Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.364
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
Две девојки ми имаа направено натални карти. И кај двете пишуваше слично. И во двете ми пишуваше дека нема шанса да живеам надвор од МК. Ама сепак испдна поинаку... :lol:
iako se e vo racete na sudinata sepak nie go imame posledniot zbor za toa sto da pravime vo nasiot zivot
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
Јас сум бик со подзнак вага и иако не верувам во хороскоп , т.е скоро никогаш не читам сепак сите општи карактеритики и во знакот и во подзнакот ми се погодени.
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Јас сум Рак и како главна карактеристика ако не и најважна на ракот е дека е премногу чувствителен а кај мене лично тоа воопшто не е точно.На пример јас сум многу ладна личност и не ме погодува скоро ништо.Е сега можеби тука ми влијае подзнакот(Бик) ама не сум сигурна .Ако некој може нешто повеќе да ми каже за знак Рак и подзнак Бик за комбинацијава ќе биде супер :))
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Не верувам во ова. :) Како/што може да има влијание некоја планета или ѕвеза во времето кога си се родил, одалечена кој знае колку светлосни години од тебе? И тоа да ти ја определи судбината, твојот живот?
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Член од
29 септември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
33
ејјј бикови најмногу не има:),не читам дневен хороскоп,не ме интересира тоа но општи карактериски сум прочитала и некако се совпаѓа со мојот карактер скоро се
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
ејјј бикови најмногу не има:),не читам дневен хороскоп,не ме интересира тоа но општи карактериски сум прочитала и некако се совпаѓа со мојот карактер скоро се
Се гледа и по сликата дека си Бик :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.294
Поени од реакции
5.853
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
хороскоп
http://www.astroadvice.com/default1.asp
кога мислам на хороскоп во последниве 10 години кликам овде.
Иако колку што е поточен толку повеќе му веруваш и знае да те збуни прописно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom