Фудбалски/трансфер дискусии

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нене како слободен играч во Вест Хем


Кога играв ПЕС ко луд, играчов ми беше омилен, како само се пласираше со него мхм мхм:D
На ФМ12 исто гази.
Јас баш денеска т.е вчера ја инсталирав и почнав со ПСЖ, еве Фергусон цело лето ме замара да му го продадам. :kuracc:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
CFhxQ8DUEAEIwe9.jpg

@Uli Hoeneß, овој од лево не е Надир Белхаџ? (што играше една сезона во Портсмут, па после мислам направи трансфер во Милан).
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
Brian Murphy, Richard Dunne, Rio Ferdinand, Shaun Wright-Phillips, Joey Barton and Bobby Zamora are all to be released by QPR when their contracts expire at the end of June, the club have announced.


Mario Balotelli's agent says Italian striker will not be leaving Liverpool this summer.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
@Mad_Coko, гледам во темата за официјални трансфери си пишал за Федеричи дека е месечар. Верувам дека Федеричи го судиш по пацерскиот гол кој го прими против вас, ама не знам дали знаеш дека Федеричи е избран за играч на сезоната во Рединг, и е еден од најдобрите голмани во Чемпионшип. Од таму топ засилување. Засега добро пазари Борнмут. Исто, ме интересира овај Џошуа Кинг како ќе се снајде во ПЛ, 2-3 пати го гледав во Блекбурн, страшен pace има.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.292
Поени од реакции
12.645
@Mad_Coko, гледам во темата за официјални трансфери си пишал за Федеричи дека е месечар. Верувам дека Федеричи го судиш по пацерскиот гол кој го прими против вас, ама не знам дали знаеш дека Федеричи е избран за играч на сезоната во Рединг, и е еден од најдобрите голмани во Чемпионшип. Од таму топ засилување. Засега добро пазари Борнмут. Исто, ме интересира овај Џошуа Кинг како ќе се снајде во ПЛ, 2-3 пати го гледав во Блекбурн, страшен pace има.
Кога беа Ридинг во ПЛ ги гледав 5/6 пати и таков впечаток имам добиено за Федеричи, дека е киксер. Како што гледам 30 год начукал, а има само 10 утакмици за Австралија, во последниве години Австралија немаат добри голмани, а него воопшто не го земале, вајда има нешто.:)
За Кинг нека прокоментираат фановите на Јунајтед, од нивна школа е ако не се лажам.
Го имам гледано за Норвешка еднаш, моќно делуваше, брз и снажен.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Кога беа Ридинг во ПЛ ги гледав 5/6 пати и таков впечаток имам добиено за Федеричи, дека е киксер. Како што гледам 30 год начукал, а има само 10 утакмици за Австралија, во последниве години Австралија немаат добри голмани, а него воопшто не го земале, вајда има нешто.:)
За Кинг нека прокоментираат фановите на Јунајтед, од нивна школа е ако не се лажам.
Го имам гледано за Норвешка еднаш, моќно делуваше, брз и снажен.
Го забораваш Шварцер? До лани бранеше за Кенгурите. :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Кинг е oдличен игрaч. Кривo ми е штo не дoби пoвеќе шaнсa кaј нaс. Експлoзивен е, дoбaр фрст тaч, брз и мoже дa игрa кaкo нaјистурен и бoчнo. Штетa штo тaлентoт не гo рaзви пo вистинскиoт пaт, нo еве дoбрa мoжнoст му е сo Бурнaмут дa прoгресирa вo кaриерaтa.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Кинг ветуваше многу едно време, ама ете конкуренцијата го изеде, па мораше да бега од Јунајтед. Сепак, се радувам што го земале Борнмут, ептен сакам да видам како ќе се покаже во Премиер Лигата. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.311
- Newcastle United have confirmed this evening that Ryan Taylor and Jonas Gutierrez have been released.

- Stoke release Andy Wilkinson, Thomas Sorensen and Wilson Palacios.

- Swansea City have confirmed that Alan Tate, Gerhard Tremmel and David Cornell have all been released by the club.

- Newly-promoted Norwich City have confirmed that six players, including Javier Garrido, Carlos Cuellar and Mark Bunn, are to depart the club.
Development squad players Kyle Callan-McFadden and Sam Kelly are also set to leave Carrow Road along with striker Luciano Becchio, who has had his contract ended by mutual consent.

- Hull City: Liam Rosenior, Paul McShane, Yannick Sagbo, Maynor Figueroa, Steve Harper and Joe Dudgeon have all been released

- West Ham: Carlton Cole, Guy Demel, Jussi Jaaskelainen, Nene, Kieran Bywater, Sean Maguire, Paul McCallum and Dan Potts are all leaving Upton Park when their contracts expire at the end of June.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom