Хикс фактор

Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Овие се некои рапери од Охрид.. Песните им се многу добри (според мене), имам само две од нив и веќе ми ce омилени
Гангста оро
Журка
(ако ги сака некој нека ми пише пп да му дадам линк за даунлоад) А други на нет нема, да не имате некои песни од овие, ги знаете ли, што мислите за нив...
Бтв: Не знам точно дали се Хикс фактор (не се x factor), немаше пишано на фајлот од песната од кого е, а другите што ги прашав ми кажаа дека хикс фактор се викаат овие :)
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120

Да не е ова журкава?
"Свечено отварање на нашата, вашата и нивната забава во Хикс Фактор овде!"
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Да да. Ова е и ми кажаа веќе дека не прават овие други песни, една направиле за некој кафич
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.680
ако овие ја пеат Генгста Оро за Евровизија прв пат ќе гласам и ќе ја засакам Евровизија. :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
ако овие ја пеат Генгста Оро за Евровизија прв пат ќе гласам и ќе ја засакам Евровизија. :)
Оваа песнава ohrid gori-zurka vo sustaine нема никаква врска со генгста оро и евровизија, сега дури ми кажаа мене јас погрешно сум разбрал, а иначе ако има песна од овие на евровизија одма за нив би гласал :D
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Ова е единствена рап песна на која не би какал само затоа што е пародија турбофолкот
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Незнам што точно се случува со рапериве низ балканов, зс се поголем е бројот од рапери праат некакви безвезни рими и пуштаат некој многу лоши турбофолк мелодии во позадина. :toe:незнам за останатите ама некако многу глупо звучи според мене.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Оваа песна „журка“ лани беше хит на Охрид, сите ја слушаа невелам и јас дека не ја слушав ама треби малце да се озбилат раперите во Македонијава да пеет нешто шо е за пеење оваа интересна беше јак текст ама има многу шо се само рима да има.
Мислам дека и Охрид Гори е нивна.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Оваа песнава ohrid gori-zurka vo sustaine нема никаква врска со генгста оро и евровизија, сега дури ми кажаа мене јас погрешно сум разбрал, а иначе ако има песна од овие на евровизија одма за нив би гласал :D
Имат врска. Баш вечерва ми кажаа дека Генгста Оро - Евровизиската е нивна. И нешто во овој стил како Журка била :)

Леле братууу нажурка одаааа :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Љељеељељеељеље, че гисцеда ко јамаха кредитчео от тељефонишчево ак се пријавет овие за на евровизијана......:pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Не се хикс фактор, СЛЕНГ се
И еве им ја песната
Има на јутуб линк и за симнување, лирикс итн..
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Еј топ песна.Многу добро искомбинирана со рап и народно.:pos2:
:salut:
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ај вака сеа
ХИКС ФАКТОР е продукцетската куќа ....

Охрид гори и СЛЕНГ се две различни групи....

Значи Журка во Шуштејн е на ОХРИД ГОРИ

Генгста оро е на СЛЕНГ


Да нема забуни .....

и специјален поздрав до КОСА и БУЗИ од Охрид Гори :)
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Не вака.. Ја ко што знам де..
Охрид Гори е група од Охрид..
Хикс Фактор се вика песната и е на Охрид Гори и Сленг..
Тоест Сленг се дел од Охрид Гори.
Во Хикс Фактор има појше изведувачи а и 2ца мислам од Сленг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom