Честит 8. март - Интернационален ден на жената

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Среќен осми март, и еден мој омилен цитат за денов:

,,Никој не може да направи да се чувствуваш инфериорна без твоја дозвола“ - Елеaнор Рузвелт

--- надополнето: 8 март 2013 во 15:47 ---
Имам едно прашање ако може некој да ми одговори... На кого се треба да се честита 8ми март ? Некои го разбираат како празник на мајката, жената, некои пак празник на сите припаднички на понежниот пол. Или е тоа веќе индивидуално мислење на кога треба да се честита ?
Касно гледам, сепак, за другите кои се думаат :)
Осми март не може да се гледа како празник на ,,мајката,,.
Осми март е празник на жената, која и не мора да биде мајка.
На самошто роденото девојче, и 90 годишната баба.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.664
Поени од реакции
21.721
Среќен празник море моми убај. Образовајте се, станете врвни во своите струки, заработувајте си и уживајте си во сите права и слободи.
Но, избегнувајте ги лошите западни трендови на раскалашеност, ороспијашење, паразитарење и ограничување на мозокот на само Сексот и Градот, кога ќе си ја правам фризурата и дали во Калиопе има попуст. Утре треба да бидете сопруги а особено мајки. Какво минато сте имале, се што сте створиле било материјално или духовно таков пример ќе им оставите на вашите деца. Ви посакувам многу успех, среќа и секако многу секс. Со партнерот, не секоја вечер со некој различен од улица што ќе ве собере, швалерот или србинот само затоа што има златен крст до пупак.

Со љубов С.

 
L

Luki Junior

Гостин
Среќен Осми Март џенцки... Ќе ви тураах слика од мен по боксерки у темата како поклонче, ама коа ги видех тија мускулестите срам и страх ме фана и се откажах од идејата... :(

И да се натрескате вечер на чајанката.... Од мерак и од рамноправност.. :D:D:D
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Ај и овде уше еднаш да честитам.
Ајде девојки,жени,мајки,калуѓерки,светици,курви,ороспии,лезбејки,феминистки,домаќинки и недомаќинки,јебазовни и габори,дебели ,слаби,со цицки без цицки ќорави чопави и сакати плавуши и црнки ( и сите нијанси измеѓу ) нека ви е честит празникот.
Сите денес да си добиете по една ружа што цвета во рака.
 
С

Спасе супата

Гостин
Спасе, не филозофирај многу и тргај во темата за осми март да му честиташ на ПОНЕЖНИОТ пол.
По наредба од централата :icon_mrgr: :icon_lol:
На момите им го честитам празникот и ви пожелувам да нанижите уште многу успеси! :)

Еве и една пригодна музичка нумера
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.158
Ај за многу години денот нека е.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
како добар форумџија, на сите девојки им го честитам празникот, иако според мене е шовинистички и сексистички овој празник.
 
Член од
1 март 2013
Мислења
12
Поени од реакции
15
Драга, остави га усисивач и судови.. па, 8ми март е.. ќе усисаш и ќе ги измиеш јутре!
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Не беше пригодно ова баш на 8ми, ама пошто помина, еве....

 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
На ваков ден купете цвеќе за саканата жена, но не заборавајте да купите и за сопствената. :pipi:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Мили дами ,
Честит 8-ми март

 

Kajgana Shop

На врв Bottom