Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
H

HoT IcE

Гостин
Мата го заборави :icon_lol:
За Мурињо мислиш?
Мата не е како овие двајца пошто он имаше импакт во напад и креирање игра, немаше учество и кондиција да покрива назад. Значи само со тоа се косеше со идеологијата на Мурињо кој сака сите од напад да му роварат како коњи и назад а Мата физички не е способен за такво нешто. Најкриво ми е за него што го избркаа, еден од наши најдобри играчи, везеше со топка, во Јунајтед дали ради ЛвГ, дали ради индивидуални перформанси и незалагање е греота да го гледаш како играше.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Гомес изглеа ќе искочи како лани Данило во Реал.
За да не го земе Реал, Барса го пазарила :D
Само уште такво дрво да не искочи.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Моментално овој Гомес ми е најчудниот фудбалер. Премногу се збори за него и сите го бараа, посебно членови во нашиов фан клуб , а со ништо ми нема покажано дека вреди. Кога ги гледав Валенсија не покажуваше кој знае што, ама ај си викав не е до него до тимот е. Ама еве и на европското не се покажа, премногу млитав и послем двата почетни натпревари си го загуби местото.
Ај може ќе покаже сега во Барса дека не за џабе се збореше за него, ма да ако продолжи така млитаво тешко дека ќе се избори за место.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Моментално овој Гомес ми е најчудниот фудбалер. Премногу се збори за него и сите го бараа, посебно членови во нашиов фан клуб , а со ништо ми нема покажано дека вреди. Кога ги гледав Валенсија не покажуваше кој знае што, ама ај си викав не е до него до тимот е. Ама еве и на европското не се покажа, премногу млитав и послем двата почетни натпревари си го загуби местото.
Ај може ќе покаже сега во Барса дека не за џабе се збореше за него, ма да ако продолжи така млитаво тешко дека ќе се избори за место.
Овој мислам ќе биде најлошиот трансфер на Барса до сеа.. бетер и од Сонг и од Чигрински.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Манингер што потпиша за Ливерпул денес од векот е у фудбалот, уште на млади години у Арсенал беше резервен голман, еве го назад во Англија
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
За Мињоле е Буфон, штета што ќе им биде 3 голман најверојатно.
Кој ќе биде прв голман у Ливерпул сеа, Кариус или Мињоле? Вториов треба 15-ти да биде :D
 
D

Darko_ufo

Гостин
Abe kaj se skri toj navivacot na Dortmund so Abumeyang kako betmen na profilna? Se utepa jadenje gomna za Goetze a otkako go kupija nikade go nema... Garant sea ke bide pak princot od Dortmund.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.010
Пoчекaј дa видиш првo дaли ќе дoјде кaј вaс.
Што има врска дали ке дојде кај нас или не? Ке го смени тоа фактот дека од сите набројани погоре, ниту еден не е ни приближно до неговото ниво?

Овој Гереиро ме импресионираше на Европското. Дембеле и Мор се таленти сеуште.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom