Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Koи пари? Се работи за позајмица каде што сити ќе плаќа плата дур му истече договор или си најде нов клуб наредна сезона така нешто мислам дека е.
тоа незнаев дека плата е му плаќале Сити
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
тоа незнаев дека плата е му плаќале Сити
Нема Сити да му ја плаќаат цела плата, ќе се договорат за процентот ама Тајмс се сериозен медиум и 99% оди во Торино




се кладам нашле дека е постар 100 години од што треба :icon_lol:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Одлична екипа е Торино, ај овие од ``странство`` ќе ги разберам, не пратат толку калчо, ама чудни ми се ``италијаниве`` ко да не знаете каков тим имаат Торо.
Пар екселанс тим, млади талентирани деца, доста добра и сериозна екипа за Лига Европа.
Харт ќе им дојде ко кец на десетка пошто голман им е умрениот Падели.

Запакоста, Базели, Бенази, Љајиќ, Фалке, Белоти башка Михајловиќ им е тренер кој покажа дека е заебан за сите екипи и сериозно да се умеша за пласман во ЛЕ.

Торино во Италија ти е ко Евертон, Саутемптон, Стоук, Виљареал, Билбао, Сосиедад и слични 5-8мо место екипи од Шпанија и Англија.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Торино во Италија ти е ко Евертон, Саутемптон, Стоук, Виљареал, Билбао, Сосиедад и слични 5-8мо место екипи од Шпанија и Англија.
Е да ама Италија е срање пошто најјаките у Италија се ко овие што ги наброја. Што значи Торино би бил скала под нив.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Па и Харт го направивте чиниш кој знае кој е.

Па овие Интерашите мислеа за 40 мил.евра може да се земе Дракслер па се бунеа зошто Жоао Марио :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па и Харт го направивте чиниш кој знае кој е.

Па овие Интерашите мислеа за 40 мил.евра може да се земе Дракслер па се бунеа зошто Жоао Марио :icon_lol:

Големи ризици се и двајцата,овој едниот што го земавме недокажан е,Португалија не ја рачунам за јака лига,а според клипови на јутуб ок делува,моторче во гзот и ровари по терен цели 90 минути.

Другиот е стакленко невиден,ништо нема покажано досега.

Што е до мене,тие пари што се пуштија за Марио јас би ги дал на барем еден квалитетен бек,без разлика дали лев и десен,а на послабата страна ќе се крпи една сезона и во средниот ред би го вратил Снајдер.Што му ебам матер,екипата ќе добиеше на искуство и ќе добиеше ветер у грб пошо добиваат ем докажан играч,ем одлично ја познава Серија А.

Ама ај,дај боже позитивно да изненади тој Марио да не се фрлаат дрва и камења по него,да не ни пропадне психички братот ако е некоја лабилна будала :D
 
D

Darko_ufo

Гостин
Големи ризици се и двајцата,овој едниот што го земавме недокажан е,Португалија не ја рачунам за јака лига,а според клипови на јутуб ок делува,моторче во гзот и ровари по терен цели 90 минути.

Другиот е стакленко невиден,ништо нема покажано досега.

Што е до мене,тие пари што се пуштија за Марио јас би ги дал на барем еден квалитетен бек,без разлика дали лев и десен,а на послабата страна ќе се крпи една сезона и во средниот ред би го вратил Снајдер.Што му ебам матер,екипата ќе добиеше на искуство и ќе добиеше ветер у грб пошо добиваат ем докажан играч,ем одлично ја познава Серија А.

Ама ај,дај боже позитивно да изненади тој Марио да не се фрлаат дрва и камења по него,да не ни пропадне психички братот ако е некоја лабилна будала :D
Ич не се докажани едниот најдобар играч во Спортинг Лисабон и прва постава во тимот што освои Европско другиот најдобар играч на Сантос и прва постава во тимот што освои Олимпијада.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ич не се докажани едниот најдобар играч во Спортинг Лисабон и прва постава во тимот што освои Европско другиот најдобар играч на Сантос и прва постава во тимот што освои Олимпијада.

Намали бе ти со лепакот во овие касни саати и не ми давај вака идиотски “аргументи“ да не ти го викнам @Џони Вајсмилер да ти отчита молитва.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Намали бе ти со лепакот во овие касни саати и не ми давај вака идиотски “аргументи“ да не ти го викнам @Џони Вајсмилер да ти отчита молитва.
''Идиотски аргуметни'' се Европско и Олимписки :facepalm:... Јас стварно не знам што дрога ви ставаат на тие собири на УЛТРАСИТЕ или па купувате стварно не квалитетни креатини.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
''Идиотски аргуметни'' се Европско и Олимписки :facepalm:... Јас стварно не знам што дрога ви ставаат на тие собири на УЛТРАСИТЕ или па купувате стварно не квалитетни креатини.
Мускетар,тука збориме за Интер,за клупски фудбал,за италијански фудбал,за тешко првенство за играње,не за репрезентации ок ?

Се разбираме ?

Во репрезентација се игра сасвим друг фудбал,во клуб се игра сасвим друг фудбал според замисли на тренерите.

Олимписки игри ејјј јакиот аргумент,што дека таму некој одигра добро и еј ептен јако,на јутуб да се дрка на него,кога за клубот игра како на диазепами.

Знам дека сакаш да си интересен како во темата за Серија А ама олабави малку и биди пореален,да не биде после ако не дај боже не успее Марио кај нас како што се очекува да биде “еј маме му ебам за кур не го бива,требаше да го земеме Фелаини и Цеск“
 
D

Darko_ufo

Гостин
Мускетар,тука збориме за Интер,за клупски фудбал,за италијански фудбал,за тешко првенство за играње,не за репрезентации ок ?

Се разбираме ?

Во репрезентација се игра сасвим друг фудбал,во клуб се игра сасвим друг фудбал според замисли на тренерите.

Олимписки игри ејјј јакиот аргумент,што дека таму некој одигра добро и еј ептен јако,на јутуб да се дрка на него,кога за клубот игра како на диазепами.

Знам дека сакаш да си интересен како во темата за Серија А ама олабави малку и биди пореален,да не биде после ако не дај боже не успее Марио кај нас како што се очекува да биде “еј маме му ебам за кур не го бива,требаше да го земеме Фелаини и Цеск“
Никако нема тоа да биде, Марио у Спортинг им беше најстабилен играч и не случајно им е рекорден трансфер а за тоа дека Португалија е слаба лига нема да коментирам многу дека токму Рома го папаа од третиот од Португалија и тоа немиен у сред РИМ... А вчера Спортинг пак лаганица си ги лупна Порто.

А тоа што во Интер има шанси да не успее е друга работа али тимот оваа сезона ќе се консолидира милијарда посто, до 6-7 коло ќе се уиграат и после ќе го гледаме вистинскиот Интер.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Мускетар,тука збориме за Интер,за клупски фудбал,за италијански фудбал,за тешко првенство за играње,не за репрезентации ок ?

Се разбираме ?

Во репрезентација се игра сасвим друг фудбал,во клуб се игра сасвим друг фудбал според замисли на тренерите.

Олимписки игри ејјј јакиот аргумент,што дека таму некој одигра добро и еј ептен јако,на јутуб да се дрка на него,кога за клубот игра како на диазепами.

Знам дека сакаш да си интересен како во темата за Серија А ама олабави малку и биди пореален,да не биде после ако не дај боже не успее Марио кај нас како што се очекува да биде “еј маме му ебам за кур не го бива,требаше да го земеме Фелаини и Цеск“
Па нели требаше да се шитне Икарди и со неговите пари да се земе Барбоса плус Живковиќ, Павон и тој од Велез као се викаше што растураше на менаџерот порано. :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па нели требаше да се шитне Икарди и со неговите пари да се земе Барбоса плус Живковиќ, Павон и тој од Велез као се викаше што растураше на менаџерот порано. :D
Кој ти се па тебе овие куротресини,осим за Барбоса за ниту еден друг не сум спомнал.
Пошо нели Икарди е малку малоумен,доволно малоумен да прифати негова жена да му биде и менаџер,многу педерски беше одиграно тоа од нејзина страна и ако се решеа дека сакаат да го продадат ќе добиеа грдна пара за него.

Ете Барбоса се доведе и без тој да се продаде,па ваљда со парите од него ќе идеа на топ појачање,а не некојси Живко и некојси од Велез.Од кај ги вадиш овие бе :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


јадниот изгледа во Спарс


Севиља се откажува од продажбата на Ибора во Сандерленд
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Не знам дали е прикладна темава тука за ова да го прашам ама ме интересира. Што се случува со Берарди? Нели едно време беше голем талент, не го бара никој од клубовиве во Италија ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom