Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Џака нема ФА куп, Марсијал има.
Џака нема играно во Монако, Марсијал има.
Џака не носи 9ка, Марсијал носи.
Џака не е Француз, Марсијал е.
Џака им го нема збрцано на Ливерпул и Евертон во последна, Марсијал им го има.
Џака им нема дадено гол на Волсфбург, Марсијал има.
....то бе цонтинуед
Џака ќе игра ЛШ, Марсијал не
конец

Sent from my E560 using Tapatalk
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
Мaрсијaл ќе игрa ЛЕ, Џaкa НЕ.

Или... дa :unsure:
 
H

HoT IcE

Гостин
Чичо Венгер бурно лето, искеширал за Џака како Зидан да го земал. Сега Кош најакиот дефанзивец во ПЛ и поширок универзум ќе биди капитен. Лето по желба за Арсенал.(y)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Може и двајцата :D Марсијал ПЛ, Џака Капитал Куп. :D
Иде Дунав ќе бидит работата Гвардиола ко ќе распалит со Сити, т од трофеј немат да му се видит на никој :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
So rezerva ja ziam informacijava poso pred prodazba e Milan i mozno e Berluskoni namerno da pumpa ceni ama ako e vistina togas stvarno fudbalot gubi smisla.

Berlusconi: "We had an €80m offer for Donnarumma, but he is unsellable."

Donnaruma e top, talent ogromen, na 16god izigra zrela sezona ko da ima iskustvo 20 godini ama ovaa suma za nego e too much.

Realno za takva suma mnogumina bi go prodale, teshka para e toa i tamu imas 2 asalni transferi ama jas poeke bi sakal da si ostane kaj nas do kraj iako e malku verojatno toa poso Raiola mu e agent pa ako Milan ne se krene naskoro sigurno ke proba da go odnese na bolji mesto.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Повеќето медиуми пишаа дека има понуда и ја извртеа изјавата, за поголема посетеност на сајтовите и продажба на весниците.

"Донарума не е на продажба, а ќе одбиеме и понуда од 80 мил евра." Исто како што Ел Шарави не беше на продажба, а го продаде за 13 мил. :coffee:

Прво никој нема да понуди 80 мил, а на Берлускони очите ќе му светнат и на понуда од 20 мил евра.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Кој му е филмот на Гвардиола шо собират повредени играчи, вчера прочитав за Лапорт дека ќе му ја активираат клаузулата, денес дека го сакаат и Гундоган. :facepalm:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кој му е филмот на Гвардиола шо собират повредени играчи, вчера прочитав за Лапорт дека ќе му ја активираат клаузулата, денес дека го сакаат и Гундоган. :facepalm:
Го зедоја Гундоган .. официјално е веќе .
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.842
Каква играчина е Гундоган, само да ја врати формата пред повредата. Ќе напраи тимчиште Гвардиола во Сити, осеќам. Ќе има доста работа, ама ќе склопи по негова визија.
Сигурно го сакал Гундоган и во Баерн, ама тоа ќе беше ептен удадар за Борусија после Лева и Гетце и турчинов да им го земат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom