Црн Хумор

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Сестра: Докторе докторе, надвор има пациент некоја машина му ги отсекла двете нозе.
Доктор: Кажи му нека влезе.
 
Член од
2 февруари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
14
Baba i vnuk, mnogu siromasni, vnukot nemal jadeno cela nedela i vika: Babo, abe daj nesto da jadam!
I babata mu vika: Cekaj majka ti sega ke si dojde od rabota moze ke donese nesto.
Pominuvaat 20 minuti i vnukot se iznerviral i vleguva u kujna i pocnuva da gi otvara site shkafcinja i vnatre se prazno i gleda dolu edno malo shkafche, go otvara i naoga kutija so pavlaka. Ja otvara, ja izeduva i ide kaj baba mu i vika: So me lazes, nemalo nisto za jadenje, ja najdov ja kutijata so pavlaka so si ja skrila!
I babata vika: Kakva pavlaka be. Ja cel zivot stiskam bubuljici u taa kutija.
 
R

Ranta

Гостин
Дали за црн хумор се смета '' Од Македонија сум'', или ''Македонец сум'' или ''Македонија (како држава)''? Пошо, самиот поим Македонија, Македонец ми делуваат смешно, ама не знам каков тип на хумор е то. Зато тука прашвам, пошо условите во кои сите живееме налагаат да се запрашам. А од себепрашувањето одговор не добив, зато тука пишам..
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Неколку американски деца убиле црнец. Таткото на едното дете ги видел, го фатил своето дете, го тепал го тепал...
Поминал неговиот сосед:
-остави го бе, голема работа, еден црнец.
-Таткото одговорил:
Денес убил црнец, утре може и цигара да запали!
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
^ И дома мајка му му вика:
Не гази обуен![DOUBLEPOST=1457974545][/DOUBLEPOST]Долг е вицот ама ќе го кажам најјакото на крајот:
Младиот мајстор:
Мори бабо, првиот пат кога те ебев, ме гребеше нешто, вториот пат уште повеќе ме гребеше, а сега мазно, мазно, како 20 годишна да ебам.
И бата на тоа:
Еее внучко, рана, рана, па гној.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom