Чоканче

  • Креатор на темата Vollstandig
  • Време на започнување
V

Vollstandig

Гостин
Незнам колку ви се познати “Чоканче“ ,стар битолски рокенрол бенд али сигурен сум дека и тие шо не ги знаат, ќе им се допадни ова парче од македонската рок антологија.






Ако некој сака да симни музика од нив, нека ми се обрати по приватна порака, ќе аплоадирам 30тина песни колку шо ги имам во компјутерот, на некој јавен сервис за споделување фајлови.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Супер се Чоканче, интересни текстови, добра и жестока рок музика, што и беше обележје на бендовите од тоа време, штета е што нема слични бендови денес и тоа да бидат промовирани од медиумите.
 
Член од
19 јуни 2012
Мислења
404
Поени од реакции
417
Ги слушам ! наш, квалитетен, класичен, рок ен' рол :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.102
Ако некој сака да симни музика од нив, нека ми се обрати по приватна порака, ќе аплоадирам 30тина песни колку шо ги имам во компјутерот, на некој јавен сервис за споделување фајлови.
Па прикачи ги на YouTube...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Чоканче скоро истата постава, ако не и целосно истата настапуваат под името Рок Банда, сега свират хитови од Queen, Еurope и слични работи, повеќе хард рокерски ствари, често пати во Прилепов свират. Вокалот сеуште ја има онаа јачина на гласот, гитаристот е стар тепан волк, свири одлично.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Мислев за чашички ракија ке правиме муабет..
он топик.
Не ми се познати ама интересна трака имаат..
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Ја знам, интересни песни имаат :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
се разочарав.. стаjте дообjаснување до насловот дека не е за ракиjа темава :place:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
ЈАо коментарите ... исто ко да зеам да напишам на темата за Леб и Сол дека сум мислел дека за јадење ќе сме праеле муабет :facepalm:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ок, темата не е за ракија. Секој понатамошен коментар што се однесува на ракија ќе биде избришан :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom