Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.364

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
Другата недела на "Не заспивај сега", емисијава шо е на МТВ, ќе има гости астролози и членови од Скопско Астрономско Друштво!Ќе падне добро полемизирање, кој е за сеир нека глеа....иначе за тие што незнаат, астрологијата и астрономијата не се сакаат многу:)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
mene horoskopot mi e cisto sueverie,isto kako i amajliite i gatacite/kite!ja cenam astronomijata kako nauka epten,omilena mi e..ama neznam od kaj se naoga povrzanost pomegu zivotot na lugeto i polozbata na zvezdite,pa sekoj covek si ima poseben horoskopski znak t.e.poseben zbir na zvezdi i nivnoto dvizenje ja odreduva sudbinata,nacinot na zivot i karakterot na covekot!:pop: :pop:
mislam deka treba da se ostavi na mira naukata za zvezdite i da se oddeli od sueverieto pomegu lugeto!mene licno ama bas nisto ne mi znaci koga nekoj ke me prasa:so si vo horoskop ili sl..ke mu odgovoram cisto od uctivost!:)
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
313
Поени од реакции
0
Jas sum Skorpia i ne veruvam vo toa sto e napisano zatoa sto toa se glupavi i izmislene.
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Horoskopot e SRANJE!! Toa te naveduva da go storish ona shto ti go pishuva tamu..kje pro4itash nesto deka kje ti se sluchi (dobro ili losho) i kje se trudish da napravish da se sluci toa...Pa zatoa treba da se otepaat onie shto pravat horoskop...I horoskopot e ona shto gi dopolnuva vesnicite, pa nema shto drugo da pishat pa im gi polnat glavite na siromashnite deka kje se zbogatat ili ushte tolku kje osiromashat, na vljubenite deka kje se skaraat ili kje mu bidi ubavo..samo Gospod ja znae nashata sudbina..f**k Horoskop!! Aight!!
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Не верувам во хороскоп,ама сепак ми е интересно да прочитам што би требало да ми се деси.Онака,од љубопитност
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Во хороскоп не верувам,го читам само на серење кога веќе сум го прочитал цел весник,а уште ми се сере!!!
 
Член од
15 февруари 2006
Мислења
27
Поени од реакции
0
Се дешава некогаш да се погоди тоа во дневните хороскопи , ама повеќе мислам дека има вистина во карактеристиките на човекот , определени според хороскопскиот знак на кој му припаѓа , а во тоа верувам доста , пошто знам на пример со кои женски ми оди најмногу уште од самиот почеток на врската , според нивниот знак .
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Не верувам, може некои од карактерните црти се точни а и пишуваат некои општи работи кои на секој човек може да му се случат и после мисли дека му погодиле или додека читаш самата психа те тера да мислиш дека погодиле нешто.
Еве ви пример за тоа: Една другарка во хороскоп е риби и зема еден весник и чита и по некое време вика еј браво се ми погодиле и гледам и се смеам. На крај гледа горе дека цело време читала за Лав. :)
Во хороскопот гледам само занимација, тепање време по списанија.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Хороскоп и хороскопски знаци!

Епа верувате ли во хороскопот??? Има толку многу хороскопи почнувајќи од тие на интернет па заршувајќи со тие по весниците... Јас лично не верувам многу на хороскопите али верувам дека карактерите и карактеристиките на личностите влијаат од нивниот знак, т.е. подзнакот... Вие што мислите??? И што сте во знак, подзнак:)
Јас сум овен-шкорпија....Вие?
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Јас сум јаре со не знам што.

Не дека не верувам во хороскоп, едноставно не се замарам.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
devica....i toa dupla

ne veruvam,ama pak mislam ima nekoe znacenje...i mnogu mi e interesno koa ke se sretnam so nekoj drug (so ist znak) i gleam paraleli i slicnosti!!
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
eeee brat mi e riba......i moze od iskustvo da kazam....ama epten ste












shlaknati!!!!!!:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Јас сум овен-стрелец. А од хороскопиве што сум ги читал вака по весници само еднаш ми погодиле. :icon_lol: И не верувам.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Пишав на темава во врска со моето верување во хороскоп, само ќе додадам дека сум Бик со подзнак Стрелец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom