Цигари-Родео(исчуручени)

Статус
Затворена за нови мислења.

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Јас сега прочитав дека Монте карло цигарите се правеле во Македонија, еве линк.
http://www.burevesnik.org/mk/2011-07-09-13-25-27/item/45-тобакомафија.html малце стар е линков, но има големо значење !
Можно е да имаат лиценца за производство или такво нешто ама мислам дека се Амерички на нив пишува "American blend"
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не ви ни паѓа на памет да ги откажете како втора опција? :rolleyes:
Сакам да ги направат 145 ден за кутија и да работите денеска за три кутии цигари.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Не ви ни паѓа на памет да ги откажете како втора опција? :rolleyes:
Абе ни паѓа, ама секогаш кога проаѓаме покрај некоја трафика цигарите жално не довикуваат, исто како напуштени кученца кога цивкаат по мајката...а ние ептен жалостиви, со меко срце и тоа ти е...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Не ви ни паѓа на памет да ги откажете како втора опција? :rolleyes:
Сакам да ги направат 145 ден за кутија и да работите денеска за три кутии цигари.
Во мојот случај, за 10 кутии ;)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Абе ни паѓа, ама секогаш кога проаѓаме покрај некоја трафика цигарите жално не довикуваат, исто како напуштени кученца кога цивкаат по мајката...а ние ептен жалостиви, со меко срце и тоа ти е...

Почекај 5 минути, кога стомакот ќе почне да ти цифка како напуштено кученце, следен пат емпетројката до макс, трафика? Па незнам кај има, не сум одминала, види наоколу..

inb4 150 денари минимум кутија предлог идејата на јебоветарот.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Абе ни паѓа, ама секогаш кога проаѓаме покрај некоја трафика цигарите жално не довикуваат, исто како напуштени кученца кога цивкаат по мајката...а ние ептен жалостиви, со меко срце и тоа ти е...
Замисли дека секогаш кога ќе запалиш цигара умира по едно вакво маченце...

 
W

Werther

Гостин
И 150 денари ако ги направат, пак ќе се најде алтернатива. На Бит-Пазар сите ќе купуваат. Браќата има да шверцуваат од Косово штеки со танкери.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.624
Пробајте Rodeo 3-LOGIK, нема да згрешите. Убава цигара. Јас ги пушам веке трета година. Имаат убава арома, бел филтер, немаат гранки во нив. Катран 7 мг, Никотин 0,6 мг, Јаглероден моноксид 7 мг. Чинат 57 денари.
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Можно е да имаат лиценца за производство или такво нешто ама мислам дека се Амерички на нив пишува "American blend"
Се произведуваат во Србија, али стварно не знам што е финтава со ценава :confused:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.136
Поени од реакции
4.960
Не ви ни паѓа на памет да ги откажете како втора опција? :rolleyes:
Сакам да ги направат 145 ден за кутија и да работите денеска за три кутии цигари.
Да друже ја ги пушам цигарите пошо ми се ефтини така, ако ги поскапат нема да пушам. Ги пушам пошо сакам, пошо ми е мерак, пошо ми е убао знам дека можат и ако продужам да ги пушам цел живот највероватно ќе ме убијат али ипак, бар ќе си умрам среќна будала.


ОН топик , ги купив Монте Карло стварно се боље него сегашново Родео.
 

ComputerService

Доктор
Член од
7 мај 2013
Мислења
90
Поени од реакции
50
Дај една цигара, господ здравје да ти дајт ! :tapp:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ден 3: Уште не сфаќаме што значи зборот исчурчени, продолжуваме со мисијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom