата.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.639
- би ги направил Full Version сите демо-христијани
- во Мека, и над сите џамии, би поставил огромен Full HD телевизор и 24/7 би гејмал Muhammad Sex Simulator 2015
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Господ се пишува со Д не со Т. :D
Мислиш случајно го има така напишано?
Може си се збунила пошто темава не му е во чек дис оут туку во религија.

П.С Да се занимаваа религиозните луѓе со религија колку што се замараат атеистите светов ќе беше помирно место.
П.С2 Имаат потреба луѓево на велико да си ги мерат на кој му е поголем во главно тоа е меѓу верниците, а од друга страна и атеистиве сакаат по малце од време на време
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Мислиш случајно го има така напишано?
Може си се збунила пошто темава не му е во чек дис оут туку во религија.

П.С Да се занимаваа религиозните луѓе со религија колку што се замараат атеистите светов ќе беше помирно место.
П.С2 Имаат потреба луѓево на велико да си ги мерат на кој му е поголем во главно тоа е меѓу верниците, а од друга страна и атеистиве сакаат по малце од време на време
не оди во офтопици, шо би напрајил ти да беше на местото на Исус?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
What?[DOUBLEPOST=1449674718][/DOUBLEPOST]Па
Па немаше да ја напуштам земјата, ќе стоев тука се до крајот на овој свет, ќе воведев ред, на врвот на пирамидата.
пирамидите ги напрајиа египќаните со помош и во слава на нивните богови
Исус нема напраено никаков градежен објект
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.702
Поени од реакции
7.830
Јас би се појавил во сета слава и величанственост, како возрасен убааво развиен маж (не како билдерите пренапумпани) со златна кожа која блешти на сонцето и која истовремено е и оклоп така да штити од мечови стрели камења.... од сите повреди и од киселина и од оган. И тоа би се појавил сите да ме видат и занемат од чудење, негде кај шо има најмногу луѓе. И небото би го напраил специфична боја, пример гримизна или пурпурна да дојди до израз златната боја.
Mислиш вака?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom