Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.366
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293
Добро знакче, за да свртиш некој поточно да го шеташ низ моабети имаш голема вештина :rolleyes: т.е надареност. :icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1398217201][/DOUBLEPOST]

Точно така, нешто сакаат да почнат да измислуваат колку да бидат прочитани и видени.

Патем мислам дека беше и ти Близнаци :D Ако не се лажам шала на страна иако повеќето ве прават ко шлакнати луѓе кои трчаат низ теренот без некоја цел вие зад тоа лице си криете едно многу добро лице-сериозно кое патем многу ретко го откривате на луѓето и тоа ако го открието го откривате на некоја посебна личност. За љубов секако најважно вие моабетот да ви оди, да се поврзете со партнерот со мозокот на попрост начин да го искажам :icon_mrgr: и секако емотивно. Иако близнаците важат за најголеми изневерувачи јас ќе кажам не, бидејќи таа етикета е закачена од прости и ограничени луѓе бидејќи истите тие кога ќе видат личност која разговара отворено, личност кој не е ограничена со мозокот, размислува сосема паметно тогаш ја нарекуваат секако и од таму според мене потекнува таа етикета на неверност што според мене нема врска. За партнер да пронајдете вам никогаш не вие тешко но сепак секогаш вие го сакате она што е сосема поинакво и совршено за себе, тогаш кога ќе се вљубите сте најверните личности. Нешто утнав? :icon_mrgr:

@Someday..
Чудно, но поприлично си во право.
Не ми е проблем да најдам партнер, едноставно не сакам. Не се нашол некој интересен да речеме што ќе успее да го задржи моето внимание.
И да, претходните дечковци цврсто беа уврени дека ги изневерувам, па дури и крајно љубоморни, што ми немаше никаква логика, али ај.
И обично го добивам епитетот "изневерувачка " и слично, иако јас воопшто немам никој ни изневерено. Ако некој не ми се допаѓа доволно, нема зошто да биде со мене, т.е. јас со него.. како год. Нема потреба за џабе трошење време, тоа не води никаде.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
^ Абе само ни се љубоморни и не праат никакви. Ич не се замарам :P
Tочно од едно влегло од трето излегло :P Инаку утнав ли барем нешто? :unsure: Близнаците, Раковите ми се најонака кул за студирање по карактер.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Tочно од едно влегло од трето излегло :P Инаку утнав ли барем нешто? :unsure: Близнаците, Раковите ми се најонака кул за студирање по карактер.
Ќе ти кажев да утнеше :)

Него, имам прашање.
Која е разликата меѓу знак, подзнак и знак во Месечина (или како и да треба да е напишано тоа - moon sign)? Како се поврзани и сл? Имам слушнато дека подзнакот повеќе се изразува покасно во животот. Точно? Или везе нема? :D

Јас сум Близнаци, подзнак Рак, и Бик во Месечина.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Чудно, но поприлично си во право.
Не ми е проблем да најдам партнер, едноставно не сакам. Не се нашол некој интересен да речеме што ќе успее да го задржи моето внимание.
И да, претходните дечковци цврсто беа уврени дека ги изневерувам, па дури и крајно љубоморни, што ми немаше никаква логика, али ај.
И обично го добивам епитетот "изневерувачка " и слично, иако јас воопшто немам никој ни изневерено. Ако некој не ми се допаѓа доволно, нема зошто да биде со мене, т.е. јас со него.. како год. Нема потреба за џабе трошење време, тоа не води никаде.
Хмм...според мене Близнакот без разлика дали бил машко или женско никогаш не е проблем да најде туку работата е што не
може да најде дечко кој ќе парира на близнакот во поглед на размислувањата и емоциите поточно некој кој ќе може да ја стабилизира и да ги погледне и двете страни на близнакот.[DOUBLEPOST=1398218913][/DOUBLEPOST]
Ќе ти кажев да утнеше :)

Него, имам прашање.
Која е разликата меѓу знак, подзнак и знак во Месечина (или како и да треба да е напишано тоа - moon sign)? Како се поврзани и сл? Имам слушнато дека подзнакот повеќе се изразува покасно во животот. Точно? Или везе нема? :D

Јас сум Близнаци, подзнак Рак, и Бик во Месечина.
Близнакот тие она што ти навистина си одвнатре, Ракот е она што луѓето те гледаат однадвор површинските работи, додека пак месечината е каква си на љубовно поле.

Инаку подзнакот има влијание после 24-25 година од животот.

Бик за на љубовно поле тие навистина одлично нешто, гордеј се со тоа. Како рак искрено мене раковите воопшто не ми се допаѓаат на љубовно поле бидејќи секогаш наоѓаат некои ликови кои се навистина за во канта. и тоа на раковите им годи затоа сум рекол јас само за Жена рак - Машка Скорпија ништо друго.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
@.Sky. Ич не сум по хороскоп али интересно ми падна сеа коа читав, ме закопка љубопитен сум шо ќе кажеш
Знак сум шкорпија, подзнак лав (сеа дознав) и месечина шкорпија(и ова сеа дознав)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Близнакот тие она што ти навистина си одвнатре, Ракот е она што луѓето те гледаат однадвор површинските работи, додека пак месечината е каква си на љубовно поле.

Инаку подзнакот има влијание после 24-25 година од животот.

Бик за на љубовно поле тие навистина одлично нешто, гордеј се со тоа. Како рак искрено мене раковите воопшто не ми се допаѓаат на љубовно поле бидејќи секогаш наоѓаат некои ликови кои се навистина за во канта. и тоа на раковите им годи затоа сум рекол јас само за Жена рак - Машка Скорпија ништо друго.
Значи кај и да е подзнаков ќе почне да влијае. Незнам многу за Раковите освен дека се емотивни. Изгледа ќе треба да почнам да читам повеќе :D Фала :X3:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
@.Sky. Ич не сум по хороскоп али интересно ми падна сеа коа читав, ме закопка љубопитен сум шо ќе кажеш
Знак сум шкорпија, подзнак лав (сеа дознав) и месечина шкорпија(и ова сеа дознав)
За долга врска доколку сакаш според мене најмногу ќе ти прилега Ракот бидејќи тој само по себе сака да биде управуван од Маж кој ќе и наредува, кој ќе биде близок со семејството едноставно кој ќе ја гледа со сето внимание тука Скорпијата ти настапуваш бидејќи ти како Скорпија сакаш да имаш девојка која ќе те исполнува прво да се разбереме сексуално потоа на емотивно поле сакаш да имаш девојка која пред да кажеш ќе знае што сакаш и што бараш ракот тука за тоа е бидејќи само по себе ракот си е емотивен поточно кажано најемотивен (лигуш) со извинение но што е вистина вистина си е :icon_mrgr: плус тоа Ракот навистина е одличен за секс посебно со нивните фетиши, фантазии, работи кои ги посакуваат, секс играчки тука Скорпија најмногу ќе падне на сето тоа. Едноставно кажано овие два знака создаваат унија - посебен свет за себе. Друго да напоменам што е интересно кај машка Скорпија е тоа што партнерот го доживуваат како предмет кој е само во нивна сопственост. :D Уште?[DOUBLEPOST=1398219781][/DOUBLEPOST]
Значи кај и да е подзнаков ќе почне да влијае. Незнам многу за Раковите освен дека се емотивни. Изгледа ќе треба да почнам да читам повеќе :D Фала :X3:
Зависи колку % ти влијае подзнакот... не мора да значи дека ќе има голем удел во твојот живот. :)

П.С биди среќна што не си во хороскоп Рак иначе тешко тебе ќе беше... :ROFLMAO:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Зависи колку % ти влијае подзнакот... не мора да значи дека ќе има голем удел во твојот живот. :)

П.С биди среќна што не си во хороскоп Рак иначе тешко тебе ќе беше... :ROFLMAO:
Сум го утнала за 1 ден.
И тоа помалку од 24 саати.... :P
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Сум го утнала за 1 ден.
И тоа помалку од 24 саати.... :P
:pos: Затоа во подзнак си го фатила, но ништо страшно те гледаат како многу емотивна, страсна девојка која може да привлече машко само со нејзиниот поглед, појава во некој клуб и сл. :P Барем раковите за заведување се добри но мене искрено ми се смешни :pos:
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
За долга врска доколку сакаш според мене најмногу ќе ти прилега Ракот бидејќи тој само по себе сака да биде управуван од Маж кој ќе и наредува, кој ќе биде близок со семејството едноставно кој ќе ја гледа со сето внимание тука Скорпијата ти настапуваш бидејќи ти како Скорпија сакаш да имаш девојка која ќе те исполнува прво да се разбереме сексуално потоа на емотивно поле сакаш да имаш девојка која пред да кажеш ќе знае што сакаш и што бараш ракот тука за тоа е бидејќи само по себе ракот си е емотивен поточно кажано најемотивен (лигуш) со извинение но што е вистина вистина си е :icon_mrgr: плус тоа Ракот навистина е одличен за секс посебно со нивните фетиши, фантазии, работи кои ги посакуваат, секс играчки тука Скорпија најмногу ќе падне на сето тоа. Едноставно кажано овие два знака создаваат унија - посебен свет за себе. Друго да напоменам што е интересно кај машка Скорпија е тоа што партнерот го доживуваат како предмет кој е само во нивна сопственост. :D Уште?[DOUBLEPOST=1398219781][/DOUBLEPOST]
Зависи колку % ти влијае подзнакот... не мора да значи дека ќе има голем удел во твојот живот. :)

П.С биди среќна што не си во хороскоп Рак иначе тешко тебе ќе беше... :ROFLMAO:
Тони Михајлоски,Игор Џамбазов,МајкТајсон се ракови во хороскоп.Кажими шо имаат заедничко Џамбаз и Тони со Мајк Тајсон? Ништо!Премногу површно гледаш на работите.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не шири дезинформации, јас се трпам сама себе :pipi: :icon_lol:
Не знам за женските близнаци, мислам и дека не познавам женско близнаци подобро, ама машки близнаци се ужас. Уште па и за врска, нема ни да коментирам. Ужас невиден. Барем во однос на мојот знак. :)

Бик? Искрено ни на крај памет не би ми паднало дека си бик...што си подзнак ако не е тајна? Бидејќи според мене очигледно има големо влијание твојот подзнак...
Зошто не би ти паднало на крај на памет? :) На што ти делувам? :)

Подзнак сум водолија. .)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Не знам за женските близнаци, мислам и дека не познавам женско близнаци подобро, ама машки близнаци се ужас. Уште па и за врска, нема ни да коментирам. Ужас невиден. Барем во однос на мојот знак. :)
Ај се извади сега :D Не знам машки близнаци иначе така да ќе си ќутам :cenzura:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ај се извади сега :D Не знам машки близнаци иначе така да ќе си ќутам :cenzura:
Човекот фино лепо си праша за врски, јас за врски си кажав. :pipi:
На пример и за Лав реков дека не одговара воопшто со Бикот, ама имам пријатели и познаници Лав и кои се одлични луѓе. :)
Иначе подобро е што не знаеш машки Близнаци, има да се крстиш, да се прашуваш со што заслужи да го делиш знакот со нив.:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom