Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
I na toj pa so mu e.... a za so ja spuka so fanovite? Vaka naka se iznaigra za golemi klubovi arsenal real totenham sea u psg pa u milan na 33-4 godinni :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што беше со Аде сезонава? Слаба минутажа имаше...едино Шервуд му даде шанса и добар беше...
I na toj pa so mu e.... a za so ja spuka so fanovite? Vaka naka se iznaigra za golemi klubovi arsenal real totenham sea u psg pa u milan na 33-4 godinni :icon_lol:
На почетокот од сезоната Тотенхем играше на домашен терен многу лошо за разлика од гостински, фановите исто така беа речиси безгласни на стадион. Потоа тие почнаа да им замеруваат на играчите дека не се на нивото на домашен терен, па Аде им префрли http://www.bbc.com/sport/0/football/29990739 и така почна се.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.964
Поени од реакции
25.278


Доколку се реализира трансферот на Куадрадо тогаш Челзи ќе бидат на 1-та позиција со највеќе потрошени пари од 2012.
 
E

Epsilon

Гостин
Од каде толку пари Волфзбург за Ширле да го плати 30 милиони? :confused:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Само нека продужи да паѓа еврото :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Од каде толку пари Волфзбург за Ширле да го плати 30 милиони? :confused:

Волфсбург е после Баерн најбогат клуб у Германија, Фолксваген седи позади нив
Само после Шампионската титула и заминувањето на неколку играчи, купуваа лошо, и многу често навивачите им се љутеа на играчите пошто играчите на Волфсбург имаат втор платен список после Баерн, а немаа резултати..
Сеа задниве 2 сезони купуваат паметно, Де Брујн, Густаво, Перишиќ сеа и Шурле, според мене догодина и они ќе рипнат по квалитет од остатокот на Бундесот не рачунајќи го Баерн нормално
 

Kajgana Shop

На врв Bottom