Фудбалски/трансфер дискусии

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.472
Настрана Реал, ама останатите на сликата (и мунус Јунајтед) нели од секогаш имаа спонзори ама чекаа некој богаташ да им ги финансира транферите.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Јунајтед го преплати Рохо, лимитиран играч многу е полош кога игра халф и се губи кога чува играч, незнам како на некои им е мерило тоа што го изигра на СП.
20М! o_O уште Јунајтед им го прати Нани на позајмица на кого ќе му плаќаат цела плата што ја имаше во Јунајтед (5М), значи = 25М. Плус ако Јунајтед некогаш го продаде Рохо за повеќе од 23М, Спортинг ќе земе 20%.. али ајде има 24 години и може со ЛВГ ќе напредне, а ако игра како што играше во Спортинг нема ништо од него.
иначе Нико Гаитан пред потпис со Монако
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
ова со видал е држ ме недај цело лето, ебате работата:icon_lol:
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.600
Поени од реакции
10.249
Јунајтед го преплати Рохо, лимитиран играч многу е полош кога игра халф и се губи кога чува играч, незнам како на некои им е мерило тоа што го изигра на СП.
20М! o_O уште Јунајтед им го прати Нани на позајмица на кого ќе му плаќаат цела плата што ја имаше во Јунајтед (5М), значи = 25М. Плус ако Јунајтед некогаш го продаде Рохо за повеќе од 23М, Спортинг ќе земе 20%.. али ајде има 24 години и може со ЛВГ ќе напредне, а ако игра како што играше во Спортинг нема ништо од него.
иначе Нико Гаитан пред потпис со Монако
Просек бил претходните сезони ама ова многу напреднал и бил еден од најдобрите дефанзивци во Португалија.. јас не вервав ама се виде на светското.. најконстантни со Маске беа.. дур Меси, Кун и Ди Марија си го ладеа овај душата ја даваше..

Одличен ќе биди како LCB
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Само дел од играчите кои моментално се слободни агенти

Кристијан Сапунару,
Хуго Алмеида ги напуштил Бешикташ
Рето Зиглер ,
Кристијан од Фенербахче
Џерјмејн Џонс исто од Бешикташ
Ескуде (добро овој у пензија ке оди)
Андреас Оттл ,

Повекето се стари ама ама можат да пружат уште една добра сезона.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
It's all Glazers fault :(
Или пак кривицата е во фактот што освен К. Роналдо, немате шитнато играч за повеќе од 6.5 милиони фунти од 2007-ма до сега.
Па затоа нет спендот изгледа голем.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Вба после Барнли ми се втори кандидати за испаѓање. Купуваат, а ништо не купуваат. Прво со Самарас кој никогаш ни во Селтик не бил некој фактор а камоли во ПЛ на 30 години, па сега Варела која не ми се верува да има некој импакт во ПЛ. Мислам дека само полусезона ќе му биде потребна за адаптација.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Вба после Барнли ми се втори кандидати за испаѓање. Купуваат, а ништо не купуваат. Прво со Самарас кој никогаш ни во Селтик не бил некој фактор а камоли во ПЛ на 30 години, па сега Варела која не ми се верува да има некој импакт во ПЛ. Мислам дека само полусезона ќе му биде потребна за адаптација.
Kako be Samaras ne bil faktor u Celtic? :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom