Хероин, ѓаволот во прашок

D

Daedalus

Гостин
Инаку околу постапката за инјектирање правилно е да ставаат мала количина на вит ц како ацид како посигурна (поздрава) варијанта од лимонска кисел7на или оцет.
Нема поздрава или помалку здрава варијанта околу изборот помеѓу лимонска, оцетна или витамин ц. Колку е здрава варијантата, зависи стриктно од концентрацијата на протони односно pH вредноста која ако падне премногу, киселината може да биде разорна за вените и околните ткива, штетна и смртоносна ако се претера. Витамин C се препорачува бидејќи е потребна поголема количина за да ја постигнеш истата pH, со што маргината на грешка е помала и попрецизно ќе ја постигнеш посакуваната pH вредност. На HCl на пример, маргината на грешка е огромна бидејќи е појака киселина.

Од друга страна, користење на витамин C значи дека треба да начукаш 100 кила витамин ц за да ја постигнеш посакуваната pH вредност, а тоа го зголемува ризикот за камен на бубрег, за разлика од користењето на оцетна или лимонова киселина.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Нема поздрава или помалку здрава варијанта околу изборот помеѓу лимонска, оцетна или витамин ц. Колку е здрава варијантата, зависи стриктно од концентрацијата на протони односно pH вредноста која ако падне премногу, киселината може да биде разорна за вените и околните ткива, штетна и смртоносна ако се претера. Витамин C се препорачува бидејќи е потребна поголема количина за да ја постигнеш истата pH, со што маргината на грешка е помала и попрецизно ќе ја постигнеш посакуваната pH вредност. На HCl на пример, маргината на грешка е огромна бидејќи е појака киселина.

Од друга страна, користење на витамин C значи дека треба да начукаш 100 кила витамин ц за да ја постигнеш посакуваната pH вредност, а тоа го зголемува ризикот за камен на бубрег, за разлика од користењето на оцетна или лимонова киселина.
Демек за вените поздрава варијанта било да се раствори со ц вит отколку со директна лимонска киселина али да горе долу исто е тоа секако е киселина, инаку од друга страна навистина иронично е кога инјектираш хероин да се потенцира колку и каква киселина е поздраво да се инјектира.
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Од друга страна, користење на витамин C значи дека треба да начукаш 100 кила витамин ц за да ја постигнеш посакуваната pH вредност, а тоа го зголемува ризикот за камен на бубрег, за разлика од користењето на оцетна или лимонова киселина.
http://orthomolecular.org/resources/omns/v09n05.shtml
Најазаебано од све, е кога се меша со LSD. Тие што то го правеа некој период, сите до еден откачија доживотно. Разни случаи, неповрзани.Многу мал дел на over скинаа, а мал дел откачија (због ради мешање со LSD).
Првпат слушам за ова.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.730
Хероин и лсд.. wtf.Ако некој е на хероин последно нешто шо би му текнало е да земе трип.При толку допамин во мозокот најјаката пичка нема да ти треба не па лсд и слични други дроги.

И далеку далеку потешки и поопасни дроги има од хероинот (пример амфетаминот мрднал поеќе луѓе шо знам него хероинов),е сеа шо се навлекуваат и умираат од предозирање е до нивни карактер и самоконтрола.
Не е на арно да имаш ефект бољи од оргазам толку често.
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Од амфетамин, мдма, метамф, лсд моеш да скренеш не е заебанција
 
Член од
10 мај 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Gledam deka dosega nema pisano za najteskata droga,po licno iskustvo go imam koristeno dosta vreme pocnav so marihuana pa potoa ekstazi i zavrsiv so heroinot.Vo posledno vreme zacesteno e koristenjeto na ovaa droga nasekade niz svetot a dosta i vo nasava drzava,se koristi na razlicni nacini ne mora da znaci deka se vnesuva pravo vo vena se koristi i preku smrkanje,taka narecenoto "vozenje" na folija,pri rolanje na joint i vo cigara taka narecenoto "horse".Sreken sum sto se izvlekov od ovaa dosta teska bolest pred izvesno vreme,Ako ima nekoj slicni iskustva so ova slobodno neka gi kaze ili ako nekoj go koristi slobodno neka pobara sovet od mene za da mu pomognam pri odviknuvanjeto,Losa rabota e ama veruvajte so silna volja moze da se otkaze ne vi se potrebni nikakvi lekovi kako primer metadon i red drugi raboti samo izdrzlivost!
Bratu kako da iskontaktirame privatno i da mi objasnes ako stv nis ne zema za da se otkazes od toa sranje ian pr so moja devojka saka brat pa kazi pomoz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom