Цагер, (поклопување на стрелките)

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од SV-Strange, 1 февруари 2010.

?

Дали често "фаќате" цагер

1. Да, често ми се случува

95 гласови
    75,4%
  2. Не, или воопшто ретко

31 гласови
    24,6%
  1. Mr.47

Mr.47 Juve Fan

Член од:
    29 јули 2008
    Мислења:
    6.351
    Допаѓања:
    2.724
    Мене ми се деси последниве три дена да дојдам дома во следниве термини.
    вторник 11:11
    Среда 11:33
    Четврток(денес) 11:55
    Интересна ствар.
  2. Spong

Spong

Член од:
    15 октомври 2009
    Мислења:
    771
    Допаѓања:
    228
    cesto mi se slucuva takov cager i koa ke recam na nekoj mi izglea mnogu cesto gledas vo casovnikot ... a ne veruvam vo toa :toe:
  3. Sony_MW

Sony_MW

Член од:
    6 февруари 2010
    Мислења:
    90
    Допаѓања:
    197
    Имаше еден филм (постар е,не ми текнува како се викаше) со една девојка,не се сеќавам баш што беше тематиката на филмот ама знам дека мајка и беше умрена и во 11:11 и се појавуваше духот нејзин.Па после одеше по библиотеки,бараше,читаше за тоа за да открие што се случува. Интересен филм,поентата ми беше дека е базиран баш на таа бројка на часовникот 11:11 ваљда си има тој цагер некое значење... штом филм направиле за тоа. :toe:
  4. Sacansi*

Sacansi* Oh, crystal ball!

Член од:
    4 април 2008
    Мислења:
    2.746
    Допаѓања:
    68
    Ептен често ми се дешаа! Скоро секој ден, можеби по минимум 2 пати. o_O

Mислам не само 00:00 и 11:11, туку и др. .. 15:15, 19:19 ...
  5. theTinule

theTinule Гостин

Чисто суеверие. Нема ништо вистинито во тоа. Или како оние листине за симпатии пример „10:10 - Црн дечко мисли на тебе“ А откај знаат дека сум женско бе? :icon_lol:
    Не викам дека цагерот е случаен, ништо не е случајно, ама сигурно не значи дека треба да си замислам желба и дека ќе ми се исполни! Ова го кажувам од искуство, зошто многу често ми се паѓаат цагери(и не-цагери xD) а ниедна желба не ми се исполнила.
    Си бараме значење во се. До најмали ситници, буквално! Веројатно тоа им се случило на 2-3 личности кога имало цагер, и сега си го поставиле како правило.
    Него, ме заинтересира...
    Што правеле луѓето кога немало часовници?? :icon_lol:
    Како така живееле без цагери?
  6. Sony_MW

Sony_MW

Член од:
    6 февруари 2010
    Мислења:
    90
    Допаѓања:
    197
    E тогаш верувале во сеништа,самовили,духови...Сеа како што се мења времево,се мењаваат и натприродните нешта,да не кажам стануваат посовремени :pos2:

А за цагериве... па шо му знаеш може имале некои финти и со песокот си мереле колку зрнца паднале :vozbud:
  7. Prototype

Prototype 1337

Член од:
    9 јануари 2010
    Мислења:
    90
    Допаѓања:
    4
    е оваа тема е за мене до пред некој ден секогаш кога ке погледнев во сатот мораше да е цагер 4:44 11:11 1:11 12:12 3:33 5:55....
  8. Господ

Господ Гостин

Алаџа Булаџа и бабини деветини:toe:
  9. аллександар

аллександар Вечно ненаспан

Член од:
    5 мај 2006
    Мислења:
    6.680
    Допаѓања:
    2.068
    ма и да фатам поклопување нишо не ми значи.. ама баш нишо.. незнам шо верувате у вакво нешо :) ептен ми е некако... детски :toe:
  10. Darling

Darling Anna Conda

Член од:
    5 јуни 2009
    Мислења:
    5.489
    Допаѓања:
    5.370
    Еднаш видов 01:01 и ми се примоча:toe:
  11. Prof.Dr.Beckett

Prof.Dr.Beckett

Член од:
    5 јануари 2009
    Мислења:
    2.652
    Допаѓања:
    78
    често ми се случува да видам цагер иначе е срање у боја
  12. Blackout

Blackout An emotional retard

Член од:
    14 мај 2009
    Мислења:
    1.700
    Допаѓања:
    465
    Е тука има еден голем проблем во дефинирањето на цагерот.
    Не е исто доколку носиш дигитален часовник и часовник со стрелки. На дигитален треба да има исти бројки а на овој другиов треба стрелките да се поклопат
    Јас на пример ако носам дигитален часовник тогаш 01:05 мене ништо нема да ми значи, а ако носам со стрелки тогаш ке бидат поклопени. И сега што правиме?
    На кој саат цагерот е поцагер?
  13. >>LadY<<

>>LadY<<

Член од:
    22 ноември 2008
    Мислења:
    596
    Допаѓања:
    95
    Точно е, кога си среќен времето многу бргу ти поминува и немаш причина да гледаш во саатот, Но кога си во исчекување сите цагери ќе ги фатиш, и уште ако ти е досадно е тогаш ќе почнеш да размислуваш што ти значи цагерот :pos2:
  14. wild dolphin

wild dolphin Мал човек а голем ждерач

Член од:
    12 мај 2009
    Мислења:
    1.708
    Допаѓања:
    214
    и што испаѓа дека сите тие што го фатиле 11:11 ги чуваат англеи чувари во тој момент а останатите јок?

малку ми е нелогично, ако во 11:11 часот шетале англеи чувари тогаш ги чуваат сите а не само оние кои го забележале, некако неможам да најдам логика во тоа.
  15. Mikiyo San

Mikiyo San -.-

Член од:
    27 март 2009
    Мислења:
    1.051
    Допаѓања:
    112
    Ми се случува ..мноогу често ..премногу ...скоро секој час ако се испулам во дигиталниот на компјутер ..мора да видам 12:12 ( пред малце видов),11:11,15:15,19:19 итн.
    секогаш ..ова ми се случува откако прочитав на кајганава дека некој член исто така му се случувало ова ..

Сподели преку: