Црна Ружа

K

kalimer0

Гостин
А да се зачлени некој и кога ќе имаат договорен состанок да ја извести полицијата и да ги фатат?
Зошто би се плашел? "ќе ми ја убиеле фамилијата" полицијата може со терористи да се справи а не пак со овие секташи...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Философија им е Fight fire with fire. На злото со зло. На доброто со добро.
Na zloto da vratis adekvatno ne e zlo!
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Imalo e i vo Radovis takov slucaj vo 95 godina samoubistvo a tipkata imala crna ruza istetovirano na rakata, inaku bese kerka na bogatas i ucese vo skopje.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Imalo e i vo Radovis takov slucaj vo 95 godina samoubistvo a tipkata imala crna ruza istetovirano na rakata, inaku bese kerka na bogatas i ucese vo skopje.
Каде им е собирното место на умоболниве?
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Мајка ми ми има расправано дека во 80-те години кога таа била средношколка, сектата во тоа време била многу развиена во Струмица. Ми има кажувано дека има видено некои членови од таа група, исклучиво облечени во црно и многу биле молчаливи и таинствени. Исто така дека во текот на тој период многу тинејџери мегу кои имало некои кои учеле заедно со неа се самоубиле/умреле од мистериозни и неразјаснети причини. До ден денес се зборува дека таа секта се уште постои и има влијание врз некои луге во тој крај, ама нели на нас останува само да погодуваме и да разкажуваме тоа што слушаме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
Мој средно-школски другар се самоуби на стража у војска. Да, беше член.
 
Член од
15 октомври 2010
Мислења
835
Поени од реакции
155
Имаше еден случај пред околу десетина години еден средношколец од Струмичката гимназија се самоуби додека биле на екскурзија, во Будимпешта ли беше, Букурешт ли беше, не ми текнува. За него се зборуваше дека бил член на оваа секта.

За сектава инаку што да се каже, тинејџери кои изгледале некој хорор филм повеќе отколку што треба, се облекле во црно, се муваат по гробиштава, слушаат блек метал и мислат дека се ептен кул.
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Имаше еден случај пред околу десетина години еден средношколец од Струмичката гимназија се самоуби додека биле на екскурзија, во Будимпешта ли беше, Букурешт ли беше, не ми текнува. За него се зборуваше дека бил член на оваа секта.

За сектава инаку што да се каже, тинејџери кои изгледале некој хорор филм повеќе отколку што треба, се облекле во црно, се муваат по гробиштава, слушаат блек метал и мислат дека се ептен кул.
Како прво не слушаат блек метал..тие се готици or whateva..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Секој подфорум си има модератор кој си одлучува што ќе се прави со темата, советници не се потребни. Продолжете.
 
S

smexy

Гостин
Досеа мислам дека еден коментар на темава не беше радиомилева муабет...ја сум чул дека...мене ми кажале дека,татко ми глеал кога јаделе човечка салама,вујко ми од њемачка...итд.
Има ли некаква папирологија за сектава,полициски досиеја курци-палци?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Досеа мислам дека еден коментар на темава не беше радиомилева муабет...ја сум чул дека...мене ми кажале дека,татко ми глеал кога јаделе човечка салама,вујко ми од њемачка...итд.
Има ли некаква папирологија за сектава,полициски досиеја курци-палци?
Eве, јас ќе го поткренам квалитетот на темата со една од најдобрите готички песни на сите времиња...

http://www.youtube.com/watch?v=ZiY14aAcg4M
 

Kajgana Shop

На врв Bottom