Фудбалски/трансфер дискусии

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
QPR striker Loic Remy has flown to the United States to have a medical ahead of a move to Liverpool.

https://eurosport.yahoo.com/news/football-remy-set-liverpool-medical-161429910--sow.html

Реми не е лош играч, па и може одлично да се покаже, ама сепак не е од таа класа која им треба после заминувањето на Суарез. :) Од друга страна Борини можно е да остане. :D[DOUBLEPOST=1405962728][/DOUBLEPOST]
Тоа беше мислам некоја утакмица кога Фердинанд играше дмф и знам си збрца еден автогол добар, со глава ја враќаше назад ама со грб према гол, а Ван Дер Сар беше потизлезен. :D

Ова е друг, сега ќе го најдам за овој што зборам. Или ја сум помешал со некој друг играч. :D
Појма неам, пак не ми текнува. :D Чудна работа, мене да не ми текне. :eek:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
80m евра одприлика за Хамес. Се јадат со Барса и со цените за играчите значи. :LOL:

Перез: Они фрлија 75м, дај да им покажеме оти сме појаки. Кој има за 80ка моментално?
Анчелоти: Појма неам шефе, сите ги собравме.
Перез: Како беше тој дечкото од Колумбија кој блесна на Светското?
Анчелоти: Оној за кој се расправаа на Кајгана дали е Хамес или Џејмс?
Перез: Е да, тој. Овој Ди Марија секако плаче нешто во последно време, па ајде ќе пуштам 80ка за него.
Анчелоти: (y):sneaky::cool:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.310
Чамес Родригез :vozbud::vozbud::vozbud:

И шо ? И нишо... непотребен трансфер.
За тие пари двајца ќе земевме
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
OFICIAL Mathieu se va al Barça por 22+3 Millones. Pagarán 18 ahora y 4 el próximo verano. Si juega más de 30 partidos deberán pagar 3M más.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Хамес е новиот Иско(го упропастија најголемиот шпански талент). Освен ако Ди Марија не си заминува, Хамес им е непотребен трансфер.
Ама ај, они за факинг Иљараменди платија 39 милиони :D


п.с. Линекер секогаш во форма
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
ПСЖ е казнет па затоа и не смеат да потрошат повеќе од тоа што ќе го земат, а не дека е донесен финансиски фер плеј за сите клубови. Ама ајде, јадење гомна за Реал е увек у мода :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ова е чист доказ дека најнеспособните луѓе во фудбалот и бизнисот работеле и сеуште работат во Интер...какви дегеноиди господе
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Ова е чист доказ дека најнеспособните луѓе во фудбалот и бизнисот работеле и сеуште работат во Интер...какви дегеноиди господе
Agree. Среќа што со Мурињо ја земаа Л.Ш. па колку толку им се исплателе париве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom